Skocz do zawartości

jak jest z lampą od moto z USA?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem, to w USA lampy maja jakieś inne atesty itp i że strumień swiatła jest szerszy i mocniejszy a to wszystko przez inną konstrukcje lampy...Czy obowiązkiem jest wymiana takiej Lampy? (choc mój sprzęt już przegląd przeszedł :lol: i czy Policja może sie doczepić bo nie ma na kloszu lapmy tego znaczka E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci zapewne o symetryczna lampe stosowana w USA ;)

W Polsce obowiazuje asymetryczna lampa do ruchu prawostronnego, i teoretycznie posiadajc inne swietlenie pojazd nie powinien zostac dopuszczony do ruchu. No wlasnie, tyle teorii-a w praktyce jak to wyglada to kazdy wie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem' date=' to w USA lampy maja jakieś inne atesty itp i że strumień swiatła jest szerszy i mocniejszy a to wszystko przez inną konstrukcje lampy...Czy obowiązkiem jest wymiana takiej Lampy?[/quote']

 

kiedyś kupiłem lampę do R1 i nie było w niej dziór na postoje, a co do tego czy musisz wymienić tą lampę, to raczej nie, żaden krawężnik nie zauważy nawet tego, zazwyczaj to czepiają się czerwonych kierunków jakie mają auta z USA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy obowiązkiem jest wymiana takiej Lampy? (choc mój sprzęt już przegląd przeszedł :lol: i czy Policja może sie doczepić bo nie ma na kloszu lapmy tego znaczka E.

Obowiązek jest ale... nikt się do niego nie stosuje bo nikt go nie egzekwuje. Jeździłem z lampą amerykańską dwa lata, a teraz zasuwam z reflektorami po japońsku (czyli do ruchu lewostronnego) i nikomu nie przyszło do głowy sprawdzać (diadności, Policja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem gpz 500 ex(amerykański) to na przeglądzie "pan diagnosta " sprawdzał tylko cz się pali światło i czy zmienia się na długie jak mi kazał zapalić postojówki to udawałem że chyba się żarówka przepaliła przed chwilą bo pod domem jeszcze działała . przeszło bez problemów a policja nigdy na to uwagi nie zwróciła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta był do dupy bo u nas sprawdzają nawet klosze kierunków.

Piotrze, jak dopuszczaja 30 letnie zlomy, ktore stwarzaja realne zagrozenie na drodze ,to niedopuszczenie motocykla z oswietleniem niezgodnym z polskim prawem byloby sku*wysynstwem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem młody i głupi...ale dbajmuy o kulture na drodze:/ Ile to razy xeony dresów zakłądane w zwykłe odbłyśniki was oślepiły? Nie zniżajcie sie do ich poziomu:/

 

 

 

p.s. wiem ze chodzi o kase, ale pomyślcie ze oślepiajac kogośmozecie doprowadzicdo wypadku! czy napewno pieniadze zakleją wasze sumienie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...