Skocz do zawartości

Kaskowy ranking


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko SHARK !!! (bo ja mam taki :lol: )

 

Jaki jak mozna zapytać bo mam zamiar kupić s800.

Wrażenia z przymiarki super jakość tez niezła tylko nie wiem jak to sie spisuje w praktyce - a wiadomo że wszyscy chwala to co sprzedają.

Pozdro,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz po wszystkim - kupilem, ale wczesniej poprzymierzalem rozne kaski. Oto moje spostrzezenia: moglem kupic suomy (w motostylu sa stare modele) model 2002 gunwind 1170, ale widac ze juz troche stary jest. suomy mi sie nie podoba wogole. moze ladnie wyglada, ale jakos nie przemawia do mnie. moze ja czegos nie wiem, ale np. wloty powietrza na glowie sa stale otwarte. samych wlotow jest wydaje mi sie malo.

ARAI jest super - to moj przyszly kask za pare lat. przymierzalem RX7 - od razu widac ze wszystko jest na swoim miejscu, wszystko przemyślane oraz fajne patenty.

przymierzalem tez sharka i mialem poztywne odczucia.

ostatecznie kupilem SHARK RSR 2004 model a. barros za 1265zl NOWKA z dostawa do domu. ma wszystko co mnie interesuje - w koncu to najwyzszy model. u nas kosztuje on 2490zl :/. wiec chyba interesik cymes wyszedł. nie mowie jeszcze hop, bo jescze go nie mam w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Mam niejasne wrażenie że wszyscy na tym forum to właściciele innych moto niż choppery/cruisery.  

A nie macie zdania o otwartych kaskach. Choćby lużne informacje w rodzaju " a brat to mówił, że.."

 

Niezły jest Jet Insider Caberga - jeździ w nim wiele osób. Ma doskonałą relację jakość-cena. Piszę tak bo przez rok handlowałem tymi kaskami i sądząc po zainteresowaniu klientów można wysnuć wniosek, że ten model Cabergowi wyszedł. Poza tym ma dobrą gamę kolorystyczną, pasującą do chopperów - np burgund, czrany metalik, biały itd.

Wada to fatalna szybka, często ulegająca efektowi "mleka" w niektórych miejscach. Ale takie wady fabryczne importer - Rapid - usuwa w ramach gwarancji.

 

Także ja polecam ten model.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

n40 nolana -już chyba nie produkują ale to jest mój topowy z jetów-taki właśnie kupił kumpel dla dziewczyny

teraz chyba jest n41

ja sobie strzeliłem g04 grexa :D -głównie dlatego że był tani i moge podmienić szybę i mocowania z moim n27

 

Aha - i jeszcze nie spotkałem kasku, w którym fabryczna szyba by nie parowała, obojętnie co tam na naklejce napisali. Ch*jemuje dzikie węże, tylko dodatkowa szyba antifog daje radę.  

Uvex Boss -podwójna szyba w tych kaskach nie paruje :!: - nie trza dodatkowo przyklejać żadnych czarodziejskich dupereli

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

co myślicie o tym AGV? http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=37388057

na aukcji jest za 400zł ale za 380 koleś sprzeda. może ktoś z was ma ten kask? u mnie w sklepie kosztuje 570zł wiec za 380 chyba warto, jeśli jest dobry.

jakie polecacie kaski w tym zakresie cenowym? (do 550zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
co myślicie o tym AGV? http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=37388057

na aukcji jest za 400zł ale za 380 koleś sprzeda. może ktoś z was ma ten kask? u mnie w sklepie kosztuje 570zł wiec za 380 chyba warto' date=' jeśli jest dobry.

jakie polecacie kaski w tym zakresie cenowym? (do 550zł)[/quote']

 

Dwóch moich kolegów ma te kaski. Są zadowoleni. Zapłacili w sklepie 450 zł na początku tego sezonu.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Nikt nie pisze o UVEX-ach. W ostatnim sezonie zamieniłem NITRO na UVEX WING III. Nitro kosztowało ok. 600 zł a UVEX stał na półce 1.300 (spóścili w salonie na 990 zł. Targujcie w salonach , teraz schodzą z ceny ). Uvex jest 2 razy droższy, ale też na pewno 2 razy lepszy. Żadnego parowania szybki czy szumów tak do 150 km/h. Trzeba się pogodzić że jakość kosztuje, ale warto zainwestować i mieć spokój na kilka lat niż ciągle zmieniać kaski i do tego dopłacać. Aha, jeszcze wczoraj jeżdziłem godzinę na GS 500 i nie czuć żadnego zimna. Polecam i wcale nie handluję UWEX-ami. Cześć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wlasnie dostalem kask AGV i mam male pytanko w sprawie rozmiaru ,przymiezalem kask na targach i rozmiar,ktory przymiezalem byl ok.Dostalem dzsiaj kask i pochodzilem z 30 minut i mam pewne watpliwosci czy nie jest za maly bo jak zdjalem to delikatnie glowa mnie bolala i takie pytanko czy kask ulozy sie na glowie czy lepiej wymienic na wiekszy mam jeszcze taka mozliwosc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w czasie chodzenia/używania nie ciśnie w żadne specjalne miejsce, to powinien się ułożyć. Daj mu szansę.

 

A jak "chodzisz" w kasku po domu, to podnoś szybkę, łatwiej w pomieszczeniu oddychać i głowa nie będzie bolała...

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

przeglądałem ten ranking, piszecie o wielu fajnych kaskach, ale nic konkretnego (dla mnie) nie znalazłem.

Mam ograniczone fundusze i szukam dla siebie czegoś taniego, ładnego wygodnego - czyli jak każdy :lol:

znalazłem na internetowych sklepach kilka pozycji które wziąłbym pod uwagę.

katalog Louis'a:

STREETFIGHTER - cena: 80E. - jednak nie za bardzo mi się on podoba

PROBIKER X7 UNI - cena: 70E (oraz na tej aukcji: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=41555896)

MTR S6 UNI - cena: 60E

sklepy internetowe:

Grex G06 ONE - cena:365 zł.

NITRO N311-V - cena: 310 zł.

MDS Edge - cena: 290 zł.

 

do tej pory jeździłem w trochę małym kasku Nolan N37 - za dużo nie mogę powiedzieć na jego temat bo uciskał mi czaszkę i o przyjemności nie mogło być mowy ;) jedyne przypadła mi do gustu przyciemnona szybka w tym kasku.

Trochę kilometrów zrobiłem też w pożyczonym HJC - dla mnie egzotyczna firma, ale był dość wygodny, jak dla mnie cichy.

 

Co moglibyście mi polecić z w.w. albo co odradzacie? Może macie jakieś ciekawsze propozycje kasków z tej półki cenowej?

- z góry dzięki za opinie 8) [/u]

 

 

dodano:

dzisiaj byłem w Katowicach na bazarze... przymierzyłem kilka kasków (między innymi MTR, MDS) ale jakoś mi nie "leżały" poza tym ich wykonanie wydawało mi się tandetne, za to Nitro jak najbardziej mi odpowiadało, ale czy warto w to zainwestować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A ja chciałbym kupic jakis kask na enduro&cross bo niedługo odbieram maszynke i zastanawiałem się na OSBE, MAX KEEWAY, ale z tego co słyszałem to jak juz to bym wziął OSBE albo KEEWAY. Ale ostatnio coś myślałem nad lepszym i dozbierać troche kasy. JAki waszym zdaniem jest najlepszy w zakresie 250-450zł ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • grizzli odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...