Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na pierwszy moto (na A1) chyba była by lepsza Honda Varadero 125 ;) . Kumpel ma i sobie chwali, w szczególności za rozmiary (największe moto w klasie 125 ccm) ;] V-max nie powala, bo jakieś 125 km/h, ale za to wygląda jak o wiele większa pojemność i ma ładny dźwięk (Silnik V2) ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a ta Honda Varadero 125 to już nie jest takim typowym motocyklem sportowym, z tego co widzę na zdjęciach, mam racje ? bardziej podchodzi mi on na turystyka, supermoto to nie jest ;p

Może to i głupie pyt. ale jestem totalnym świerzakiem jeśli chodzi o świat motocykli cały czas siedze raczejj w kolarstwie i cały czas siętym zajmuję, uprawiam kolarstwo górskie.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz coś, co będzie miało osiągi to masz do wyboru trzy modele:

-Cagiva Mito

-Honda Nsr 125

-Aprilia RS 125

Jeżeli zależy Ci, aby jeździć legalnie to masz do wyboru

-CBF 125

-CBR 125

-yzf 125

 

Osobiście biorę Varadero 125. Dlaczego? Bo jest przede wszystkim wygodne, postawne, nie wygląda jak zabawka oraz będę jeździł legalnie. Moim zdaniem najpierw powinieneś nauczyć się jeździć(jazda na skuterze, to inna bajka - nawet nie wspominaj ;) ), dopiero później przy zdaniu na A zakupić coś, czym można pośmigać. Ja idę tą samą drogą. Jak Ty chcesz - sam zdecyduj. Pozdrawiam

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależ mi na ty aby jeździć legalnie. Chęteż, aby motocykl łatwo się prowadził i był jak najbardziej bebawaryjny. No i oczywiście cena. Mój budżet wynosi do 6-7 tys PLN. Co polecicie w tej cenie ?

Edytowane przez xcrider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak słusznie zauważyłeś, Varadero nie wyglada jak sport, więc laski na niego nie polecą ;[

 

Tak trochę ironizuję, ale po ci sport w takiej pojemności? CBR 125 jest "sportem", ale ma gabaryty jak rower, a nie sportowe moto. I tak żadna 125 w 4t nie będzie nigdy sportem, bo po prostu nie ma tyle siły ;) Jak już, to w 2t, ale te znowu pierdzą (jak to 2 suwy), no i nie jeździ się nimi do końca legalnie.

 

Coś mi świta, że jeszcze ma Yamaha jakąś 125 w 4t, co jest większe od Hondy CBR 125 i ma wygląd sporta. R125 czy jakoś tak. Tyle tylko, że ja nic o niej za bardzo nie wiem.

 

jazda na skuterze, to inna bajka

 

Eeee nie do końca ;) Ja jeżdżę na skuterku 3 lata (az uzbieram kasę na coś lepszego ;P ) i na kursie na kat. A miałem wrażenie, że niektóre elementy jazdy przychodzą mi po prostu łatwiej. Pewne doświadczenie skuter daje, wiesz czego spodziewać się w niektórych sytuacjach, jak mniej więcej zastosować przeciwskręt itd. ;D . Dzięki temu o wiele lżej mi poszło zdać egzamin na kat. A niż na kat. B, z którym się jeszcze męczę. Chociaż wiadomo, biegówka to biegówka i w wielu aspektach się od skuterka różni ;P

 

Edytowane przez oskarroza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za takie pieniądze możesz kupić yamahę ybr 125 lub cbf 125 oba są bezawaryjne. Ja wybrałbym Hondę. Dlaczego? Bo do tej marki mam zaufanie, a na ybr już jeździłem, i wiem, że taka wygodna to nie jest(ma manetki, po których bardzo bolą ręce). Fajnie się prowadzi, ale jak dla mnie ma z deka mało mocy. Jeżeli zależy Ci, żeby się uczyć, jeździć wygodnie to bierz cbf 125. Jeśli chcesz bardziej sportowo to zostaje cienka CeBeeRa. Dlaczego cienka? Ma małe koła wygląda przy postawnym gościu jak zabawka. Wybór należy do Ciebie. Pozdrawiam.

