Skocz do zawartości

Ducati... ogólna dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

A prosił Cię ktoś o podzielenie się tymi uwagami w dziale motocykli które Ci nie leżą kolego?

Wlazłeś w ten temat z buciorami pełnymi słomy ryżowej i jeszcze masz czelność pyskować ?

Za młody jesteś aby zabierać głos w temacie Ducati i możesz wrócić spokojnie na stronę Hondy a zapewniam Cię że nikt za Tobą nie zapłacze.

 

 

Słoma to właśnie Panu wyszła z buciorów Panie Piotrze. Do tej pory byłem przekonany, że jest Pan człowiekiem na poziomie (wysokim poziomie) ale mocno się myliłem. Głos będę zabierał gdzie mi się tylko podoba i nic Pan na to nie poradzi (chyba, że jako moderator złośliwie mnie Pan zbanuje z braku argumentów). Komuna, która Pana ukształtowała to już niebyt więc uciszyć to Pan możesz własne dzieci (o ile je Pan posiadasz). Za stary Pan jesteś na forum, bo strasznie zgryźliwy tetryk się z Pana zrobił. Jak jesteś Pan obrażony na Hondę, za to że Pana pogoniła z roboty, to nie odgrywaj się Pan na całym świecie. Owszem, będę pisał w tematach gdzie są ludzie skłonni do rzeczowej dyskusji a nie snoby i bufony, którzy nie widzą niczego poza czubkiem własnego nosa!

Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że ja nie krytykowałem i nie krytykuję Ducati, bo to piękne i kultowe motocykle i jestem mocno zniesmaczony tym, że niewinny, szczery i nikogo nie atakujący post spowodował takie wrzenie i eksplozję żółci u niektórych...

Na tym kończę dyskusję z garstką zarozumiałych i zakompleksionych facetów a resztę przepraszam, że musieli być świadkami tej słownej przepychanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napaliłeś się synu zioła i bredzisz. Jak ja jeździłem Hondą to Ty jeszcze ojcu z jajka na jajko skakałeś a po ciężkim porodzie nikt nie zadbał o Twoje wychowanie. Mam dzieci starsze od Ciebie ale gdyby któreś tak odnosiło się do starszego jak Ty to chodziłbym w żałobie.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee... Kazdy motocykl jest piekny, dajcie chlopakowi spokoj, a chlopak niech juz tez da spokoj.

 

Pytanie z innej beczki, komu z krakowskich ducatistow braklo wachy wczoraj za mostem kotlarskim a potem byl jeszcze widziany z innym ducatista na BP mateczny?

 

Nie znam zadnych desmokorkow z krakowa wiec przypytuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napaliłeś się synu zioła i bredzisz. Jak ja jeździłem Hondą to Ty jeszcze ojcu z jajka na jajko skakałeś a po ciężkim porodzie nikt nie zadbał o Twoje wychowanie. Mam dzieci starsze od Ciebie ale gdyby któreś tak odnosiło się do starszego jak Ty to chodziłbym w żałobie.

 

 

Nie jestem Pana synem (na szczęście) więc niech Pan sobie oszczędzi tych żałosnych zwrotów. Wychowania to Panu brakuje. Oprócz nic nie wnąszących przechwałek o tym jaki to z Pana doświadczony motocyklista, niczego rzeczowego Pan nie powiedział. Poza tym ja Pana nie obrażałem a Pan mnie tak więc nie będę z Panem dyskutował, bo to rozmowa nie na moim poziomie.

P.S. Jeśli ma Pan zamiar dalej wylewać swoją frustrację, to niech Pan otworzy sobie czysty dokument Worda i tam wstukuje znaki z klawiatury, zaoszczędzi Pan zaśmiecania forum i okaże szacunek innym.

 

To mój ostatni wpis tego typu, bo to do niczego nie prowadzi.

Pozdrawiam.

Edytowane przez patryk.cbr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I slusznie- z tym ze powinienes zrobic to po swym pierwszym poscie...bo akurat to nie miejsce na tego typu dyskusje... dzial cebeerki pietro nizej :icon_rolleyes: ....

A tak zeby bylo wszystkim wiadomo:

Ducati maja bardzo wiele wspolnego z motocyklami wyscigowymi- o wiele wiecej niz sie komus wydaje...trzeba niestety tylko byc w temacie i sie tym interesowac, a nie pocic sie nad pelnymi ignorancji bzdurami...

Nie wiem niektorych tu czasami ponosi- ja tam jak nie jestem czegos pewien, albo po prostu czegos nie wiem to sie nie wypowiuadam i tyle...

