Skocz do zawartości

Ducati... ogólna dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

A skad.... swego czasu przeprowadzilismy z kolega profesjonalne badanie i pomalowalem swego Klekota na czarno...a wzielo sie to stad, ze kolor czarny szybciej absorbuje cieplo ze slonca i szybciej oddaje cieplo do otoczenia niejako dodatkowo napedzajac czarnego jak noc Klekota- to dlatego v.max sprawdzona byla przez profesjonaliste w postaci Jana ( tego z filmiku na stronie Motostodoly) - w zagranicznych testach testowano 748 zolte i czerwone : zolte wynik: 248 km/h, czerwony: 252 km/h, - a moj Klekot: 265 km/h!!!!

Ot szto znajet tjechnika!!!!

Uwaga nie dotyczy to czarnomatowych wersji- ale one maja ta zalete ze niewidzialne sa dla radarow- wiec mozna palowac ile wlezie....

Pozdr. Janek Klekotek 748 S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mam dylemat, czy wybrac 848 czy S4R, a tak naprawde suche czy mokre sprzeglo:d

Kolego Janku wiesz moze czemu dukat zrezygnowal z tego rozwiazania i nowych silnikach stosuje to drugie, brzydsze?:bigrazz:

Przeciez antyhopping dzialal luks.. pzdr

 

aha jeszcze jedno .. niedawno mialem dylemat czy kupic monstera czy japskiego wyjca, teraz mam dylemat jak powyzej :flesje: szybka to ewolucja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1098 jest suche sprzeglo :-))...temat ktore sprzeglo lepsze czy mokre czy suche , nie jest latwy- zalezy od ogolnego nastawienia(czy sie lubi dzwieki przypominajace szuranie steropianem po tablicy szkolnej- czy nie), kazde rozwiazanie ma zalety i wady, lecz chcialbym przypomniec ze suche sprzegla sa stosowane w maszynach wyscigowych(nie mam na mysli polskich wyscigow). Produkty ze slizgajacych sie tarcz nie leca do oleju i nie sa zasysane do silnika, przez co silnik dostaje nieco czystszy olej niz w mokrym, nie ma tez problemu z szarpaniem przy wlaczaniu 1 biegu(oliwa zawsze ma jakas lepkosc i tarcze pracujace w oliwie zawsze ciut sa sklejane), wada jest szybsze zuzywanie tarcz, dla niektorych dziwne odglosy z silnika nie sa do przyjecia, no i przy ruszaniu nie mozna sie cackac, bo sie sprzeglo bedzie oblizgiwac, ale mozna sie nauczyc staru(chociaz jak ja dluzej nie jezdze jeszcze mi sie zdarza zle wystartowac). Mokre sprzeglo jest cichsze, mniej sie tarcze zuzywaja, "przyjazniejsze dla uzytkownika", wiecej wybaczaja przy marudnym starcie lub zawahaniu...jedyna wada to produkty z pracujacego sprzegla dostaja sie do oleju- mimo ze sa filtry i siatkowe i normalny typu samochodowego i korek magnetyczny zawsze ten olej cos w sobie bedzie mial...

Tutaj jednak podales 2 odmienne sprzety: Naked i sporta i tu musi byc podstawowe rozwiazanie- jaka jazde preferujesz...jak ja mialbym wybierac: nie mialbym takiego dylematu- poniewaz seria 1098/848 z przodu powiedzmy srednio mi sie podoba(zbyt podobna do japonii), czyli pozostalby Monster( zawsze mi sie podobal), no chyba zeby wybor byl miedzy 996/998, lub 749/999 to wtedy oczywiscie sprzety "owiewkowe", a tak musisz sam sobie odpowiedziec... przeczytaj moje dawniejsze wypociny n/t jazdy sportowym ( chyba jak odpowiadalem gosciowi co jezdzil na cbr 600- Batrek W.- chcial sprzet zeby sie lansowac hihihi) , owiewkowym Ducatem, co wcale nie jest ani proste ani latwe- wymaga samozapalu i przyzwyczajenia...

Czyli jeszcze raz: zapytaj sam siebie jaki styl jazdy Ci odpowiada( moze jazda probna??), a potem wez na talerz suche, mokre sprzegla itp...

Pozdr. Janek Klekotek 748 S.

P.S. Dlatego Ducati zrezygnowalo z suchego sprzegla w 848- poniewaz to motocykl sportowy( a nie bezkompromisowiec- z mozliwoscia do scigania), przyjazniejszy dla uzytkownikow...

