Skocz do zawartości

kurtka skórzana czy tekstylna, skóra czy texy


Rekomendowane odpowiedzi

ja mam i texy (spodnie + kurtka) i skórę (kombi), preferuję jazdę w kombi, bo jest wygodniejsze, nie łopocze na wietrze i lepiej wygląda. jeżeli chodzi o zakres przydatności w różnych warunkach pogodowych to tex jest duuuużo lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam to temacik juz był gdzies w zeszlym roku, ale moze zginął przy przenoszeniu.

Ja w teksa od zawsze i sobie chwale ale przysnam sie ze sie na skorą zastanawiam bo jesli chodzi o bezpieczenistwo w razie W to chyba skórka bezpieczniejsza.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilu jest posiadaczy motoycklow tyle opinie!! jak ma sie SIANO to sie kupuje kurtke i spodnie tex i kombi skóra jak sie nie ma to sie kupuje jedno z dwójga skóra lub tex i pod taki wzgledem tex lepszy ale to moje zdanie!!! mam tex i jestem happy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do turystyki to tylko tekstylne ubranie. Używam tekstylnych ubiorów, w których nie raz w deszczu jechałem i nie wyobrażam sobie takiej jazdy w skórze, wiem że są kombinezony przeciwdeszczowe itp. Lecz to dodatkowe utrudnienie. Ubranie tekstylne jak nawet przemoknie, to po chwili jest już suche a skóra to z tydzień by schła. Komfort też jest lepszy, bo ubranie lżejsze i mniej krępujące. Mi nic nie łopocze na wietrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdże w skórze.Mam znajomych którzy jeźdżą w plastiku i jak widze jak im sie robi z tyłu spadochron to mi sie odechciewa plastiku...a co do upadku(czego nikomu nie życze) wole polecieć w skórze niż w plastiku bo słyszałem że jak w tym(plastik) poleci to tylko sznurki w powietrzu latają

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdże w skórze.Mam znajomych którzy jeźdżą w plastiku i jak widze jak im sie robi z tyłu spadochron to mi sie odechciewa plastiku...a co do upadku(czego nikomu nie życze) wole polecieć w skórze niż w plastiku bo słyszałem że jak w tym(plastik) poleci to tylko sznurki w powietrzu latają

pozdro

 

Bo trzeba mieć dopasowany tex ;)

 

ale faktycznie to prawda: skóra lepiej chroni przed upadkiem.

Edytowane przez bodek_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubranie textylne jak skórzane mają wady i zalety, to oczywiste.Szczytem zadowolenie byłoby posiadanie i jednego i drugiego kompleciku. Niestety jest jak jest i nie wszystkich na to stać więc sądzę ,że ubranko textylne jest bardziej wszechstronne i uniwersalne.

Jeżdżę w takowym ale nie ukrywam ,że w dalszych planach mam zamiar kupić komplet skórzany.

 

Pozdrawiam wszystkich textylnych i skóropodobnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę powiedzieć że texy nie sprawdzają się przy upadkach,przeleciałem parę metrów(2 może 3) i rękaw na wysokości łokcia do wymiany,przetarł się do protektora mimo że niby w tym miejscu jest naszyty mocniejszy kawałek, a na spodniach jeansowych ani śladu( ciekawe to tylko bawełna).Ale jeżeli chodzi o trasy w jesiennym deszczu to nie ma nic lepszego,a lało tak że prawie nic nie widziałem. :icon_razz: Do tego dochodzi cena;700 zyla za nówka komplecik z protektorami i podpinkami.Kombi ze skórki jest mocniejszy i lepszy na tor oraz małe wypady. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...