Skocz do zawartości

Wszystko o Simsonie !


Pawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam w swoim simsonie włoski tłumik LeoVince z Kemotu... opinie na temat "wybebeszania" dyfuzorów są mocno podzielone. Zgadzam się z tymi co mówią, że orginalny tłumik w dwusówie musi trzymać określone parametry pracy, ale ostanio jeden użytkownik tego forum powiedział, że ten włoski tuningowy tłumik jest seryjnie zblokowany i trzeba wybebeszyć dyfuzor. Zresztą teraz się zoriętowałem, że na stronie Kemotu jest napisa coś takiego: "Tłumik fabryczny włoski typowy tuning (...) ekstramalny przyrost mocy gdy odtłumiony"- więc chyba nalezy go odtłumić, dla tego przyrostu mocy ? Co o tym myślicie? Zrobił już to ktoś przy swoim simsonie? Jakie były efekty tego odtłumienia ? Jak umiejetnie wybebeszyć taki dyfuzor ? Pytam, bo nie chce "skiepścić" dobrego tłumika, a troche kosztował... sami rozumiecie. Z góry dzięki za odpowiedzi !!

top co napisałeś to źle to zrozumiałeś "przyrost mocy gdy odtłumiony" polega na tym ze dostajesz duzo mocy jak osiągniesz wysokie obroty żędu 8000 . 2 blkokady w LV sa to zwężki w kolanku które mozna naciąć i wyłamac i na tej czesci tłumnika gdzie doczepia sie 2 czesc (koncowa to jak zobaczysz to jest wspawana zwęzka na 3 spawach

 

No wszystkie co wymieniles sa dobre. Ludzie narzekaja na boshe, ze sie szybko pala. Ja jezdze na NGK i na iskrze. Wazne tylko zeby cieplote mialy dobra, a te co wymieniles maja dobra. Pozdro :icon_twisted:

ja polecam ngk b7hs jest lepsza od b8hs sprawdziłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam słuchajcie mam pytanie a mianowicei chce przerobić simka na zapłon elektroniczny 12v wiem ze musze kupić :

-magneto dla elektronika

_iskiernik

-modół zapłonowy

-elbe napiszcie co jeszcze i czy trzeba kupowac elbe czy nie i o co chodzi z modółem zapłonowym z regulacja bo sa 2 z rehulacja i bez czekam na odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- magneto bez krzywki

- stator dla cewek z impulsatorem (cewki mozna przełożyć)

- moduł zapłonowy (te z regulacją są oryginalne a bez pewnie nie ale to tylko regulacja początku wyzwalania tyrystora więc sie bez tego obejdziesz)

 

Elba z zapłonem niema nic wspólnego odpowiada tylko za ładowanie i kierunkowskazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Posiadam simsona s51 i ma pytanie czy można do niego dokupic rozrusznik(jak by ktoś przesłał link ze zdjeciem jak to wygląda był bym wdzieczny). I moje drógie pytanie, :) ile normalny seryjny simson powinien wyćągać na prostej?? wymieniłem w nim świece i kondensator dostał mocy ale v-max mu spadł, bo wczesniej jechał około 60-62km/h a teraz tylko 53-55km/h :D :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryczny rozrusznik był seryjniew skuterach SR 50 CE i pokrewnych.

 

http://img101.imageshack.us/my.php?image=14yk3.jpg

http://img140.imageshack.us/my.php?image=6641631632pc.jpg

to jest starszy typ

używany kosztuje 200-300zł, jest na 12V silnik ma moc 0,1kW, ale ma wady zmniejsza osiągi silnika i zmniejsza trwałość łożyska od strony magneta

 

to jest nowszy typ bez wad ale ciężko osiągalny

http://img231.imageshack.us/my.php?image=f71b4pi.jpg

 

Wg danych technicznych 50ccm powinien jechać 60km/h z pełnym obciążeniem (ok 175kg).

Edytowane przez teslasim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może teraz ja. Mam następujący problem jak simek jest ciepły to zapala i pracuje idealnie. Ale jak postoi tak, że ciepła od cylindra prawie nie czuć to ciężko jest go zapalić. Trzeba wyłączyć zapłon kopnąć kilka razy na ssaniu włączyć i dopiero działa. Kopanie na włączonym zapłonie i ssaniu nic nie daje, prędzej się zaleje. Ustawiałem już większą dawkę paliwa, ale wtedy, gdy się zagrzał to bardzo się mulił. Proszę pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...