Skocz do zawartości

Taryfikator dla motocyklistów


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś kiedyś dostał mandat za omijanie samochodow stojących w korkach ?

Chodzi mi o przejechanie miedzy samochodami stojącymi na dwóch sąsiednich pasach ruchu, bo teoretycznie na szerokości pasa ruchu może znajdować się jeden pojazd, a w takiej sytuacji mamy 2 pasy ruchu, 2 samochody + motocykl miedzy nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś kiedyś dostał mandat za omijanie samochodow stojących w korkach ?

Chodzi mi o przejechanie miedzy samochodami stojącymi na dwóch sąsiednich pasach ruchu, bo teoretycznie na szerokości pasa ruchu może znajdować się jeden pojazd, a w takiej sytuacji mamy 2 pasy ruchu, 2 samochody + motocykl miedzy nimi.

Który przepis mówi, że na jednym pasie może znajdować się jeden pojazd? Wiem, że w USA są takie przepisy. O ile dobrze pamiętam, tow Polsce nic takiego nie ma. Niech ktoś mnie poprawi, jeśli się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem w niecie (jakiś wywiad z policjantami, zresztą podobne wypowiedzi są w dodatku do polskiego tłumaczenia "Motocyklisty Doskonałego", to na OMIJANIE stojących w korku samochodów policja patrzy łagodnie. Co innego jak jadą. Poza tym, to i tak "zawsze się paragraf znajdzie", ot choćby uniwersalny zarzut "tworzenia sytuacji niebezpiecznej w ruchu drogowym".

Także, w efekcie końcowym, nie jest to zabronione, ale są wystarczjące luki, żeby za takie coś kierowcy dowalić. Wszystko sprowadza się (wg. mnie) do podejścia naszego i policjanta do sytuacji.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartekG muszę cię poprawić Art.2 pkt7 Prawa o Ruchu Drogowym

Pas ruchu każdy z podłużnych pasów jezdni wystarczający do ruchu jednego rzędu pojazdów wielośladowych, oznaczony lub nieoznaczony znakami drogowymi

 

Buber masz rację wszystko zależy od podejścia własnego i policjanta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartekG muszę cię poprawić Art.2 pkt7 Prawa o Ruchu Drogowym

Pas ruchu każdy z podłużnych pasów jezdni wystarczający do ruchu jednego rzędu pojazdów wielośladowych, oznaczony lub nieoznaczony znakami drogowymi

 

Buber masz rację wszystko zależy od podejścia własnego i policjanta

Tu nigdzie nie pisze, że na jednym pasie nie może jechać pojazd wielośladowy i jednośladowy tylko, że jeżeli zmieści się 2 lub więcej samochodów to jest dwa lub więcej pasów ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje pytanie:

Który przepis mówi, że na jednym pasie może znajdować się jeden pojazd?

Moja odpowiedż:

Pas ruchu każdy z podłużnych pasów jezdni wystarczający do ruchu jednego rzędu pojazdów wielośladowych, oznaczony lub nieoznaczony znakami drogowymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje pytanie:

Który przepis mówi, że na jednym pasie może znajdować się jeden pojazd?

Moja odpowiedż:

Pas ruchu każdy z podłużnych pasów jezdni wystarczający do ruchu jednego rzędu pojazdów wielośladowych, oznaczony lub nieoznaczony znakami drogowymi

 

Motocykl to według Ciebie pojazd wielośladowy? Ta definicja mówi, że na jednym pasie nie może być dwóch katamaranów. Ale dwa rowery albo dwa motocykle mogą obok siebie jechać, i tak samo motocykl obok samochodu.

 

Polecam też punkt o wyprzedzaniu - przy wyprzedzaniu trzeba zachować odstęp bezpieczny, a pojazd wielośladowy wyprzedzający pojazd jednośladowy musi dodatkowo zachować odstep powyżej 1 metra. Z tego jasno wynika, że odstęp bezpieczny to może być mniej niż 1 metr.

 

To było, i to wiele razy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisaliśmy tu o przepisie więc go zacytowałem. Mylisz się, że na jednym pasie może jechać tylko jeden samochód, bo równie dobrze mogą jechać dwa obok siebie ( pod warunkami o których pisałem wyżej ) Kluczowe słowo WYSTARCZAJĄCY do ruchu jednego rzędu pojazdów wielośladowych Sytuacje gdy obok siebie jadą dwa moto, dwa rowery czy puszka i moto to chyba jest jasna dla wszystkich.

Jeśli chodzi o wyprzedzanie to dyskusja rozpoczeła się od tego, że my na moto wyprzedzamy bądz omijamy korek. Więc wyprzedzając ( motocyklem ) musimy zachować bezpieczny odstęp, jaki to, głupio powiem bezpieczny, nikt tego nie sprecyzuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę Policjant nie powinien nikomu zarzucić, że nie zachował bezpiecznego odstępu. Na jakiej podstawie mógłby tak stwierdzić? Ewidentnie i bezsprzecznie można uznać, że odstęp nie był bezpieczny kiedy doszło do kolizji. Dopiero wtedy może nas ukarać mandatem.

Edytowane przez bigboykr

http://bigboykr.blogspot.com/ się powoli uzupełnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

"Używanie pojazdu na obszarze zabudowanym w sposób powodujący uciążliwości związane z nadmierną emisją spalin do środowiska lub nadmiernym hałasem

art. 60 ust. 2 pkt 2

do 300zł"

 

Pozdrawiam wszystkich kolegów posiadających tylko imitacje tłumików i latających po nocy ludziom pod oknami :icon_mrgreen:

-------------------------------------------

 

Polfa Grodzisk 1%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Może i to było gdzieś w tych paragrafach cytowanych przez kolegów ale tak z życia wzięte:

ok 500m do skrzyżowania, znak zakazu wyprzedzania, podwójna ciągła, na moim pasie miejsca od cholery żeby ominąć kilka puszek. Nie przekraczam linii, auta stoją- w tym przypadku wyprzedzanie (omijanie?) to powód do ukarania? Prędkość max 30km/h, nie ma przejść dla pieszych.

Paragrafy mogą różnie nasi Walkerzy interpretować więc moje pyatanie: czy ktoś został zatrzymany/ukarany za takie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...