Skocz do zawartości

Taryfikator dla motocyklistów


Rekomendowane odpowiedzi

Najczęściej pas do ruchu w przeciwnym kierunku jest oddzielony linią ciągłą - czyli niezastosowanie się do znaku P-4 (jak mnie pamięć nie myli) . I nie ma tu znaczenia czy było to bezpiecznie.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

A powiedzcie mi jak wygląda reakcja organów ścigania na np. omijanie 'kolejki' do świateł z jakimś tam częściowym wykorzystaniem pasa do ruchu w przeciwnym kierunku jeżeli na końcu prostej drogi bez bocznych uliczek jest w poprzek drogi zielone dla pieszych gdzie jestem pewien że nic mi nie wyjedzie, bo inaczej przykładowego autobusu czy tira nie ominę, lub jakieś podobne do tej sytuacji ktoś z was miał na drodze lub czy ktoś może coś więcej na ten temat napisać?

Jak się zachowa przeciętny policjant i w jaki sposób się w takim przypadku tłumaczyć

 

"Pamiętaj żeby nie jeździć szybciej niż Twój Anioł Stróż potrafi latać!"

 

 

Przyczepności życzę

 

Jak napisał Łukasz, zwykle przy tym musisz przejechać linię ciągłą. Poza tym już nie pamiętam paragrafu, ale trzeba jeszcze zwrócić uwagę na wyprzedzanie na przejściach i bezpośrednio przed nimi (też ciężko znaleźć skrzyżowanie bez przejścia). No i samo skrzyżowanie. Na skrzyżowaniu nie wolno wyprzedzać tylko gdzie się ono zaczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Na skrzyżowaniu nie wolno wyprzedzać tylko gdzie się ono zaczyna?

 

Taaaakkkk????!!! Och, cóż za znajomość prawa o ruchu drogowym!

 

art. 7

Zabrania się wyprzedzania pojazdu silnikowego jadącego po jezdni:

1) przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia;

2) na zakręcie oznaczonym znakami ostrzegawczymi;

3) na skrzyżowaniu, z wyjątkiem skrzyżowania o ruchu okrężnym lub na którym ruch jest kierowany.

 

 

 

Ruch kierowany - ruch otwierany i zamykany za pomocą sygnalizacji świetlnej albo przez uprawnioną

osobę.

 

Edytowane przez Mor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) trzeba jeszcze zwrócić uwagę na wyprzedzanie na przejściach i bezpośrednio przed nimi (też ciężko znaleźć skrzyżowanie bez przejścia).

 

fajnie, tylko jazda między stojącymi puszkami to nie wyprzedzanie

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

fajnie, tylko jazda między stojącymi puszkami to nie wyprzedzanie

jsz

 

 

nie jest to wyprzedzanie ale omijanie- przejezdzanie obok uczestnika ruchu bedacego w trakcie postoju tyle ze pas ruchu jest przeznaczony do poruszania sie JEDNEJ kolumny pojazdow silnikowych. wydaje mi sie ze jazda w korku i zezwolenie na to zalezy w praktyce tylko od kultury wspoluzytkownikow drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) pas ruchu jest przeznaczony do poruszania sie JEDNEJ kolumny pojazdow silnikowych.

 

o, kolejna osoba która poszuka przepisu, który rzekomo to określa. poproszę :icon_twisted:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Zostało już (nie tylko w tym temacie) ustalone i potwierdzone to, że możemy omijać motocyklem stojące w korku pojazdy, o ile nie wjedziemy na ciągłą linię.

W związku z tym 2 pytania:

1.Czy praktyce oznacza to zakaz zajmowania "pole position" przed pierwszym samochodem stojącym przed światłami (teoretycznie łamiemy wtedy zakaz wjeżdżania na ciągłą linię, bo taka jest przez ostatnie kilka metrów między pasami, a także przepis o nieprzekraczaniu linii zatrzymania przed światłami - stajemy przed pierwszym autem, mniej więcej między tą linią a przejściem dla pieszych/sygnalizatorem).

