Skocz do zawartości

Z jaką przeważnie jeździcie prędkością?


laboko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

trasa:

sam: 150/160 km/h -ulubiona prędkość na wszystkich nakedach

z pasażerką: max. 140 km/h -w zasadzie bez względu na posiadany motocykl - powyżej dla Pasażerki (podobno) kończy się przyjemna jazda, zaczyna walka z wiatrem.

miasto:

w granicach rozsądku, ale chyba nie szybciej niż 130 km/h

 

Oczywiście pomijam incydentalne szybsze jazdy, chodzi o przeciętną.

 

P.S. 150 km/h jest wg mnie optymalną szybkością, przy której można rozkoszować się widokami i zanadto nie skupiać na jeździe. Gdy jeździłem banditem 1200 czy vfr, zdarzało mi się jeździć grubo powyżej 200 km/h, ale to nie ma za wiele z turystyką wspólnego, raczej tylko (lub aż) przyjemnosć samej jazdy...

 

P.S.2 Wg mnie, nie mozna porównywać obecnego ruchu na drodze z, powiedzmy 1998 czy 2000 rokiem, w związku z czym myślę iż era szybkiej jazdy w Polsce powoli dobiega końca lub szybka jazda będzie czymś w rodzaju hazardu: dojade do celu czy nie, szanse pół na pół...

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha FZ750

W mieście to od 1 do nawet 120 [km/h] (jak jest dwupasmówka gdzie i tak katamrany poniżej 80 / 90 [km/h] nie schodzą, albo "miasto", bo tylko tablica stoi i dwa domy "na krzyż"...)...

Poza miastem średnio od 80 do 140 [km/h] (oczywiście zdaża się momentami więcej ale póki co, w cięgu prawie 3 sezonów, 180 [km/h] nie przekorczyłem...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na GS po mieście śmigało się z prędkościami 1-80 kmh.

Poza miastem głównie 90-140 kmh. Wystarczało, żeby jako tako radzić sobie w ruchu drogowym. Co do Fazera to się zobaczy :)

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trasie utrzymanie 100kmh dla mnie jest prędkością na razie optymalną. Wyzej silnik się męcczy, a powyżej 120 kmh - przegrzewa i zaciera. W mieście w zeszłym sezonie 60-70. Myślałem że tak oszczędniej... Teraz mam bogato ustawiony dół obrotów, a ubogo górę. Efekt? Nie przegrzewa się, idzie ładnie, i pali mniej, więc automatycznie zacząłem go troszkę kręcić (o ile się da na drodze). Ale z reguły nie przekraczam w miescie 80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo szybko...za szybko....

 

Na trasie tylko raz mnie katamaran brał.

Moja pierwsza wyprawa do Wawy na moto i przy 180km/h (trasa Różan - Pułtusk) wyprzedziła mnie nowa Laguna....

 

W mieście wolniej ale tak jak już gdzieś pisałem KEN i Rosoła wyzwalają we mnie żądzę prędkości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...