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówcie co chcecie kiedyś z Koralem ustaliliśmy, że czerwony jest o 4 km/h szybszy od pozostałych i już.

Do tego jak wygląda Ducati w kolorze innym niż czerwony???

No nie wygląda. :biggrin:

Dokładnie tak jak Ferrari, Ducat musi być czerwony :icon_biggrin:

 

Co do wyboru 848 vs. S4R miałem ten sam dylemat.

Z jednej strony piękny superbike o wystarczającej mocy z drugiej jakiś taki dziwny oldscoolowy naked z podobną mocą i jazgotem straszącym wszystkie dzieci w okolicy.

 

Wszyscy mówią do czego jest Ci potrzebne moto. No jasne, że nie do latania po torze bo znalezienie toru w naszym pięknym kraju graniczy z cudem. Jeśli będziesz miał fart i trafisz kiedyś pod Poznań to okoliczni działkowicze i tak nie dadzą Ci polatać. Więc opcja moto do sportu odpada.

 

Zatem do czego Ci moto? Do lansu i przejażdżek po mieście czy do lansu i wycieczek we dwoje?

I tu znowu mamy problem bo o ile do pierwszego obydwa się nadają to do wycieczek ani jeden ani drugi.

 

W moim wypadku nie wygrał rozsądek ani przydatność na co dzień tylko ekonomia.

I jestem zdania że którego z nich byś nie wybrał będzie to dobry strzał, którego nie pożałujesz.

Pozdrawiam

Rafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówcie co chcecie kiedyś z Koralem ustaliliśmy, że czerwony jest o 4 km/h szybszy od pozostałych i już.

Do tego jak wygląda Ducati w kolorze innym niż czerwony???

No nie wygląda. :)

Dokładnie tak jak Ferrari, Ducat musi być czerwony :biggrin:

 

Co do wyboru 848 vs. S4R miałem ten sam dylemat.

Z jednej strony piękny superbike o wystarczającej mocy z drugiej jakiś taki dziwny oldscoolowy naked z podobną mocą i jazgotem straszącym wszystkie dzieci w okolicy.

 

Wszyscy mówią do czego jest Ci potrzebne moto. No jasne, że nie do latania po torze bo znalezienie toru w naszym pięknym kraju graniczy z cudem. Jeśli będziesz miał fart i trafisz kiedyś pod Poznań to okoliczni działkowicze i tak nie dadzą Ci polatać. Więc opcja moto do sportu odpada.

 

Zatem do czego Ci moto? Do lansu i przejażdżek po mieście czy do lansu i wycieczek we dwoje?

I tu znowu mamy problem bo o ile do pierwszego obydwa się nadają to do wycieczek ani jeden ani drugi.

 

W moim wypadku nie wygrał rozsądek ani przydatność na co dzień tylko ekonomia.

I jestem zdania że którego z nich byś nie wybrał będzie to dobry strzał, którego nie pożałujesz.

Pozdrawiam

Rafi

 

 

He he, wiadomo, ze czerwonce sa szybsze ale balem sie tego mowic ;-]. Tos sie Drogi Kuzynie smiertelnie narazil naszemu Desmodoctore...ktos powiedzialby: 'i juz po chlopaku' :icon_biggrin: A co na to Jaro- jak to osiolek mawial ze Shreka: 'Jezu, ale bedzie jatka'! He he he. Rafi, jak tam w naszej wspolnej, wiadomej sprawie?

Pzdr,J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoj Rafi-r Łod kiedy do Was dotrze ze Ducati nie dziela sie na czerowne i inne???

Oj slabiutko z historia stoimy- hihihihi...nie zawsze czerwone bylo szybsze, a i prawom fizyki nie zaprzeczyczie- pewnie podczas Waszego testu slonca nie bylo i dlatego czerwone wygralo :icon_biggrin: :) ...

a jaki jest najbardziej poszukiwany kolor 1098- tricolor- heheheheh.

A tak powaznie to zawsze chcialem miec czarny- jakos tej czerwieni juz za duzo bylo- Wy Kolego Rafi-r tech czasow nie pamietacie, ale mi sie czerwone przejadlo( chociaz tera i tak leb podnosie ta hydra postsowiecka :biggrin: )...

co do wyboru sprzeta jak najbardziej musiesz zaufac intuicji- poniewaz do lansu jak najbardziej sie nie nadaja ani jeden , ani drugi - to sa sprzety do delektowania sie jazdą !!!!Musiesz tylko jakies sensowne kominki wstawic, poniewaz te stlumione to slabiutko , cichutko...

