Skocz do zawartości

NOWY SOKOL?


Qler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytaliscie nowy numer SM? Jest tam tekst o reanimacji sokola. Niby wrzystko ok, ale jak czytamy dalej to krew zalewa . O zgroza, ma to byc motorek 150ccm i skuter 50 ccm :wink: Co prawda oba 4 suwowe, ale co to ma byc? No i oczywiscie znowu dalekowschodni koncern tylko przyklejony znaczek Sokol. Jak to przeczytalem to postanowilem sie rzucic z mostu. Ide na most. :cry: Acha zapomnialem, cena skutera okolo 4000pln, motorek 5000pln. Sa to ceny planowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgroza! Kto odsprzedał nazwy "Sokół" i "Junak" jakimś Koreańcom?? :wink: :) Niech produkują i sprzedają tanie motocykle - pewnie niektórzy wolą za 5000 kupić nówkę z salonu niż używanego japońca - ale niech nie firmują tego największymi legendami polskiej motoryzacji. Ja protestuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grrr... niemoge tego zrozumiec jak mozna taka marke z klasa jak Sokol czy Junak sprzedac jakims koreancom zeby sprzedawali pod ta nazwa jakies takie mini motorki. Rozumiem WFM bo jest czesciowo produkowana w Polsce, Junak tez nieco w moich oczach urosl z powodu nowego modelu (Gladiator 650). Ale ten Sokol to jest juz przegiecie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ręce opadają.......Junaki crossy, Sokoły skuterki :cry: :cry: :cry:

Świat po prostu upada, a właściwie Polska, WSK produkuje części do F16.....Ciekawe co jeszcze będzie.....może Daewoo wyprodukuje motorower :cry:

 

 

z pozdrowieniami BORSUKLES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jak można drwić z Polskich motocykli, przecież to są drwiny panowie :wink:

Motocykle te zapisały się w historii Polski jako kultowe i wyjątkowe. Po co niszczyć taki kawał dobrej roboty..., przecież one długo pracowały na to żeby stać się własnie kultowymi i wyjątkowymi, a teraz jakiś pajac niszczy to wszystko sprzedając gdzie popadnie aby tylko portfel nabić :) wrrrrr...

 

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony mają rację, bo marka Sokół powinna się dobrze kojarzyć, a nam powinno zależeć na rozwoju polskiej produkcji motocyklowej. Nie da sie tego osiągnac startując od konkurenta HD, czy R1, najpierw trzeba zbudować pierdzikółko.

Z drugie strony nie rozumiem, po cholerę ruszać polską legendarna markę, skoro i tak 90% społeczeństwa nigdy nie słyszało o motocyklach Sokół. Dla przecietnego, a nawet ponadprzecietnie zorientowanego w temacie delikwenta, wszystko, co ruskie to Iż, a nie ruskie - Junak. Raz jeden mnie spytał, po co mi atrapa chłodnicy w Junaku (w VXie ... jak ktoś nie kojarzy, zapraszam do albumu). Równie dobrze można był wskrzesić wyżej wspomnianą Podkowę, Perkuna, Moja, czy jeszcze cuś. Tak samo skutecznie możnaby wymyślić sobie nową markę. Marketing i tak zacząłby od zera.

Mam kilka propozycji dla żółtych zbawców polskiej produkcji motocyklowej:

- Owca

- Klacz

- Bocian

- Żuraw

- Żuk (pewnie lublin wystąpiłby o prawa do nazwy :wink: )

- Wisła

... chyba nie bedzie nikt protestował przeciwko takim nazwom :lol:

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc! To go... nie Sokol, powinno sie ich ukarac, ale nie ma szans bo po 50 latach od zakonczenia produkcji, jak ktos wczesniej nie dochodzil swoich praw do nazwy, to moze zglosic sie i uzyskac takie prawo i osoba z Papui Nowej Gwinei. Koreanczycy widac uzyskali takie prawo i mozecie im.. ... i ja tez :twisted: :wink: Janek. P.S. Nie ma takiej rzeczy ktora nie mozna byloby kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram do d**y z takim sokołem zajęli by się produkcją części do PRAWDZIWYCH Sokołów a nie takim gównem. Koreański śmieć kultowa nazwa i może co jeszcze???

jakbym dorwał tego co wymyślił te nowe "cuda" to bym go zaj**ał tlumikiem od mojego motorowerka!!!!!!!!!!! :wink: :) :) :P :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh :!: :!:

Junaka, to jeszcze jakos przetrawiłem, ale ten Sokół to wyjatkowe przegięcie - wygląda jak wypierdek - sokole łajno 8) :?: :wink:

Pozdro

Dyzio

Właśnie, oswojenie się z tego rodzaju praktykami musi potrwać. O ile Milenium został przyjęty z mieszanymi uczuciami, o tyle już Gladiator wzbudził zainteresowanie i nadzieje, że może jednak coś się ruszy. Też zgrzytam zębami na wykorzystywanie naszych tradycyjnych marek do koreańsko - chińskiej produkcji. SOKÓŁ zawsze będzie mi się kojarzył z "1000" i "600". Cholernie trudno będzie zaakceptować Sokoła 50 ccm i to w dodatku skuter - w tym wypadku nazwa jak najbardziej chybiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...