Skocz do zawartości

suzuki gs 125 warto brać?


Gość naked-fan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość naked-fan

witam wszystkich

od niedawna szukam jakiegoś motocykla dla siebie. chciałem aby nie był on za silny, żeby fajnie wyglądał i był przystępny cenowo

dzisiaj spotkałem się z ofertą na allegro gdzie ktoś sprzedaje motocykl marki suzuki gs 125 (pierwsze słysze tak naprawde) za cenę 3000 pln (plus koszt rejestracji). motocykl jest z roku 1999, jak twierdzi sprzedawca w stanie bdb.

jest to 4T o mocy 14KM (jak dla mnie w sam raz, i prezentuje sie fajnie)

w innym topicu wyczytałem że ciężko do niego znaleźć jakiekolwiek części, ponieważ jest mało popularny w naszym kraju

i teraz ja z takim pytaniem do was. czy to by się opłacało.czy moglibyście coś powiedzieć o tym motocyklu (jak sie nim jezdzi itp). może ktoś na forum posiada takowy sprzęt lub kiedykolwiek na nim jeździł

pozdrawiam i oczekuje jakichkolwiek odpowiedzi

Kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy motocykl w sam raz. Pewnie zaraz posypią się głosy zachęcające do kupna na początek maszyny o pojemności >500 ccm, ale to Twój wybór i od Ciebie zależy, czy rozum weźmie górę nad emocjami, czy też stanie się odwrotnie...

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrze na te suzuki i nie jestem pewien ale silnik, tlumiki i przednie kolo pochodza z suzuki gs 125 na ktorym odbywalem kurs prawa jazdy. Motocykl moca zblizony do mz 150 ale wierz mi MZ jezdzi sie mimo wszystko przynajmniej dla mnie lepiej. Moze dlatego ze razni mnie dzwiek czterosuwowego singla pacujacego na wyskokich obrotach. Ten motocykl jest raczej odresowany dla zamoznej mlodziezy. (ze wzgledu na duza utrate wartosci i zly stosunek osiagow do ceny). Ja bym ci raczej polecal jakas zablokowana do 27KM 500 z poczatku lat 90. Jak by ci zaczelo mocy brakowac to bys odblokowal i po klopocie i sprzeta nie musialbys zmieniac.

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl z wyglądu OK. Co do silnika to nie był on czasem montowany w Gienkach i DRkach? Bo jeżeli tak, to części od groma.

Miałem kiedyś Honde CG 125, też 4T i powiem Ci, że niezwykle przyjazny motorek :lol: Koszty utrzymania najmniejsze jakie tylko można sobie wyobrazić ;) U mnie oprócz wymiany olejui podstawowych części ekspoloatacyjnych nie robiłem dokładnie nic. Muszę przyznać, że moim zdaniem na początek 125 4T to najlepszy wybór. Po 2-3 miesiącach jazdy pewnie zacznie Ci brakować mocy ale warto zacząć od czegoś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość naked-fan
Za podobną cene proponuje Ci gn 125. Jak dla mnie dużo ładniejsza a cena ta sama lub minimalnie podobna. Ale wybór należy do Ciebie  ;)  

No i motocykl ten jest bardziej popularny.

no cóż, gn 125 też wydaje sie fajny, tyle że (mogę sie mylić) jest on robiony w stylu old-school, a to mi sie nie podoba..

spojrzcie np. na ten, niby rocznik '97 ale dla mnie to wygląda jak z wczesnych lat '90 http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79089932

co do 500'ek, myślałem dużo nad suzuki gs 500, ale wszyscy moi znajomi odradzali mi na początek, pozatym nie mam jeszcze prawka A (choc w marcu/kwietniu zaczynam wyrabiac), pozatym nie wiem czy bym go okiełznał bo wcześniej miałem bardzo mało styczności z motocyklami (tyle co z WSK'ą kumpla i skuterem drugiego kumpla :lol: )

tak w ogóle to dziękuje wszystkim za odpowiedź, a w najbliższym czasie planuje pojechać do kolesia i sprawdzić motocykl.A jak wszystko będzie ok to najprawdopodobniej go kupie :D

pozdro, kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem 125 4T to dla osoby która nawet jeśli tylko na komarze jeździła to mało. plus jeden taki że mało pali, ale radości z jazdy tyle co na motorowerze. także jak masz choć małą znajomość jazdy na motorze to 250ccm albo 125 ale 2T. po kilku przejażdżkach do mocy sie przyzwyczaisz a z czasem będziesz odkręcał manete w każdej możliwej chwile. ale uważaj to wciąga:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość naked-fan

a jakie 250ccm byś zaproponował?

bo ja znam jedynie honde cbf 250 i mz 250 (ani ten ani ten mnie nie interesuje)

najlepiej jakiś naked lub taki o klasycznym wyglądzie (nie wiem jak on sie tam nazywa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e razni mnie dzwiek czterosuwowego singla pacujacego na wyskokich obrotach

A Mz na "obrotach' chodzi lepiej? Przeciez mz to chodzi jak troszke lepsza kosiarka:P

Polecam o wiele bardziej takie moto niz MZ .. Wkoncu to 4t wiec charakterystyka silnika o wiele lepsza. Mysle ze osiagi także lepsze.. Noi suzuki to suzuki... a nie MZ:P ( nie urażając użytkowników MZ) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noi suzuki to suzuki... a nie MZ:P ( nie urażając użytkowników MZ) Wink

ty lepiej uwazaj bo tu kiedys byla wojna i jeden uzytkownik nawet napisal ze kocha Mz i nie pozwoli ich obrazac.....

 

naked-fan masz chociaz A1 zeby "dojezdzic" do A ?

jesli nie to moze lepiej kupic 250 bo i tak nielegalnie ale doznania lepsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...