Skocz do zawartości

Zapowietrzanie się hydraulicznego sprzęgła


Jagdtiger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W moim Monsterze 800 od dłuższego czasu mam problem z zapowietrzającym się sprzęgłem hydraulicznym. Czy normalne jest że sprzęgło się zapowietrza przy dłuższej jeździe przy stałej prędkości wtedy kiedy w ogóle nie zmieniam biegów? Przy normalnej jeździe miejskiej i częstym wahlowaniu klamką sprzęgła jest w miarę ok. Teraz mam problem czy kupować nową pompkę sprzęgła czy próbować regenerować starą. Problem tylko w tym że na Dukach nikt w 3mieście się nie zna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn zmieniałem jakieś miesiąc temu. Układ był wtedy odpowietrzony. Co ciekawe sprzęgło się odpowietrza i działa dobrze jak sprzęt trochę postoi. Czyżby się samo odpowietrzało? Wycieków nie widzę, płynu raczej nie ubywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jag, pisałem Ci już na PW, że masz walnięty wysprzęglik - miałem identyczną sytaucję. Zapowietrza się na dole - wysprzęgli. Wyciek wystarczy delikatny, płyn idzie pod silnik - pod pokrywkę zębatki. Nic nie widać.

Zapowietrzanie się układu przy jeździe bez używania sprzęgła - całkowicie charakterystyczna rzecz dla walniętego wysprzęglika. Dak stary do regenarcji (naprawa około 150 zł) lub kup nowy (450 zł).

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wysprzęglik to jest ta część która wchodzi w pompkę sprzęgła?

nie, to to ustrojstwo na dole przy silniku, na drugim końcu przewodu hydraulicznego :icon_mrgreen:

 

heh, Adam mnie ubiegł.. :icon_mrgreen:

Edytowane przez roger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak...tylko że moja pompka sprzęgła znajduje się właśnie na drugim końcu przewodu hydraulicznego przy korpusie silnika. Pompka ta ma otwór w który wchodzi metalowy wałek wystający z silnika. Na chłopski rozum dedukuję że właśnie ten wałek się wyrobił i przepuszcza powietrze do układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...