Skocz do zawartości

Kaskowy ranking


Rekomendowane odpowiedzi

Dostalem dzis propozycje od Uvexa  .Kask Uvex Wing RS2   przeceniony z 1490 na 1050 .

 

to zanim kupisz rzuć okiem (bo na jebaju za darmo je prawie dają 8) )

 

http://motors.search-desc.ebay.de/wing-rs_...gZ1QQsofocusZbs

 

nie ukrywam, że sam sie nad nim zastanawiam ostatnio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ktoś wyżej napisał że pomiedzy RAID II a xr1000 jest rożnica w zapięciu i W GŁOŚNOŚCI!!!!! o ile zapięcie jest dośc mało istotne ścigać sie nie będę ( więc czy zastrzask czy DD rybka) to głośność jest ISTOTNA BARDZO!!!!

 

czy ktoś może coś więcej napisać bo jak rożnica w głośności i nie tylko pomiędzy tymi dwoma kaskami jest NIE ZNACZNA to po co płacic 200zł wiecej:D za xr1000

 

1) RADI II http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....roducts_id=4693

 

2) XR 1000 http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....roducts_id=3550

 

Ja dostrzegłem jeszcze jedna rożnice!!! xr1000 ma z tyłu kasku tak ja by taką malutka pułke (uwupuklenie) natomiast RAID II tego nie ma jest gładki z tyłu jak dupeczka niemowlaka.!! po co w xr 1000 to uwypuklnienie to coś daje w aerodynamice(opływie powietrza)???

dzieki pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ktoś wyżej napisał że pomiedzy RAID II  a xr1000 jest rożnica w zapięciu i  W GŁOŚNOŚCI!!!!! o ile zapięcie jest dośc mało istotne ścigać sie nie będę ( więc czy zastrzask czy DD rybka) to głośność jest ISTOTNA BARDZO!!!!

no, różnica jest spora.

i to przy prędkościach +/120km/h już słychac. wyzej jest jeszcze gorzej.

a co do zatrzasku, to już raz pisałem. na torze to wymóg, w życiu to ZAJEBISTE ułatwienie i wygoda :P. oczywiście wybór należy do ciebie, ale różnica jest naprawdę wielka.

 

Ja dostrzegłem jeszcze jedna rożnice!!! xr1000 ma z tyłu kasku tak ja by taką malutka pułke (uwupuklenie) natomiast RAID II tego nie ma jest gładki z tyłu jak dupeczka niemowlaka.!! po co w xr 1000 to uwypuklnienie to coś daje w aerodynamice(opływie powietrza)???

na pierwszy rzut oka nie wszystko wiadac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Mam kilka kasków, jedne z DD a drugie z zatrzaskami.

Osobiście dla mnie o wiele wygodniejsze jest DD, przede wszystkim przez możliwość ściśnięcia brody przez pociągnięcie paska. Przy zatrzasku ciągle coś mi nie pasuje, zatrzask ociera szyję, jakoś niekomfortowo. Przewaga zatrzasku przy zakładaniu można to robić w rękawicach co w perzypadku DD jest raczej niemożliwe, w każdym razie dla mnie..

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka kasków, jedne z DD a drugie z zatrzaskami.

Osobiście dla mnie o wiele wygodniejsze jest DD, przede wszystkim przez możliwość ściśnięcia brody przez pociągnięcie paska. Przy zatrzasku ciągle coś mi nie pasuje, zatrzask ociera szyję, jakoś niekomfortowo. Przewaga zatrzasku przy zakładaniu można to robić w rękawicach co w perzypadku DD jest raczej niemożliwe, w każdym razie dla mnie..

dokładnie!

nie chodzi o to, że Was nie podopuszczają na MP w Poznaniu potem.

W.Y.G.O.D.A.!!!

przy zatrzasku zakladasz, okazuje sie, ze za malo, sciagasz, zakladasz, za duzo, luzujesz, zakladasz, za malo i tak do usranej smierci (zamiast "zakladasz" powinno byc raczej "zapinasz").

w DD w miare zakladania jak czujesz, ze juz, to po prostu konczysz :P.

a co do rekawiczek, to zalezy - bo ja u siebie w rekawiczkach zarowno zdejmowalem jak i zakladalem. oczywiscie golymi rekoma latwiej, ale daje rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy zatrzasku zakladasz, okazuje sie, ze za malo, sciagasz, zakladasz, za duzo, luzujesz, zakladasz, za malo i tak do usranej smierci..