Ducati 1098 R ma takie same bloki silnika jak WSBK, a japonce moga miec dowolne- to m.in jedno z ograniczen narzuconych przez lobby skosnookich, oprocz nadwyzki wagowej w porownaniu z ryzopedami i zwezkami na gardzieli i ogranicznik doplywu powietrza do airboxu , dlatego moc Ducati WSBK to: od 192 do 198 KM max, a japonce: 205- kawasaki, 210- suzuki yamaha, 215-220- honda, dlatego nie dziwcie sie ze jednak Ducati w WSBK jednak nie jezdza bardzo dobrze...

a wierzcie mi walka z ryzowym lobby w sprawie regulaminu i startu w WSBK wcale nie byla ani latwa, ani prosta... kazdy mysli ze skoro Wlosi kieruja seria WSBK to beda "promowac" Ducati, a tu du..a, dlatego na takie ograniczenia i "propozycje" Ducati musialo przystac...zeby wyscigi WSBK mialy ogladalnosc i piniadze...ale jak widze z tego zdaja sobie sprawe nieliczni...

A Piotrka prosze mi nie obrazac i nie tykac, bo to Bardzo Rzadki Okaz Nadmajstra Motocyklowego ( a jest takich w kraju moze 5-ciu), winnismy mu szacunek i powazanie...Pozdr Desmomaniakow! Janek Klekotek- Czeladz Mechanicznomotocyklowa:-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowych milosnikow jedynej slusznej marki :crossy: Od jakiegos czasu zastanawiam sie nad stuningowaniem mojego Monsterka a mianowicie chcialbym zrobic cos takiego -

http://www.ducatisuite.com/mufflers.html

 

No i teraz pytanie do Was. Czy jest sens robienia czegos takiego tzn czy wrazenia dzwiekowe beda lepsze? Robił to ktos z was?

 

I pytanie nr 2. Szukalem tu na forum, nie wiem czy za slabo ale znalezc nie moglem do konca czego szukalem. Gdzie mozna kupic wydechy Termignoni w Polsce? I czy jezeli chodzi o wrazenia dzwiekowe to czy wydechy innych firm (LeoVince, Arrow, Akrapovic) sa tez warte uwagi czy do Termi nei ma zadnego porownania?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez adramelech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś to już robił i zdało egzamin to można go powielić.

O ile dobrze pamiętam nie ma w kraju przedstawicielstwa tej szlachetnej firmy a powód jest prozaiczny - zbyt mało motocykli w których mają zastosowanie te nie tanie układy wydechowe.

Gdybyś był zdecydowany na zakup to podaj mi na PW namiary i postaramy się je załatwić w relatywnie krótkim czasie.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!

Właśnie skończył mi się specyfik w sprayu do smarowania łańcucha i zapytuję Was co polecacie jako następcę? :crossy: Może jest jakiś świetny środek, który Brać Ducat`owa uważa za "debestof"? ;)

 

Pozdrawiam VDQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem przeróbkę ale nieco inną, mianowicie wymieniłem rurkę wylotową z tej śmiesznie cienkiej na fi 38, reszta pozostała. Motocykl ma teraz ok 92-93 dB wg pomiarów na stacji diagn. (seria ma ok 87-89dB).

Już pisałem o tej przeróbce - posty z wczesnej wiosny 2007. Jak to słychać niech piszą inni bo ja jestem subiektywny....

Pozdr

Edytowane przez scitro

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!

Właśnie skończył mi się specyfik w sprayu do smarowania łańcucha i zapytuję Was co polecacie jako następcę? :rolleyes: Może jest jakiś świetny środek, który Brać Ducat`owa uważa za "debestof"? :buttrock:

 

Pozdrawiam VDQ

 

 

Uzywam caly czas Shell Advance...cos tam, sprawdza sie. Moze sa teraz przyczepniejsze ale nie poszukiwalem.

 

Co do wydechow- sam mam Termi ale tylko dlatego, ze wymienialem caly uklad z komputerem. Sadze, ze niestety jedyna przewaga Termignioni jest to, ze do koncowek dodaja odpowiedni chip i pewnie dlatego cena jet relatywnie wyzsza. Slyszalem np. na S4R Arrow'y i jak do tej pory byl to najladniejszy dzwiek Monstera ale porownywac mozna jedynie tlumiki zakladane na ten sam motocykl. Inna specyfike pracy maja przeciez dwu i czterozaworowce. Jednego przepisu nie ma na dobry wybor przy samych jedynie koncowkach- roznice w mocy/momencie sa zapewne tak nikle, ze nie odczuwalne. Pomimo, iz mam puchy metalowe- moim zdaniem ladniejszy dzwiek maja jednak karbonowe. Pzdr,J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś to już robił i zdało egzamin to można go powielić.

O ile dobrze pamiętam nie ma w kraju przedstawicielstwa tej szlachetnej firmy a powód jest prozaiczny - zbyt mało motocykli w których mają zastosowanie te nie tanie układy wydechowe.

