Skocz do zawartości

Militec 1 (Motor Life).... ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...
Piotr Dudek napisał:

Nie ma problemu.

Co prawda nie mój sprzęt ale po rozmowie właściciel wyraża zgodę.

GS-750 ma łożysk tocznych co niemiara.

Hamownia jest pod ręką.

 

 

Super czyli będzie test na czymś o bardzo podobnej konstrukcji jak moja stara katana 550' date='

a więc przy świadkach potwierdzam : pewnie w marcu kupuję militeca i zasuwam do Ciebie w którąś sobotę, daleko nie mam tylko Katowicką do końca , sprawdzamy obydwa i nalewamy specyfik. Nastepnie umawiamy się powtórnie na nastepny test (2-3 tyg), [/quote']

 

Przypomniał mi się ten temat i ciekawi mnie, czy doszło do tych testów, no i co z ich wynikami??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr się nie odzywa wiec pewnie ze sprawdzeniem preparatu na struclu nic nie wyjdzie...

pozdr

 

Piotr się do dzisiaj nie odezwał więc widocznie nie chciał się przekonać... może to obawa że "to" jednak działa :lol:

Ja w bandicie różnic nie zauważyłem ale jak pisałem w nowym sprzęcie łożyskowanym ślizgowo żadnych poważnych nie oczekiwałem - poza tym oczywiście sprzęgło ślizgać się nie zaczęło mimo że moment b12 potężnym jest :evil:

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się odezwę bo skończyłem urlop i mam dostęp do kompa.

Testu nie było z powodu słabego wzroku kierowcy zawodowego który prowadząc tira nie zauważył motocykla jadącego na światłach i zepchnął go na bariery kasując doszczętnie.

Nadal nie jestem przekonany do różnego typu dodatków o których nie potrafi się wypowiedzieć żaden producent motocykli.

Wyjątkiem jest firma Moto Guzzi polecająca dodatki do skrzyni i dyfra podając jego producenta.

Drugim wyjątkiem jest HONDA która poleca stosowanie do silników bardzo wysilonych dodatku pod nazwą "UC" Additive exclusively used for Honda 4-stroke engine motorcycles wyprodukowany w japonii i posiadający pełną autoryzację koncernu HONDA.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie jestem przekonany do różnego typu dodatków o których nie potrafi się wypowiedzieć żaden producent motocykli.

 

bo jeśli firmy nie współpracują ze sobą, nie łączą je żadne kontrakty, to niby dlaczego przedstawiciel hondy, czy kawasaki miałby reklamować jakiegoś militeca?

 

Czy to, że do BMW leją oleje ARAL (nie wiem jak w tej chwili, ale kilka lat temu gdy serwisowalismy puszke w ASO tak było) i w ogóle je polecają, a w RENAULT nigdy się o nim nie wypowiadają znaczy, że ARAL jest cacy, a ELF do dupy (bo o tym nie mówią w BMW)? oj kurde zamotałem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno zamotałeś bo każdy producent pojazdu poleca olej konkretnej firmy lub firm.

 

 

...z którymi ma podpisane umowy handlowe korzystne dla obu stron.

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Chcialem zreaktywowac stary temat. Mam nadzieje ze nie macie nic przeciwko :smile:

 

Moje pytanie brzmi co do skutecznosci motor-life'a. Przeczytalem caly temat :) i wiem ze Pawel stosowal w.w. specyfik i chwalil. Ktos tam tez wypowiedzial sie dobrze natomiast pare osob jakby wierzylo tylko w orginal czego akurat ja nie pochwalam.

 

Watpie zeby Pawel klamal ale chce sie upewnic. Nie usmiecha mi sie wydac 2xwiecej na militecka wiec jesli motor-life dziala z tym samym skutkiem to bym go zakupil i zaaplikowal swojej xjtce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaaplikowałem kiedyś coś takiego w samochodzie i dawało naprawdę radę, otóż będąc 120 km od domu czujnik ciśnienia oleju mi się rozszczelnił co objawiło mi się spadkiem poziomu oleju do ok. 0,5 litra w całym układzie i oczywiście świeceniem kontrolki ciśnienia oleju, a że smaliłem po autostradzie, nie było okoliczności do skutecznej interwencji. No i co, dojechałem do domu bez konieczności remontu silnika, oczywiście jego dół był jednoznacznie głośniejszy w temacie panewek, przejeżdziłem jeszcze na nim rok bez napraw i remontów poczym sprzedałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi glownie o sprawe sprzegla. Nie chcialbym musiec zmieniac olej z powodu slizgajacego sie sprzegla. Pisalo moze na ulotce czy zawiera lub nie teflon i.in. substancje, pierwiaski zmniejszajace tarcie a mogace spowodowac slizganie sie sprzegla???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla zainteresowanych, wyczaiłem militec 1 na alledrogo

http://www.allegro.pl/item95622948_prepara...echnologia.html

wiec sie dziele. Z wlasnych doswiadczen, kiedys nalalem preparatu firmy Xeramic, poleconego mi przez zaufanego mechanika, facet ktorego konikiem jest testowanie tego typu preparatow w samochodach. Nalalem do silnika 2,4TD BMW zauważone i pomierzone rezultaty: niższa temperatura pracy, silnik pracowal ciszej, mniej klekotal, ale najdziwniejszy byl wynik pomiaru kompresji, otoz wyrownala sie ona praktycznie na wszystkich cylindrach, wzrost byl minimalny w granicach bledu, czyli ok 5%. Na motocyklach nie testowalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/search.php?category...ring=motor+life

 

Tez wczesniej wyczailem militeca i daltego odsiwerzylem temat bo kosztuje az 70zl. Myslalem ze wyrwe go za 50zl a przegladajac temat Pawel pisal ze motorlife dziala (z tego co pisal to te same efekty jak u innych po militec'u) a nawet napisal ze na ulotce (czy gdzies tam) pisze ze to udoskonalony militec. Motor life tez nie zawiera teflonu, ciał stałych, rozpuszczalników, metali, fluoru, cynku, dwusiarczku molibdenu, grafitu, substancji zwiększających lepkość a cena prawei 2 razy mniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postanowilem oprzec sie na juz istniejacych postach i wlac motor-life'a po jutrzejszym zakupie (jesli go znajde).

 

Pytanie czy wlewac w podanych ilosciach do silnika bez upuszczaniu oleju czy tez mam spuscic troche oleju wlac motoro-life i wyrownac poziom olejem?? Nie pisze tego na ulotkach.

 

EDIT: wszedzie gdzie sie pytalem odpowiadaja to samo: militec i motorlife to to samo a militec to wczesniejsza nazwa. W jednym sklepie babk mi wyszukiwala w jakims tam katalogu i bylo napisane motor-life (militec). Tak wiec ja nie widze sensu placic 2 razy wiecej za to samo tyle ze z ulotka po angielsku.

Edytowane przez bekriss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy wlewac w podanych ilosciach do silnika bez upuszczaniu oleju czy tez mam spuscic troche oleju wlac motoro-life i wyrownac poziom olejem?? Nie pisze tego na ulotkach.

Nie spuszczasz oleju, dolewasz Militec i zapominasz o sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...