Skocz do zawartości

Jakie klocki hamulcowe?


Rekomendowane odpowiedzi

hmm to NIssiny czy Carbone SBK??? Potrzebuje mocnych hebli.

 

w planach zaraz po amortyzatorze jest stalowy oplot , po mojej glebie mam jakies dziwne zludzenie ze wszystko dziala nie tak jak trzeba, ale co do hamulcow to raczej cos z nimi nie tak, niby mozna postawic moto na przednie kolo, ale mimo tego mam wrazenie ze sa slabe. chyba ze to juz cos z moja glowa nie tak :lapad: :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

hmm to NIssiny czy Carbone SBK??? Potrzebuje mocnych hebli.

 

No i czemu nikt nie odpowiedział? :flesje: Teraz mam identyczny dylemat...

 

 

Przypomnij mi po weekendzie to Ci podam cene (oczywiscie z forumowym rabatem :icon_biggrin: )

A ile by kosztowały dwa komplety (na 2 tarcze) Carbone Lorraine SBK5 do R6 2003 (nr kat. 2361) z forumowym rabatem? :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam do wyboru 3 firmy klocków hamulcowych i nie umiem się zdecydować :icon_mrgreen:

Więc:

1. NHC 64 zł przód, 64 tył

2. Lucas 70 zł przód 80 zł tył

3. EBC cena nieznana

 

Te NHC są dość tanie i ciekaw jestem jak będą się spisywały i czy przypadkiem nie jest to koreański wyrób.

Lucas hmm wydaje mi się że to po prostu znana firma i dlatego są droższe.

EBC nie znam tak samo jak NHC.

Generalnie na swoim GS nie rozwijam zawrotnych prędkości, nie jeżdżę agresywnie :) itd. itp. Zastanawiam się czy warto płacić więcej, ewentualnie te gorsze szybciej się skończą. Jestem laikiem dlatego tak piszę.

Proszę o opinię tych 3 firm i trochę o kockach hamulcowych.

 

kulawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na klockach EBC kupionych w Larssonie za ok 70pln. Nie jest to nic nadzwyczajnego ale hamują ok. :crossy:

 

 

Ja jeżdżę na klockach EBC kupionych w Larssonie za ok 70pln. Nie jest to nic nadzwyczajnego ale hamują ok. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zastanowieniu i bliższych oględzinach. Kupiłem klocki firmy NHC. 128zł za tył i przód. Jedyne co o nich wiem to to, że są produkcji Japońskiej, a nie Chińskiej czy Koreańskiej. Na opakowaniu pisze Kevlar... Podobno były/są montowane firmowo do niektórych motocykli, a na Polski rynek sprowadzane od 2 lat.

Napisze coś więcej jak trochę pojeżdżę.

 

kulawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

W reklamowanym na tym forum sklepie internetowym "KLASA" oferują klocki hamulcowe firmy Lucas.

 

http://www.lucas-bikersworld.com/de/home/index.cfm

 

Niewiele wiem o tej firmie i będę wdzięczny za obiektywne opinie.

Klocki hamulcowe będą używane w DragStar'ze1100Classic.

Dziękuję.

Jurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam czarne-standardowe w dominatorze, enduro 170kg, sprawuja sie bardzo dobrze, przednie maja 10tys km i wyglada jak by maily pociagnac jeszcze drogie tyle, cena ok, da sie zablokowac kolo mimo puchnacego przewodu

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o firme lucas to mialem okazje przetestowac sprzeglo + sprezyny i powiem ze rewelacja poniewaz kupilem sprzeglo wyczynowe EBC (kompletne) i skonczylo sie po 2 miesiacach a obecne lucasa lata jak dzikie wiec firma robi konkretne akcesoria.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Lucas to dobra firma, jeśli chodzi o klocki moim zdaniem robi całkiem niezłe produkty w relacji jakość-cena. Nie jest to najwyższa półka, jak SBS czy Carbone Lorraine, ale dają radę.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po zastanowieniu i bliższych oględzinach. Kupiłem klocki firmy NHC. 128zł za tył i przód. Jedyne co o nich wiem to to, że są produkcji Japońskiej, a nie Chińskiej czy Koreańskiej. Na opakowaniu pisze Kevlar... Podobno były/są montowane firmowo do niektórych motocykli, a na Polski rynek sprowadzane od 2 lat.

Napisze coś więcej jak trochę pojeżdżę.

 

kulawy

Możesz napisać jakąś opinie o tych klockach?? Tez się zastanawiam nad tą firmą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Możesz napisać jakąś opinie o tych klockach?? Tez się zastanawiam nad tą firmą

 

Nic specjalnego i nadzwyczajnego. Dość twarde :biggrin: . Do Horneta zainwestował bym w lepsze klocki.

Lecz do GS'a są wystarczające.

Edytowane przez kulawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doswiaczen własnych i kumpli , lecz spoza twojej listy wyboru: Nissin , klocki montowane fabrycznie w japsach.Subiektywne odczucie jakośći przedniego hebla w ich przypadku zawsze było najlepsze. Z goldfrenami, siffertami czy EBC to różnie bywało i zawsze coś nie tak, mówie o ułożonych do tarczy klockach.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...