Skocz do zawartości

Biegi


Rekomendowane odpowiedzi

Bo tak kolego bylo jak sie jezdzilo 20-25 lat temu.

I sprzety byly inne: Junaki :biggrin: Avo Simsony, Kaski, Emki

O japonczykach nikt wtedy nawet nie snil i jazda sprowadzala sie do odpalenia i jechania przed siebie. :crossy:

(...)

Co ma piernik do wiatraka? Gdyby nie internet, większość obecnych kierowców stosujących już redukcję z międzygazem i cisnących wewnętrzną ręką kierownice na zakręcie, NIE ROBIŁABY TEGO, bo by o tym nie wiedziała. O przeciwskręcie i redukcji z gazem Kwiatkowski i Brun, pisali w poradnikach dla kierowców motocykli już w latach 50-tych. Przeciwskręt nazywany był w ówczesnych publikacjach "ujemnym momentem na kierownicy", zaś przegazówka/międzygaz nazywany był "szprycą". Wsio.

Dziś wszyscy są mądrzy, bo przepływ informacji jest sprawniejszy dzięki mediom elektronicznym, zaś to na czym jeździmy nie ma nic do rzeczy.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet na nauce jazdy uczyli ze wszystko robi sie delikatnie: wciskasz sprzeglo, wrzucasz bieg, delikatnie puszczasz szprzeglo i jak motocykl zaczyna ruszac dodajesz gazu popuszczajac calkowicie sprzeglo. A potem biegi w gore: sprzeglo, bieg, sprzeglo puszczasz i jazda. I jeszcze oczywiscie osemki z kierunkowskazami ...... reka :biggrin: .

Lewy zakret: glowa w lewo, czy nic nie jedzie, potem reka lewa sygnalizuje zamiar skretu i trzymajac motocykl jedna reka wchodzisz w zakret :crossy: :crossy:

Kurna !!!! to byly czasy :lalag: :crossy:

 

faktycznie to byly czasy... mnie tak uczyli jak robilem prawko 5 lat temu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie to byly czasy... mnie tak uczyli jak robilem prawko 5 lat temu...

 

większość szkół, szkółek i innych ośrodków nauki jazdy, uczy jak zdać egzamin a nie jak jeździć na motocyklu. Prawdą jest, że 20h to mało ale są takie szkoły które nawet w te 20h próbują wepchnąć ile się da z prawdziwej nauki jazdy. Niestety jest ich naprawdę mało

Edytowane przez Corben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie umiem zmieniac biegow. Kiedy daje na wyzszy ze sprzeglem, czuje lekkie uderzenie w skrzyni :rolleyes:

Jak redukuje to tez, to chyba kwestia slabej jeszcze koordynacji ruchowej :)

co to jest miedzygaz (pytam powaznie bo naprawde nie wiem) ??

Albo przygazowka?

 

Ominalem niestety etap motorynek i simsonow i chyba nie wyszlo mi to na dobre :(

Zanim wcisnie sprzeglo, odetne gaz i zmienie bieg wk....e czasu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przeciwskręcie i redukcji z gazem Kwiatkowski i Brun, pisali w poradnikach dla kierowców motocykli już w latach 50-tych.

 

Co ???? :( :(

To dlaczego, jak sam wiesz, od 20-30 nie ucza tego na prawie jazdy !!!!

Przeciez skoro w nauce nic sie nie zmienilo od tylu lat, jak pisze skoal, to znaczy sie instruktorzy o tym nie wiedza ???

I wypuszczaja caly czas taka "zielonke" :)

Wiem, wiem, z motyka na slonce ..................... :rolleyes:

Edytowane przez majkelpl

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już dosyć dawno "odkryłem" :banghead: że biegi da się zmieniać bez sprzęgła ale ciągle zastanawiam sie czy i jaki wpływ ma to na trwałość skrzyni biegów . Bo to że się da to wiadomo (no w sumie to da się wiele rzeczy które nie zawsze są dobre dla silnika sprzęgła itp ) może niech się wypowie jakiś mechanik jak to wygląda w praktyce warsztatowej i ew od strony technicznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby cie wszystkiego odrazu nauczyli to bys nie mial takiej satysfakcji jak cos przeczytasz sprawdzisz i okaze sie ze jest fajniejsze

 

Zgadzam sie w 100%, fajnie jest sie jarac nowym odkryciem "o k.... wyszlo:)"

Jest jednak maly problem, nie chce wykonczyc skrzyni zanim sie naucze :icon_razz:

 

Moze jest jakis sposob na przyspieszona nauke zmiany biegow??

 

"Umiejętna zmiana biegu bez sprzęgła jest zdrowsza dla skrzyni, niż nieumiejętna ze sprzęgłem."

 

Czyli umiejetna zmiana ze sprzeglem jest najlepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiejętna zmiana biegu bez sprzęgła jest zdrowsza dla skrzyni, niż nieumiejętna ze sprzęgłem.

Coś w tym musi być, bo w moim tłuczku jedynym sposobem na cichą zmianę z 1 na 2 jest zmiana z preloadingiem i muśnięcie sprzęgła. Każdy inny sposób powoduje donośne "j*b!". Oczywiście ruszyć też trzeba konkretnie a nie pierdzieć, bo wtedy obroty są za niskie i nic nie uchroni przed "j*b!".

Zdecydowanie zauważyłem, że im ostrzej jadę (wyższe obroty), tym lepiej chodzi skrzynia. Czy z lekkim sprzęgłem czy w ogóle bez. Natomiast zmiana biegu ze sprzęgłem wciśniętym na dłużej niż sekundę to porażka. No chyba żeby idealnie dorównać gazem, ale po co sobie utrudniać życie.

 

pozdr

Edytowane przez jurjuszi

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiejętna zmiana biegu bez sprzęgła jest zdrowsza dla skrzyni, niż nieumiejętna ze sprzęgłem.

Tutaj przydaloby sie tylko uscislic co mamy na mysli mowiac umiejetna/nieumiejetna zmiana biegow. Wydaje mi sie ze tutaj kluczowa role odgrywa ten preloading. Nie wazne czy zmienia sie biegi ze sprzeglem czy bez, czy na pol-sprzegle, jesli jest preloading, czyli wywarcie lekkiego nacisku na dzwgnie tuz przed zmiana biegu, to skrzynia pracuje cicho. I to chyba definiuje "umiejetna" zmiane biegow.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=74796&hl= wątek mojego wykonania ;D a może ktoś z was mi powiedzieć co w MZ 150 się może popsuć jak będę zmieniał bez sprzęgła ? czy tryby w skrzyni biegów się bardziej wycierają niz ze sprzęgłem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=74796&hl= wątek mojego wykonania ;D a może ktoś z was mi powiedzieć co w MZ 150 się może popsuć jak będę zmieniał bez sprzęgła ? czy tryby w skrzyni biegów się bardziej wycierają niz ze sprzęgłem ?

 

Tryby w skrzyni motocyklowej się nie wycierają od zmiany biegów BO SĄ ZAWSZE ZATRYBIONE!!

Zmiana biegów polega na załaczeniu odpowiedniej pary trybów przy pomocy kłów... i to kły moga się popsuć jak będzie zbyt duża różnica prędkości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...