Gdybyś był zdecydowany na zakup to podaj mi na PW namiary i postaramy się je załatwić w relatywnie krótkim czasie.

 

Byłbym zainteresowany tylko raczej w blizej nieokreslonym czasie tj. moze za miesiac a moze za pol roku, ale gdy bede gotowy na zakup to sie odezwe. Dzieki za odp:)

 

A tak w ogole to w jakiej cenie sa te wydechy mniej wiecej? I czy warto dokladac NAPRAWDE do tych termignoni czy lepiej kupic cos tanszego? chodzi mi o same koncowki

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowych milosnikow jedynej slusznej marki :rolleyes: Od jakiegos czasu zastanawiam sie nad stuningowaniem mojego Monsterka a mianowicie chcialbym zrobic cos takiego -

http://www.ducatisuite.com/mufflers.html

 

No i teraz pytanie do Was. Czy jest sens robienia czegos takiego tzn czy wrazenia dzwiekowe beda lepsze? Robił to ktos z was?

 

I pytanie nr 2. Szukalem tu na forum, nie wiem czy za slabo ale znalezc nie moglem do konca czego szukalem. Gdzie mozna kupic wydechy Termignoni w Polsce? I czy jezeli chodzi o wrazenia dzwiekowe to czy wydechy innych firm (LeoVince, Arrow, Akrapovic) sa tez warte uwagi czy do Termi nei ma zadnego porownania?

 

Pozdrawiam

 

 

Witam,ja jakiś miesiąc temu założyłem Leo Vince-jestem baardzo zadowolony z dżwięku,mam ominietą tą środkową puszke-czyli przelotowy wydech(po wyjęciu DB-KILERA) i jest około 102db.

Polecam Leo bo są w miare tanie a dżwięk jest extra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym zainteresowany tylko raczej w blizej nieokreslonym czasie tj. moze za miesiac a moze za pol roku, ale gdy bede gotowy na zakup to sie odezwe. Dzieki za odp:)

 

A tak w ogole to w jakiej cenie sa te wydechy mniej wiecej? I czy warto dokladac NAPRAWDE do tych termignoni czy lepiej kupic cos tanszego? chodzi mi o same koncowki

 

Aha i jeszcze jedno mam pytanie. Chcialbym ztail-chopowac mojego monsterka. Nie wiecie czy gdzies sa dostepne takie zestawy (albo co) do tail-choppingu? Tj zeby zawiesic tablice, kierunki, i podswietlenie tablicy. Albo czy widzial ktos taka lampe tylna led w sprzedaży ze zintegrowanymi kierunkami? (widzialem taka na youtubie) Wtedy by to rozwiazalo problem. Dzieki z gory

 

Pozdr

 

Witam,ja jakiś miesiąc temu założyłem Leo Vince-jestem baardzo zadowolony z dżwięku,mam ominietą tą środkową puszke-czyli przelotowy wydech(po wyjęciu DB-KILERA) i jest około 102db.

Polecam Leo bo są w miare tanie a dżwięk jest extra.

Gdzie nabyłes te LeoVince?

Edytowane przez adramelech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym zainteresowany tylko raczej w blizej nieokreslonym czasie tj. moze za miesiac a moze za pol roku, ale gdy bede gotowy na zakup to sie odezwe. Dzieki za odp:)

 

A tak w ogole to w jakiej cenie sa te wydechy mniej wiecej? I czy warto dokladac NAPRAWDE do tych termignoni czy lepiej kupic cos tanszego? chodzi mi o same koncowki

 

Aha i jeszcze jedno mam pytanie. Chcialbym ztail-chopowac mojego monsterka. Nie wiecie czy gdzies sa dostepne takie zestawy (albo co) do tail-choppingu? Tj zeby zawiesic tablice, kierunki, i podswietlenie tablicy. Albo czy widzial ktos taka lampe tylna led w sprzedaży ze zintegrowanymi kierunkami? (widzialem taka na youtubie) Wtedy by to rozwiazalo problem. Dzieki z gory

 

Pozdr

Gdzie nabyłes te LeoVince?

 

 

Zdaje sie, ze Dominik Szymanski obcinal tyl, byla kiedys na forum Jego fotorelacja, napisz do Niego. Ledy- poszukaj w Lousie,Polo itd. Leo sprzedaje w Poznaniu: http://www.leovince.pl/. Pierwsze tlumiki przerabialem, wg. podanej przez Ciebie strony ale z zakladki 'Superbike'. Troche zmodyfikowalem przepis i bylo wszystko 'La Gitarra' ;-]. Mialem takze koncowki Akrapovic ale chodzily badziewnie niestety.Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...