Skocz do zawartości

Z jaką przeważnie jeździcie prędkością?


laboko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a ja wczoraj mimo zlej pogody i zimna przewiozlem jedena kolezanke na mojej Yamaszce 200km/h ... i zeby sie asfalt nie skonczyl to bym prubowal dalej to pociaganac.... ale zazwyczaj jezdze po miescie 60-80 (przez to ze mieszkam w malym miescie i mnie wszyscy znaja) a na trasie to 120-170 (czasem odkrece wiecej.... nie ma sie co wyglupiac za bardzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

motocykl: XJ 600, a teraz prędkości:

miasto: powiedziałem sobie, że nie przekroczę 80 km/h i się tego trzymam

trasa: ok. 100-110 km/h Może będzie trochę szybciej jak zainwestuję w wyższą szybę bo mi wieje prosto w łeb :P

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie coś ja w te prędkości to nie wierzę... Ja z kolegami coprawda z reguły latam po Czechach ale jak nie ma 180 na liczniku to trzeba uwarzac żeby nie zostać przejechanym przez stado rozpędzonych grubo ponad 200km/h Czechów!!! Tak więc na przelotówkach prędkośc wynosi ok 210-220(do 260...), a na krętych trasach (typu Liberec, Harahowo) dochodzi do 160... i nie są to prędkości przesadzone bo wielokrotnie porównywane do innych urzytkowników motocykli!!! Wg mnie to Wy sie troche uswięcacie, no chyba, ze to sa prędkości w drodze na zlot, bo wtedy (z bagażami) ciezko leciec ponad 150... Co do urzytkowników motocykli predysponowanych do jazdy dystyngowanej (np.: chopperów), to znam takich tylko dwóch i wolno to oni nie jeżdża, czego dowodem jest np.: to że na rondach krzesza snopy iskier spod spacerówek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mazivfr:

1. wiesz, snopy iskier od podnóżków w chopperze -tu wystarczy minimalne pochylenie w zakręcie..

2. w grupie kilkunastu motocykli, jak pierwszy jedzie 150 km/h, to ostatni, aby nadążyć, na pewno musi śmigać około 200 km/h...

3. masz rację, na trasie np. Łódź-Katowice można jechać ze stałą prędkością ponad 200, ale na jednopasmówkach i przy sporym natężeniu ruchu - te ponad 200 to raczej chwilowe porywy - większość pisała o przeciętnych jazdach...

pzdr

P.S. Byłem co prawda tylko kilka razy w Czechach, ale specjalnie wielu motocyklistów pędzących drogami z takimi prędkościami nie widziałem, nawet na dojazdówce do Brna podczas GP - jak już, to przeważnie mieli polskie rejestracje.

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prot, bez urazy - kolega płynnie przeskoczył ze ścigaczy do chopperów, a pochylenie choppera - takie do krzesania iskier - jest minimalne w porównaniu z pochyleniami na ścigach w zakrętach. Moja opinia jest taka, że dużo trudniej jechać 150 km/h na chopperze czy cruiserze niż na ścigu i, że nie można porównywać jazdy po zakrętach tych typów motocykli...

Pzdr

P.S. tak na marginesie pamiętam jazdę na dragstarze 650 classic szwagra - jechałem nim z Opola, gdzie go kupił, do Gdańska, i akurat niskie podnóżki od razu rzuciły mi się w oczy, a raczej poczułem to w butach... Po prostu były kur**sko nisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W trasie hm... od 80-180 to zależy od drogi, która dysponujesz inaczej poruszasz się na autostradzie, a inaczej na jednopasmówce.

 

W mieście 50-120 zależy od ruchu i ponownie czy masz jeden czy dwa pasy do dyspozycji.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...