Skocz do zawartości

smarować cięgna czy nie


Gerg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Linkę sprzęgła smaruję odrobiną oleju wpuszczaną strzykawką i igłą.

Linek gazu nie smaruję wcale, bo na sucho chodzą najlżej i nie zacinają się - o ile są to linki w teflonie.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linek gazu nie smaruję wcale' date=' bo na sucho chodzą najlżej i nie zacinają się - o ile są to linki w teflonie.[/quote']

to dopiero byłaby jazda, z nasmarowaną teflonową linką gazu, jak dostanie trochę kurzu i się zatnie. CZEGO NIKOMU NIE ŻYCZĘ. bo kiedyś coś takiego już przeżyłem. Ale moto wyprowadziłem.... :P :P :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linek gazu nie smaruję wcale' date=' bo na sucho chodzą najlżej i nie zacinają się - o ile są to linki w teflonie[/quote']

 

jak odróżnić linkę teflonową od zwykłej ? nie wiedziałem że w ogóle są jakieś teflonowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linka może być bez koszulki teflonowej i pracować w pancerzu bez wyściółki z teflonu - to jest linka zwykła, jak w hamulcu roweru Wigry 3.

Linki gdzie pancerz posiada wyściółkę z teflonu, lub sama ruchoma część linki jest w koszulce z rzeczonego materiału, wykazują większą trwałość i bardziej płynną pracę, chodzą lżej.

Jednak praktyka warsztatowo-szpitalna wykazała że linki pracujące pod obciążeniem, jak linka sprzęgła, warto smarować olejem (kilka kropel ze strzykawki z igłą), np. co wymiana oleju w silniku, natomiast linki przenoszące niewielkie obciazenia jak linka gazu najlepiej pracują w stanie sklepowym. Czyli rozpakowujemy i montujemy, nic nie cudujemy. Jeżeli linka gazu zaczyna strajkować warto wymienić ją na nową. Koszt niewielki - odpowiedzialnośc ogromna.

Linaki gazu zwykłe, bez teflonu, smarujemy rzadkim olejem żeby nie rdzewiały i nie blokowały się. Oleju nie za wiele, tylko tyle zeby nie groziła korozja pod pancerzem.

Wsio.

 

Jeżeli coś przekombinowałem to prosze mnie poprawić.

Kulik.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi mechanik mówił że jak już trzeba smarować cięgno to olejem rozcieńczonym benzyną

 

i dobrze Ci mowil. nie ze wzgledu na jakosc mieszanki, ale latwosc smarowania. olej z benzyna jest rzadki, wpuszczasz do liniki, benzyna odparuje i zostaje sam olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...