Skocz do zawartości

Poniedziałkowe treningi na Torze Poznań


Fat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Dziś było extra. Temperatura wysoka, ale i oponki się kleiły. Jedna zasada - nie stawać, bo od razu pot się leje pod skórami. Ino jazda!!

Było otymalnie około 40 motocykli, także super się jechało, czasem samemu, a czasem trzeba było się ciąć, co bardzo osoboście lubię :biggrin:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś było extra. Temperatura wysoka, ale i oponki się kleiły. Jedna zasada - nie stawać, bo od razu pot się leje pod skórami. Ino jazda!!

Było otymalnie około 40 motocykli, także super się jechało, czasem samemu, a czasem trzeba było się ciąć, co bardzo osoboście lubię :biggrin:

pzdr

jakie czasy krecisz dukatem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek zaznaczę, że przeczytałem cały temat i nie znalazłem odpowiedzi. A mam kilka pytań. Pytania te związane są z moją wizytą na torze w czasie II rundy MMP. To było wspaniałe przeżycie, zrobiłem kupę fotek, zobaczyłem od wewnątrz padock... No super ;-) No i niestety wciąga :>

 

Pytania:

1. czy można wjechać na trening nie mając prawa jazdy kat A/A1 (pomijając jak tam dojadę) ?

2. czy jest gdzies jakiś poradnik jak się zachowywać na torze gdy się jedzie o połowę wolniej niż inni? Tzn jak prawidłowo dać się wyprzedzić, zachowanie w zakrętach itp. Ogólnie jak innych nie wkurzać...

3. Czy _konieczny_ jest kombinezon, czy też wystarczy kurtka spięta ze spodniami (pyt. o przepisy)?

4. Czy można wjechać na tor motocyklem bez przedniego reflektora oraz zegarów?

5. Czy w razie czego jest tam gdzieś w okolicy mechanik?

6. jak jest jednorazowym z ubezpieczeniem NNW?

 

Czy lepiej nawyki z toru przenosić na ulicę czy z ulicy na tor patrząc z perspektywy bezpieczeństwa odruchów _na ulicy_?

 

Z Warszawy to chyba najlepiej przenocować w poniedziałek na tych działkach w okolicach toru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1) Tak

Ad 2) Nie, ale poniedziałek jest dla amatorów, więc nie stresuj się.

Ad 3) Konieczna skóra.

Ad 4) Tak

Ad 5) Nie, jedynie dobrze nastawieni koledzy, np Dominik Sz.

Ad 6) We własnym zakresie, w czasie treningów obecny poczciwy poldek z ekipą z pod znaku NFZ

 

Przyjedż, przejedż, jazda na ulicy nabierze innego sensu. Teraz obecny będzie Bobo (Suzuki 600 K3, malowanie alstare), za tydzień ja (zmęczony Blade-y) - to osoby które Ci na pewno pomogą jak coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. czy jest gdzies jakiś poradnik jak się zachowywać na torze gdy się jedzie o połowę wolniej niż inni? Tzn jak prawidłowo dać się wyprzedzić, zachowanie w zakrętach itp. Ogólnie jak innych nie wkurzać...

nie wjedz w nikogo to nikogo nie wkurzysz :bigrazz: uwazac ma ten co jest z tylu

staraj sie nie jechac wpoprzek start-meta zeby zjechac do depot tylko wczesniej ustawic sie przy prawej i/lub np. podniesc lape ze chcesz zjechac (niektorzy podnosza noge, ale mnie to jakos nei przekonuje :buttrock: )

nie zatrzymywac sie poza depot chocby innym sie walilo i palilo

zachowac zdrowy rozsadek

 

mozesz zerknac dwa stare artykuly dot. imprez na torze:

http://server4.pictiger.com/img/255210/car...s/m200556s1.php

http://server4.pictiger.com/img/255211/car...s/m200556s2.php

http://server4.pictiger.com/img/255212/car...s/m200556s3.php

http://server4.pictiger.com/img/255213/car...s/m200556s4.php

http://server4.pictiger.com/img/255214/car.../m200556s4b.php

http://server4.pictiger.com/img/255215/car...s/m200556s5.php

 

i na koncu najwazniejsze:

jak bedziesz wyjezdzal to poczekaj az wszyscy sobie pojda, spakuj tor do bagaznika i przywiez do Warszawy :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

I nie jeździmy w depo pod prąd!!! :icon_razz:

pzdr

 

jakie czasy krecisz dukatem??

 

Najlepsze w okolicy 2,02. Nie jestem w stanie zejść tym motocyklem poniżej 2 minut, to raczej niewykonalne.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1) Tak

Ad 2) Nie, ale poniedziałek jest dla amatorów, więc nie stresuj się.

Ad 1) super, czyli nawet jak nie zdam na czas prawka, jeszcze w tym roku miałbym szansę pojeździć :>>

Ad 2) Ja nie jestem amatorem. Jestem kompletnym zerem :icon_razz:

 

Przyjedż, przejedż, jazda na ulicy nabierze innego sensu.

Znaczy ja to sobie tak kalkuluję, że jak mam rozwinąć pierwszy raz 100 a może nawet 150km/h to wolę to zrobić na torze a nie ulicy ;-) Nie wiem tylko czy to taki strasznie dobry pomysł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy ja to sobie tak kalkuluję, że jak mam rozwinąć pierwszy raz 100 a może nawet 150km/h to wolę to zrobić na torze a nie ulicy ;-) Nie wiem tylko czy to taki strasznie dobry pomysł...

 

napewno nie na sławniaku ani patelni :icon_razz:

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjezdzaj nie marudz.

Co do ciuchow to ma byc skora i koniec, nawet typu harleya ale skora.

Raz bylem w spodniach Goretex+skora i marudzili ale marudza tylko okolo 16h

Ja wpadniesz z opoznieniem np o 16h30 to juz generalnie nikt cie nie sprawdza ani nic.

 

Jazda na torze to inna frajda, czysta jazda bez dziur, kolein, samochodow itd

 

jutro bedę :icon_razz:

Edytowane przez Bobo/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybiera sie ktos dzisiaj? Ja sie chcialem przejechac na tor posmigac, a jako ze bedzie to moj pierwszy raz to chetnie bym z kims pogadal i sie dowiedzial co i jak... Jak co to walcie na gg 1431516 albo komorke 691 401 911. Bede wdzieczny :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...