Skocz do zawartości

kurde.... co teraz mam zrobic? :(


JAKI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

własnie wracam prosto z piwnicy... gdzie rozbierałem silnik i ukreciłem srube na której jest mocowany wirnik... sruba sie ułamała i została w srodku w wale tak ze nic nie wystaje... co teraz zrobic? znacie jakies metody? a moze zaniesc gdzies na jakis wasztat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz bardzo tajemniczo. W jakim silniku urwałeś i dlaczego?

W niektórych silnikach japońskich te śruby mają lewy gwint i jeżeli kręciłeś nią w lewo to nie tyko urwałeś śrubę ale na maksa wcisnąłeś wirnik na wał.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z innych postow wynika ze to TS 350 jedyna rada nawiercic srube nagwintowac lewym gwintem i wtedy kombinowac

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie rzeczy jak wykrętaki?? To takie trzpienie o różnych średnicach, zakończone stożkiem z gwintem. W pacjencie, czyli ułamanej śrubce, robi się otwór wiertłem o dużo mniejszej średnicy niż zewnętrzna ale na tyle duża średnica otworu musi być aby dało się wkręcić ten wykrętak. W miarę wkręcania zwiększa się opór materii i wtedy pacjent wykręca się. Nie trzeba fachowca, spawarki (życzę powodzenia w spawaniu jak to jest śruba o fi 6 lub 8-ka) wystarczy wiertarka, wykrętaki i jakiś mały klucz (nie pamiętam jaki).

Można też użyć małego przecinaka, ale ja rzeźni nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie tego jak poszło...:evil: zabrałem sie za to sam:D rozewierciłem wiertarka na 2mm potem na 3mm potem na 4 i potem gwintowniekiem zrobiło mi sie 5;) potem wydłubałem ta co sie dało i gwintownikiem na orginalny rozmiar czyli 6mm :] ale ciut mi sie skrzywiło ;) mam nadzieje ze to nie bedzie miało duzego znaczenia i ze nie zerwe tego gwintu;) POZDRAWIAM WSZYSTKICH I DZIEKI ZA POMYSŁY;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super! Ale na jeśli chcesz na przyszłość podłubać sobie przy motocyklu, to się lepiej zaopatrz w wykrętaki, kosz groszowy, dostaniesz w popularnych hipermarketach, a ile problemów mniej. Wiesz nie zawsze da się poprostu rozwiercić gwint... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się lepiej zaopatrz w wykrętaki' date=' kosz groszowy, dostaniesz w popularnych hipermarketach,[/quote']

A ja Cie mialem za powaznego goscia z serwisu... :)

Wykretakami z hipermarketu mozna sobie co najwyzej zaparcia zlikwidowac, to najwieksze g..o jakie mozna sobie wyobrazic.

Wykretak to takie dziwne narzedzie ze albo porzadne (i drogie) albo lepiej od razu na smietnik wywalic.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browarny w zasadzie to masz rację z jakością tych wykrętaków, tyle że rady dawałem hobbyście, który raz na ruski rok dłubie w motocyklu, nie zarabia nimi na życie..., więc pewnie nie ma potrzeby coby inwestował w profi sprzęt za kilkaset złoty, bo tyle kosztują markowe. Dodatkowo dostępne tylko w sklepach specjalistycznych z narzędziami i to na zamówienie w większości wypadków. Poprostu to była taka prosta rada, a jakość to sobie każdy dobiera w zależności potrzeb typu portfel i częstość używania.

Osobiście kilka śrub ułamanych takimi wykrętakami wykręciłem, fakt że małe średnice, ale kilka razy fi 10 się trafiło, więc nie tragizuj. Mam je kilka lat, używam rzadko, bo czasu nie mam tyle co kiedyś na dłubanie w garażu, ale się sprawują. A że to jest gów...o to ja wiem. Ameryki nie odkryłeś. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...