Pozdr. Desmozakreconech. Janek + Czarne Cholerstwo na kółkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

margli jak masz brać to tylko monstera, swietny na kręte drogi a i nadgarstków tak nie męczy przy jeździe "kontemplacyjnej" :biggrin: do suchego sprzęgła da się przyzwyczaić, no chyba ze bedziesz miał tak rozklekotane jak wilu...hihihi... wtedy stopery w uszy.... :biggrin:

Kolor jest kwestią upodobania, mi sie zawsze podoba czerwony, ale mam czarnucha, bo wiadomo że czarnuch to do robłoooty :icon_razz:

Pozdr

Seb

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chłopakowi namieszamy, że już na pewno nie będzie wiedział co wybrać. :biggrin:

Ten szybszy, ten ładniejszy ten suchy a temten nie.

hehehe wyliczanka "ene due.." mu pozostanie.

 

Janku nie gniewaj się nasze badania nie były przeprowadzone przed wysoką komisją więc można je traktować jako nie zobowiązujące i nieoficjalne ale chwytliwe marketingowo :smile:

 

Jacku wygląda na to że się w pracy trochę obrobiłem będę miał więcej czasu na przyjemności i inne zajęcia. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cos Ty- atemi trening na ciele twem nie grozi Ci - niklobrzydal prostolinijna bestia jest, krzywda nijaka nikomu nie grozi ze strony mej- chyba ze ukrzywdzic chcialby kto Kochania me - zemsta slodka bedac stanie sie udzialem mem, a strasznem Ci jest bedac w pasyji swej i groznem obliczem straszac wokolo- krzywde wielka czynie, a nie ma ci na swiecie tem sily coby powstrzymac mogla mnię...

Tak oto peace wsiem Desmonicznem gloszac- milosc czynmy a nie zlosc :biggrin: , a ze strony swej mogie dac wiedze swa coby potomnym ulzyc mogla w desmocierpieniach...

Salvae Kompanijo. Joannes Orczyk Lomzynski...P.S.

A tak wogole , to Marqil wez tanszy sprzet, a reszte kasy przeznaczysz na akcesoria( Ohlinsy, Termisy, Bucci sprzeglo i pokrywki itp)...pozdr. Janek.

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

margli jak masz brać to tylko monstera, swietny na kręte drogi a i nadgarstków tak nie męczy przy jeździe "kontemplacyjnej" :wink: do suchego sprzęgła da się przyzwyczaić, no chyba ze bedziesz miał tak rozklekotane jak wilu...hihihi... wtedy stopery w uszy.... :icon_mrgreen:

Kolor jest kwestią upodobania, mi sie zawsze podoba czerwony, ale mam czarnucha, bo wiadomo że czarnuch to do robłoooty :icon_twisted:

Pozdr

Seb

 

 

co? moja sieczkarnia chodzi cicho :icon_mrgreen: :P , to co słyszałeś to był klekot Jacka hihihi

 

 

o kurde podpadne prezesowi :biggrin:

Edytowane przez wilust4s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co? moja sieczkarnia chodzi cicho :flesje: :wink: , to co słyszałeś to był klekot Jacka hihihi

o kurde podpadne prezesowi ;)

 

 

 

Tak, staje w szranki z kazdym do mierzenia skrzekotu/klekotu sprzeglowego decybelomierzem ;)

Drogi Wilu- przeciez ja jestem jak balsam leczniczy na rany ;-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Wam dorzucę do zeszłorocznego chyba wątku o "występowaniu" różnych dukatów w filmach - w dzisziejszym odcinku "Miłość puka do drzwi" - taki idiotyczny giermański serial na TVP1 około 16:00 - chyba-główny bohater gonił na-pewno-główną bohaterkę na Monsterze czarnym. On jechał Monsterem, ona autobusem, żeby nie było niedomówień.

 

Ktoś przebije głupotą filmu? :icon_exclaim:

Edytowane przez heartless
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mógłbyć autobus pożyczony z planu "Speed", kto wie..

 

ps wybralem moto - monster S4RS Tricolore - biore kredyt i wyjezdzam do meksyku.. chyba kolory im spasuja:D

 

 

No to gratuluje wyboru-grubo pogrywasz :buttrock: :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie sprzęty na tym ebayu w angi-ten i wiele innych

 

http://cgi.ebay.co.uk/DUCATI-MULTISTRADA-1...1QQcmdZViewItem

Edytowane przez edzio

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...