Skocz do zawartości

Najlepszy Olej do 2T


(Borys)
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj zkończyłem składać motor ( w końcu... ) ale teraz zastanawiam sie jaki olej jać do motoru... (do dozownika) słyszałem różne opinie na temat oleji Orlen Petrochemia czy inne ( masówki) podobno najlepsze nie są.... mixol kompletnie odpada :crossy: wiec co lać..?

 

I jaki olej nalać do sprzegła ( co polecacie :buttrock: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce juz bałaganić i zakładać nowych tematów ale.... W Rs 50 z prawej strony jest wlew od oleju z śróbą kontrolną w bocznej pokrywie silnika ( ale troszczeke wyzje jest 2 wlew tam jest stalowa śruda nie ma zadnej śruby kontrolnej do czego służy ten wlew)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde do do tego sztila mam watpliwosci. Kupilem dwa dni temu kose sztila nowke, no i koles mi mowil zeby lac olej sztilowski tylko w 1:50. Mowil ze tylko ten, bo na kazdym innym sie zatrze. To ja pytam jak na kazdym innym?? A jak wleje casrtola R2 to tez sie zatrze?? Tez opowiedzial przez co ja takie duze oczy zrobilem i sie zapytalem : a dlaczego i odpowiedzial: pozniewaz ten olej ma specjalne srodki i jakies tam skladniki i jest przygotowany do tego silnika bo ten silnik ma temp komory spalania rzedu 300 stopni i musi byc ten olej. Heh, smialem sie. No i wykosilem 10 zbiorniczkow, okolo 10 h koszenia po 5 dalem do regulacji i chodzi jeszcze gorzej niz przedtem ale to szczegol, no i kosze kosze i zaczela cos nie tak chodzic, wiec sprawdzam swiece, wyjmuje fajke i trzymam to w reku, urwala sie;) wiec sciagam ten plastik i patrze tlumnik no to zwale to i zobacze czy jest nagar, zwalilem tlumnik zobaczylem tlok z boku bialy a jego denko czarne pokryte nagarem..... eh....Moj kuzyn tez ma sztila. Tez kose. Rok pokosil na sztilowskim oleju, pozniej remont zrobil bo sie kosiara nie radzila, i kupuje semisyntetyka z orlenu, za 11 zl i leje 2 setki na 5l. I juz mu drugi sezon trzyma....nagaru nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam najtanszego pelnosyntetycznego oleju ktory usuwa nagar. I jak ktos takowy leje to niech napisze jaka cena i jaka marka i co zobaczyl po zdjeciu glowicy. Bo w mojej kosie jest nagar, mimo ze leje sztilowski ojej, smarowanie jest bardzo dobre bo pila caly czas chodzila na 12-13 tys obrottow i tak z 4 godziny pod rzad i nic sie nie dzialo, ale z biegiem czasu ten nagar bedzie odpadal z glowicy i z denka tloka co bedzie powodem zarysowanego cylindra i szybszego zuzycia tloka i pierscieni. A na R2 nie ma nagaru, wiec taka kosa by z 2 razy wiecej polatala jak nie 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...