Skocz do zawartości

Honda VF 750 C Magna czy Suzuki Marauder 800


Boras
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Kiedyś miałem dosłownie taki sam dylemat jak ty.

Wiesz padło na Magne z 95 roku. W końcu nie wiem jak się do końca jeździłoby Marauderem zwanym Desperado ale Magna jest silna. Powiedziałbym, że bardzo silna a Suzuki ma większy moment na niższych obrotach. Może także moim wyborem sie pokierujesz.

Silnik wg mnie w Hondzie to prawdziwe dzieło sztuki sydechy 4 w 4 kurcze z jednej i drugiej strony wygląda super. Takie jest moje zdanie.

 

Powodzenia

 

Michał

 

P.s. Do sprzedania mam

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M81640

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

W porownaniu jak wol widac:

Magna ma o 15 mm wiekszy rozstaw osi, i 10 mm wyzej siodlo... Bak porownywalnej pojemnosci i reszta ogolnie zadziwiajaco podobna.

Generalnie wiec sa to bardzo podobne gabarytowo sprzety. Magna jedynie mocniejsza. I to sporo :P.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie

też mi się podoba MAGNA

ale czy te 4 gary i obroty siegające 9,5 tyś ???

czy to nie brzmi jak ślizgacz??

zakochałem się w silnikach w układzie "V" i szczególnie jak jest on osadzony w czoperku lub Cruiserze.

czy jak wypruje wydechy w hondzie to bedzie chodzil jak rasowy cruiser???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim wyprujesz wydechy , pomysl o zjawiskach falowych i o tym ze motocykl moze nie bedzie Ci chcial jezdzic. W Magnie nie taka prosta sprawa stuningowac wydechy- najlepiej kupic aftermarketowe dedykowane Magnie.

Poza tym Magna z Ameryki nie jest cicha i na fabrycznych wydechach- nie to co europejskie:-)))). Jak chcesz jakas Magne amerykanska -info na priva.W testach z czasopism z Ameryki najlepsze dla Magny sa tlumiki Vince Hince. Pozdr. Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

No ale tu niestety musze przyznac, ze Suzuki VZ800 Marauder na pustych wydechach brzmi oszalamiajaco. Najpieknieszy dzwiek silnika jaki do tej pory znam... Moj Wuj ma cos takiego i dzwiek jest niesamowity. Taki basowy gulgot ;).

Kiedys postaram sie ta muzyke nagrac i zapodac na 4um.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o wyglad to mi bardziej podoba sie marauder- jezdzilem-bardzo sympatyczny sprzet,ale na krotkie dystanse ( kiepski komfort, mala kanapa) A magna mialem okazje sie przejechac i sie rozczarowalem . Owszem silnik jest bardzo mocny, ale nie ma dolu, Zeby sie rozpedzic trzeba mocno krecic- charakterystyka jak w sporcie. Na trasie zeby cos wyprzedzidz trzeba zrzucac przynajmniej dwa biegi w dol. Mi to nie pasi, ale jak ktos lubi...Po za tym magna ma bardzo miekka zawieche moim zdaniem niedostosowana do mozliwosci silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli lubisz basowe pykanie /z pustych wydechów :twisted: / to magna odpada... poza tym zobacz na charakterystyki mocy i momentów tych sprzętów... tak jak pisali poprzednicy - brzmienie V4 nie ma porównania z wolnoobrotowym V2, a jak zależy Ci na dużej mocy i wysokich obrotach to rozglądnij się za nakedem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam. mam wielki problem. Chce kupic motocykl i mam 2 upatrzone ale kupic moge tylko jeden.

Pierwszym motocyklem jest SUZUKI MARAUDER VZ 800. Drugi motocykl to HONDA MAGNA VF 750. z lat 1998 - 2001. Maruda jakos ładniej wyglada, ale osiagi ponoc gorsze. Dodam ze mam 186cm wzrostu.

Czy ktos pomoze w wyborze maszyny. Nie mam sie gdzie przysiasc do marudy bo na komisach w krakowie nic nie znalazłem, Magny dosiadałem to jest ok.

 

Poszukuje tez kogos kto by sprowadził motocykl.

 

 

Sprzedam Vulcana 750 z uszkodzonym wałem. Wyglad ładny silnik odpala ale sie tłucze i nie da sie nim jechac. ewentualnie kupie sprawny silnik.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...