Skocz do zawartości

zużycie paliwa w sport/turystyk


Rekomendowane odpowiedzi

Nie ukrywam ze ze wzgledów ekonomicznych trzeba sie z tym liczyc.

Z góry dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

no właśnie - jak chcesz latać daleko jest to istotny parametr...

maszyna dwugarna soft turystyczna TDM 850 4TX - do 120 km/h - 5,0 ; powyżej to już stopniowane ok 150 - 6,5-7,0 ale maxa nie sprawdzałem.

 

 

pzdr. pawełtdm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

GIXER i oszczędność :-D OK myśle że można zejść do 5l w nim ale nie w dwie osoby kiedys to próbowałem jechać jak dobry taksówkarz 2,5tys i zmiana miegu w dwie osoby ( troszke to wymuszone było oszczędzanie bo plecaczek sie bał na początku szybko latać ) i prędkości około 120km/h wynik wyszedł około 5,5 dlatego podałem jako minimum na początku. Myśle jednak że 1300 dwie osoby i wyprostowana pozycja wa nakedzie nie bardzo...

Pozdrawiam

PS oczywiście jeśli to prawda i nie było błędu to gratulacje !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'99 ZX9R

 

na mieście średnia 8,5L/100(jazda raczej ostra i dynamiczna ale jeszcze nie na maxa)

 

trasa średnie 7-7,5L- w miare płynna jazda ale prędkosci przelotowe cały czas 160-200(na prostych cały czas trzymajac w okolicy 200), chwilami sporo więcej...

 

Minimalne chyba z 6-6,5L/100km(tyle udało mi sie minimalnie wykręcić ale to tez nei była jazda non stop 800-100 na trasie tylko spokojniejsza niż zwykle z przyczyn niezlaeżnych odemnie...)

 

Maxymalne 10 i wiecej ale ile dokładnie cięzko powiedzieć...

 

Ja tamj estm za tym że zawsze spali tyle ile wlejesz.

 

Aha- wyniki na seryjnych przełożeniach ale z wymienionym cąłym układem wydechowym, filtrem i dyszami w gaźniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie w cbr 1100 XX (z wtryskiem) spalanie wyraznie zalezy od stylu jazdy. Ale mam nieodparte poczucie, że generalnie jest za duze. Moze ktos powie, jak w tym modelu jest u niego?

I tak:

najnizsze, jakie w ogóle mi sie udalo uzyskac to bylo 7 litrow/100 km przy jezdzie caly czas w duzym deszczu, a wiec nie przekroczylem 120 km/h, a przewaznie jechalem 80-90.

W miescie, przy startach i hamowaniach od swiatel do swiatel ( a mam ich 20 od domu do pracy) wychodzi 8,5 l/100 km.

Na gierkowce (Wwa - Czestochowa-Krakow), przy szybkosciach 180-220 trzymanych przez wiekszosc trasy, zre 9 litrow srednio, a na tej samej trasie, z kuframi (dwa boczne i top case) przy szybkosciach 170 -200, zezarl 10 litrow, jak w pysk.

Jak czytam o zuzyciach rzedu 5-6 litrow w tysiaczkach to nie chce mi sie wierzyc, albo z moim cos nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie tylko nie zgodze z jedna wypowiedzia , ze jesli cie stac na 1000 to stac cie tez na tankowanie :)

Na allegro spotykane sa spokojnie CBR 1000 w cenie 8 tys , a na tyle juz wiele osob moze sobie pozwolic - co nie znaczy ze stac nas na spalanie w granicach 10l na 100km :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie tylko nie zgodze z jedna wypowiedzia , ze jesli cie stac na 1000 to stac cie tez na tankowanie :)

Na allegro spotykane sa spokojnie CBR 1000 w cenie 8 tys , a na tyle juz wiele osob moze sobie pozwolic - co nie znaczy ze stac nas na spalanie w granicach 10l na 100km :/

 

i właśnie o to chodzi. Jak się chce wydać 8tysi na motocykl, trzeba poszukać 500-600tki, a nie ponad-pełnoletniej tysiączki. Inaczej potrzebne będą oszczędności na paliwie, oleju, częściach zamiennych ... i staruszka (i tak pewnie nie w najlepszej formie) będzie zagrożeniem dla wszystkich użytkowników dróg ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz Osadzinski - tez mi sie zdaje ze ci pali za duzo, czy wszystko jest OK z temperatura silnika, tzn nie jest przechlodzony ?

Nie wiem kto teraz ma autoryzacje Hondy, ale pojechalbym na sprawdzenie ukladu sterowania silnikiem na twoim miejscu.

 

Adam M.

 

[ Dopisane: Piątek 03 Luty, 2006 ]

Nie wierz w zuzycie 5 - 6l w tysiaczce, tzn na trasie 6l jest mozliwe ale miasto bedzie zawsze kolo 7l minimum.

Co do tytulowego pytania to benzyna jest tylko czescia problemu bo dochodza szybko zuzywajace sie lancuchy, klocki i opony.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawasaki ZX 10 Tomcat. Przejechałem tym motocyklem dopiero coś około 1000 km z uszkodzonym jednym cylindrem więc niewiele mogę powiedzieć o jego spalaniu. Na trasie wyszedł mi 7,4 l przy dość dynamicznej jeżdzie w dwie osoby z bagażami. Jeden z cylindrów działał tylko przy wysokich obrotach, a w pozostałym zakresie paliwo przelewało się przez niego. Myślę, że jak będę jeździł naprawionym motocyklem do zużycie paliwa zmaleje do 6 - 7 l podczas jazdy w trasie. Poprzednim motocyklem Kz 1100 Spectre udało mi się osiągnąć minimalne zużycie 5,6 l na trasie (jechałem sam, prędkość w okolicy 80 km/h), na trasie w dwie osoby z trzema kuframi i dużą owiewką spalał od 6,5 do 7,5 l, a przy naprawdę szybkim przelocie pochłaniał 8,5 l. Miasto to przedział 7,5 - 8,5 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...