2. Czy Policjanci czepiają się tego? Czy zdarzyło się Wam dostać mandat za takie właśnie ominięcie wszystkich aut i ustawienie się bezpośrednio przed sygnalizatorem(przekraczając linię zatrzymania)? Wtedy to jest mandat za przejazd na czerwonym czy za coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w taryfikatorze (nie wiem czy aktualnym)widnieje taki zapis: 227. art. 90 lub art. 92 §1 Niezatrzymanie pojazdu we właściwym miejscu w związku z nadawanym sygnałem świetlnym § 99 [1], § 102 ust. 4 [1], § 107 [1] 100

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz się wykłócać:

1) musisz zatrzymać się przed sygnalizatorem - nie koniecznie chyba przed linią - ale głowy nie dam

2) możesz się tłumaczyć, że nie mogłeś zatrzymać się wcześniej, bo stwarzałbyś zagrożenie...

a tak szczerze, to wszystko zależy od tego na jakiego Policmajstra trafisz - są ludzie i LUDZIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) musisz zatrzymać się przed sygnalizatorem - nie koniecznie chyba przed linią - ale głowy nie dam

 

przed udzieleniem kolejnej rady spróbuj zapoznać się z przepisami

jsz

 

ps. tak, wiem, zależy jaka to linia. ale robiąc z siebie idiotę, wypada wiedzieć w jakim zakresie

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz chodziło mi bardziej o to, że jeślie nie dasz rady zatrzymać się przed linią to możesz ją przejechać i zatrzymać się przed sygnalizatorem, bo np. jedziesz i w ostatnim momencie zapala się żółte - nie hamujesz na maksa tylko starasz się bezpieczenie zatrzymać i przekraczasz linię, więc co - masz dostać mandat?! ja bym nie przyjął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omijałem kilkakrotnie samochody policyjne stojące przed światłami i nikt mnie potem nie gonił, nie wył syrenami itd.

Ostatnio w RP czytałem przechwałki krokodyli że będą stawiać fotoradary "odtylcowe" bo droga pomiaru dłuższa i można cyknąć szybkoodjeżdżający motocykl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, zdaję sobie sprawę że wszystko zależy od podejścia (praktycznego bądź służbistycznego) Policjanta, ale dobrze wiedzieć, że w razie "W" mandat jest z wykroczenia za 100 PLN a nie za 300-400 + duużo punktów karnych(czerwone światło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy, potrzebuje rady. Wyprzedzalem w miesice na przejściu dla pieszych. Po jakiś 2 km patrzę w lusterka a tam dyskoteka za mną. Psy mi mówią ze wyprzedzalem. No klocic się nie będę. Ale pytanie moje : czy niemajac dowodów na to (powiedzieli mni gdzie stali i z tego miejsca mogą tylko orientacyjnie określić znając topografie miasta gdzie wykonalem manewr wyorzedzania) mógłbym nie przyjąć? Zapyalem się czy maja to nagrane. Odpowiedzieli ze tam jest kamera jakies600 metrów dalej. Czy nagranie może być dowodem? Zezlilem się bo pierwszy wyjazd na moto i lzejszy o 200 i ciezszy o 9 pkt;(

 

Proszę o możliwa pomoc w rozwiklaniu zagadki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde nagranie może być dowodem - jeśli faktycznie by je mieli...

Kłócić też się możesz, odmówić przyjęcia i do sądu iść - tylko wtedy jest taka kwestia - Twoje słowo przeciwko Ich słowu, a to może z założenia dobrze nie wyjść.

 

Ja kiedyś wymigałem się od mandatu za prędkość, bo Policjant mi powiedział, że widział, że jadę za szybko ale skończyło się skierowaniem na badanie techniczne za głośny wydech, więc i tak "wyszedł na swoje".

Edytowane przez pa2olo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...