Skocz do zawartości

Rozmiar kasku dla plecaczka


Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie gdzieś już ktoś o tym pisał, ale nie mogę znaleźć...

A zatem:

Przewiduję wożenie plecaczków na dystansach krótko-średnich. Płci zapewne obojga, ze zdecydowaną przewagą pięknej :twisted: Plecaczki w większości nie będą posiadały własnych kasków. Wymiarami się pewnie różnią (tzn. niekórymi wymiarami się baaaardzo różnią ;) , głów nie mierzyłem).

Pytanie: jaki kupić kask, żeby możliwie duża liczba plecaczków mogła z niego korzystać?

Uwagi: Pewnie najlepiej kupić XL. Tylko czy ma sens wbijać dziewczęcą główkę w rozmiarze góra M w kask XL??? Z drugiej strony każdej przecież osobnego kasku nie kupię :twisted:

 

Jak Wy ten problem rozwiązujecie, drodzy Forumowicze :?:

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przewoze kogos sporadycznie i sa to rozne osoby obojga plci, wiec mam dla nich jeden uniwersalny kask Tigera kupiony na allegro za 50 zl :mrgreen:

 

Jak bedzie plecaczek, z ktorym bede jezdzil czesto, to dostanie odemnie jakis renomowany kask pod jej wymiar ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedopasowany kask moze nawet spasc z glowy w jakiejs extremalnej sytuacji.

 

Ja wyszedlem z zalozenia, ze dla przygodnych plecaczkow nie bede kupowal bog wie czego, poniewaz kupie maly rozmiar to nie kazdy wlozy, kupie duzy, to tez spelniac zadania nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu kupiłbym M-kę (sam posiadam taką "dyżurną" skorupę ;) ), panienki zazwyczaj mają mniejszy łepek, a jak jakiemuś chłopowi nie będzie pasował, to jego problem, w końcu tylne części kanapy nie nam, przedstawicielom płci brzydszej, są dedykowane.

Aha, warto też mieć w zanadrzu kilka dyżurnych "skarpet", zakładanych pod kask. 8)

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak będzie za duży to ważne że będzie na glowie

 

No to na bank :mrgreen: Nie wiem tylko' date=' jak bardzo spada efektywność kasku, który jest za duży :?:[/quote']

 

...jak bedzie za duży to bardzo prawdopodobne jest , że Twój plecaczek będzie Cie "stukał" kaskiem o kask (a to podobo jest strasznie wk....ce);

dodatkowo z każdym ruchem głowy kask będzie się przekręcał,przeszkadzał...

--> weź pod uwagę, że w razie przykrego incydentu (czyt.wypadku) za duży kask Twojego plecaczka nie chroni tak jak powinien-->jedyne co to tylko amortyzuje uderzenie a wiadomo kask ma więcej funkcji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za mniejszym kaskiem. 90 % plecaczków ma S-kę lub XS-kę. Dlatego kup S-kę. Przynajmniej nie będzie jej na głowie latał. A jak to są krótkie dystansy to i z większym saganem się zmieści, najwyżej będzie niewygodnie. Ale po co Ci laska z wielkim łbem? Co innego powinna mieć większe...

 

A co do facetów, to co Cię obchodzi czy mu wygodnie czy nie...? Ważne, że w czasie jazdy kasku nie zgubi.

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym stawiał na rozmiar M

 

i raczej nie tigera, bo kiedyś otworzyła mi sie szyba przy 120 km/h podczas szybkiego przyspieszania i zamiast patrzec na droge obserwowałem niebo 8O to byl 1-wszy i ostatni raz, kiedy ten kask przekroczyl ta prędkości :lol:

 

kask musi mieć dobre zapiecie pod brodą (dobrze naciągnięte i zapiete!) a tiger takiego nie ma :D

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i raczej nie tigera

 

 

Chyba odnosisz sie do mojej wypowiedzi.

 

Sprawa wyglada tak, ze 99% czasu jezdze sam i raczej nikogo nie woze, jak ktos na sile mi sie wepcha na motocykl, to dostaje ten kask tigera.

 

Jesli bede kogos wozil czesto (czyt. kogos plci zenskiej :mrgreen: ) to dostanie odemnie dobrej klasy kask, a tak, to jest taka ostatecznosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miklas , mój "plecaczkowy" kask to też stary tiger a coś lepszego dokupie dopiero, gdy zmienie stan cywilny :D :)

 

Ale chodziło mi o to, że gdybym teraz szukał drugiego kasku, to jednak bym dołożył kilka zł i kupił uzywany lepszej firmy ;) Zwłaszcza, gdy nasze moto przekracza magiczną granicę 100 km/h :mrgreen: powód podałem wyżej :roll: skutki otworzenia się szyby przy tej predkości mogą być nieprzyjemne...

 

pozdro

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...