 

to ja jestem chyba jakiś dziwny bo wyregulowalem sobie raz i od dwóch sezonów nie dotykam regulacji... 8)

 

 

pees. a gadalem ostatnio z naszym wspólnym znajomym niejakim Norbim B. to mówił ze XR-1000 jest dużo głośniejszy w porównaniu do np. Suomy i co Ty na to.. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pees. a gadalem ostatnio z naszym wspólnym znajomym niejakim Norbim B. to mówił ze XR-1000 jest dużo głośniejszy w porównaniu do np. Suomy i co Ty na to..  :twisted:

z fałszu można wywnioskowac wszystko :D,

pomyłka wzięła się stąd, że mając RAIDa był przekonany że testuje XR'a :P.

ja jeździłem w obu i jak dla mnie nie ma żadnych niejasności.

jak widzisz - na cudzych testach nie ma co się opierac. trzeba samemu działac i tyle. dokladnie tak samo jest z oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi zapięciami nie jest tak do końca.

Moim zdaniem (przejeździłem w DD cały sezon) DD jest mniej wygodne. Jak miałem zatrzask, wyregulowałem go sobie raz i później używałem w rękawicach bez problemu :P

i powiem szczerze, że chętnie bym sobie zmienił zapięcie w SPEC1R na zatrzask...

PZDR

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi zapięciami nie jest tak do końca.

Moim zdaniem (przejeździłem w DD cały sezon) DD jest mniej wygodne. Jak miałem zatrzask, wyregulowałem go sobie raz i później używałem w rękawicach bez problemu :P

i powiem szczerze, że chętnie bym sobie zmienił zapięcie w SPEC1R na zatrzask...

tak sobie pomyślałem właśnie... a raczej przypomniałem...

bo jak oglądałem tego agv gppro po sezonie, to właśnie tak się zapinał, że było lekko pół średnio.

ale wine ponosił wyłącznie dupny pasek, który się zwyczajnie wytarł i zmechacił - i zaciskanie było bardzo utrudnione.

może w suomy występuje podobny efekt?

bo w shoei'u zamyka się jak w masło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ma ktus KBC ???Sa sadzicie o tych kaskach jakie macie doswiadczenie bo ja sobei wlasnei sprawilem taki z internetu ale minie troszke czasu zanim bede mogl go wyprobowac a masz tylko 30 dni na ewentualne jego zwrocenie. http://www.helmetcity.com/page/HC/PROD/fli...up/ffrlmtfreeze - to jest link do mojego kaskuna dzieki za opinie i ewentualne porady

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Z tymi zatrzaskami jest pewnie tak, że co kask to inny zatrzask (haha, ryzmuje się ;)). I w jednym może być git, a w drugim już nie. Mi akurat ten zatrzask przeszkadzał w Suomy Booster. Z kolei w niskim modelu - Caberg Brutus nawet nie było tak źle (tylko ocierał mi podbródek, czyli w sumie źle :roll: ). Dobra, chyba nie ma co drążyć temata już chyba ;)

 

nie chodzi o to, że Was nie podopuszczają na MP w Poznaniu potem.

 

Haha sql, nie no ja po torze nie jeźdżę w zawodach, nie umiem i nie mam sprzęta ;) Tylko na zawodach enduro :P I trzeba przyznać, że na tych firmowanych przez PZM (choć nie wszystkich, bo niektore to organizacyjna Azja) zatrzask nie przejdzie. Tylko 2D bo to jedyne mocowanie, które prędzej łeb urwie, nim się samo zerwie :D

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ze kaskami szczekowymi ? kto w jakich modelach jezdzi przymierzam sie do kupna AGV GT open ale mnie tez nolan n100 kusi.chyba ze macie jakies inne propozycje za rozsadne pieniadze.osobiscie jezdze w kasku schubertha dosc starym jednak jako ze czesto jezdze w okularach .ma ktos jakiegos szczekowca przypakiem na sprzedaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Przeczytałem ten temat i trochę już wiem o konkretnych modelach a wkrótce jadę kupować kask tylko jeszcze do końca nie jestem zdecydowany, który. Polećcie mi coś z wymienionych kasków (Ps. oglądałem co niektóre z tych modeli ale jedne ładnie wyglądają a inaczej służą a ceny są porównywalne i wybór jest dośyć duży)

 

Myślałem o kaskach Sharka tych w granicach 350- 600 zł. (np. S800, S500 Air, RSF2i) i co wybrać w cenie do 500 - 600 zł. Czy ewentualnie polować na Uvexa Bossa 2000, UVEX-a VX8 lub inne marki np:AGV K-SERIES lub Marushin http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=81339682 lub inne modele (może są jakieś konkretne dobre "udane" modele jakieś marki które polecacie).W planach mam wydanie do 500-600 zeta na kask i drugie tyle na kurtkę.

Co do cech kasku to chciałbym aby: Co najważniejsze był bezpieczny, Z nieparującą szybką, wyjmowalną wkładką nadającą się do prania (bo raczej to zakup na kilka lat) z w miarę dobrą wentylacją i niezagłośny. To tyle, żeby nie wyszło na kask za 1000 lub więcej złotych. ;) :D

 

Dzięki za wskazówki i opinie i przepraszam jeżeli gdzieś pominąłem jakiś wątek lub post (ale używałem opcji szukaj).

POZDRAWIAM !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • grizzli odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...