 

Coś mi świta, że jeszcze ma Yamaha jakąś 125 w 4t, co jest większe od Hondy CBR 125 i ma wygląd sporta. R125 czy jakoś tak. Tyle tylko, że ja nic o niej za bardzo nie wiem.

Yamaha YZF R125 ;)

Edytowane przez Krempy

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coraz bardziej zastanawiam sie czy kupic "sport" chociaż yamaha yzf r125 wygląda dużo lepiej Ze CBR'ka. Honda to prawie jak taka zabawka...

Bardzo podobają mi sie chopery o pojemności 125 ccm, np. Honda VT 125 Shadow, wyglada on jak dużo wiekszy motocykl a nie 125.

Raczej kupie chpera, ta shadow bedzie dobra ?

Wiem że to nie ten dział ale nie ma sensu zakładać nowego tamatu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja interesuję się tylko sportami, turystykami, nakedami itp. O shadowa pytaj innych. Moje zdanie na jej temat? Nie podoba mi się. Dlaczego? Bo mam inny gust ;)

Edytowane przez Krempy

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to już w ogóle wolę nakedy albo turystyki, więc ci też nie pomogę. Ale po raz kolejny powtórzę, że sport w 125 4t właściwie nie istnieje - no chyba, że chcesz leżeć na baku, podczas gdy kolega z tyłu na np. Varadero 125 jedzie w wygodnej pozycji... z tą samą prędkością.

Jak ci się podobają choppery, to takich szukaj ;) Albo ci się później przestaną podobać ;D ;D , albo będziesz sie cieszył, że kupiłeś sprzęt, o którym marzyłeś ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam wszystkich. Mam pewnie pytanko do znawców CBR'ek :)

W przyszłym roku zamierzam zrobić prawko A1 i kupić sobie CBR'ke, jednak mam pewnien dylemat. Ostatnio na zlocie rozgladałem się za CBRami i zauważyłem że są 2 modele. Jeden był jak normalny motocykl, a drugi był zupełnie malutki, na oponkach podobnych do roweru... Chciałbym się Was zapytać - co to za 2 modele? Jest jakaś różnica większych modeli w nazwie, lub w roczniku od którego są produkowane? Czy bardziej na chybił trafił? Jeden będzie większy, a jeden mniejszy.

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy wie ktoś jak porównywalnie wielkością jest Yamaha YZF R125? Na zlocie nie znlazłem żadnej, a pomiedzy tymi dwoma motocyklami zamierzam kupić ten który będzie większy.

Dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam

Fuzzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema;] opony do cebry możesz założyć jakie chcesz więc wiesz ale do 125 nie radziłbym szerokiej bo mały silnik 4t o tej pojemności ciężko go uciągnie ; o na cbr'ki może paczałeś 600;d powiem że r125 napewno różni się ceną;] a do motorku 125 nie radziłbym tyle wydawać;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YZF R125 wygląda znacznie dojrzalej jak CBR 125, ma oponę z tyłu 130, a nie 100 jak Honda. YZF R125 gabarytami przypomina R6, a CBR od razu widać, że to 125. Musisz się przymierzyć i sam zdecydować. Najnowsze cbr 125 mają już szersze opony, te od 2011 r.

Edytowane przez alukow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema;] opony do cebry możesz założyć jakie chcesz więc wiesz ale do 125 nie radziłbym szerokiej bo mały silnik 4t o tej pojemności ciężko go uciągnie ; o na cbr'ki może paczałeś 600;d powiem że r125 napewno różni się ceną;] a do motorku 125 nie radziłbym tyle wydawać;p

 

piszesz totalne bzdury wprowadzając zamieszanie w tym temacie.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...