Skocz do zawartości

niechce palic gdy jest ciepły


zxr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam pewien problem z motocyklem-niechce palic gdy sie nagrzeje moge go kręcic rozrusznikiem az do wyczerpania aku i nie odpali chyba że na pych -to odpali.Gdy jest zimny pali bez problemu.Zaczeło się tak robic już w minionym sezonie ,myślałem ze to zawory mają może za małe luzy(podparte) więc oddałem moto na regulacje zaworów i regulacje i czyszczenie gażników ale to nie pomogło.Mechanik uważa że to pewnie wina popękanej głowicy,ciepła głowica pęcznieje ,zwiększają się też pęknięcia przez to też spada kompresja i nie mogę odpalic moto.Mi osobiście się wydaje że gdyby tak było to powinienem go odpalic przynajmniej na trzech lub dwóch cylindrach ,pozatym przy popękanej głowicy powinno chyba wydmuchiwac płyn chłodzący ze zbiorniczka a tak nie jest i przedewszystkim powinien tracic moc gdy jest nagrzany-a wcale tego nie czuc żeby ją tracił.Moim zdaniem to nie jest wina głowicy ,zaworów też nie ,więc gdzie jest coś nie tak? Motocykl to kawasaki zxr 750 rocznik 94 przebieg 43 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze byc objaw slabej baterii, lub troszke zbyt niskiego ladowania.

Na cieplo opory dla przechodzacego pradu sie zwiekszaja i to co zuzywa rozrusznik powoduje ze nie starcza pradu na wystarczajaca silna iskre, aby zapalic mieszanke w cylindrach.

Potwierdzalo by to latwe zapalanie na pych.

Jak masz stara czy zuzyta baterie to wymien, sprawdz rowniez miernikiem, czy u elektryka ladowanie na klemach aku z obciazeniem czyli z wlaczonymi swiatlami i dobrze naladowanym akumulatorem.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj pojawiła się ten sam objaw!!!! podjechałem na stacje zalałem paliwko i juz nie odpalił:icon_mrgreen: Wczesniej słyszałem o takich przypadkach ale jak dotąd mnie to nie dotyczyło. Jak go pchnąłem to tylko wał sie obrucił i odpalił. Może to jest to ze aku jest juz troche słaby albo cos z świeczkami...

(zxr-stinger)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie żaden z Was nie wspomniał o rozruszniku który może się już kończy jak również nikt nie wspomina o kompresji bo samo ustawienie luzów zaworowych na przypalonych zaworach i tak nie pomoże.

Jeżeli moto odpala natychmiast na pych to aku lub rozrusznik.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...