Skocz do zawartości

Honda VF 750 C Magna czy Suzuki Marauder 800


Boras
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja czasem jeździłem na marauderze (pożyczonym :icon_rolleyes: ) i faktycznie to fajny sprzęt, jedynie co to ma troche twarde siedzisko kierowcy, poza tym wszystko ok.

Ale magne to chyba ciezko porównywać do suzuki choćby ze względu na same osiągi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magna ma lepszy silnik i chyba ogólnie jest lepszym motocyklem niż VZ. Kumpel przesiadł się z Maraudera na Magnę i chyba nieżałował. Jedyna wada Magny to silnik V4 a nie V2. Oczywiśice dla kogoś może to być zaletą :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna wada Magny to silnik V4 a nie V2

no właśnie - silnik od maszyny sport-turystyk w chopperze... też miałem podobny problem, ale jeste fanem silnika wolnoobrotowego V2. ja posłuchasz magny i marudy na pustym wydechu to nie będziesz się zastanawiał... chyba, że lubisz mocniej odkręcić i 53 KM to mało - to polecam jakiegoś nakeda /V2 oczywiście/...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podepne pod posta i spytam czym różni się Suzuki intruder od marudera - oprócz delikatnych różnic w stylistyce, bo diametralnych różnic nie widać(VZ800 a M 800 intruz). Sorry za sub topic :-)

 

Intruder ma szersza felge i tylna gume, ale podstawowa roznica to przeniesienie napedu- u Intrudera- wal napedowy, w Marauderze -lancuch. Poza tym calkiem inne tylne zawieszenia i zdaje sie, ze nowy Intruz ma wtrysk paliwa.( w tym ostatnim moge sie mylic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam ,mam do wyboru Magnę 750(98) i Marudera 800(97),widziałem na forum wielu urzytkowników tych marek ,więc doradźcie który z nich dla mnie byłby lepszy.Miałem przerwę w jeździe (rodzina) i mam obydwa w zasięgu ,obydwa w stanie bd. kompletnie ubrane.Mam tydzień na podjęcie decyzji -pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mam do wyboru Magnę 750(98) i Marudera 800(97),widziałem na forum wielu urzytkowników tych marek ,więc doradźcie który z nich dla mnie byłby lepszy.Miałem przerwę w jeździe (rodzina) i mam obydwa w zasięgu ,obydwa w stanie bd. kompletnie ubrane.Mam tydzień na podjęcie decyzji -pomóżcie

 

Czekam z utęsknieniem na opinie - zwłaszcza dotyczące Mauruderka.......

Czy nikt nie kula na marudzie.....

 

pzdr.SamArt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magna ma niezlego kopa ale pali wiecej niz maruda. Maruda lepiej wyglada i ma ladniejszy dzwiek, osiagi nieco gorsze ale tak naprawde tez nie ma sie czego wstydzic.. Ma kilka przypadlosci ale nie sa bardzo kosztowne (np. niezbyt mocne lozyska wahacza, zdarzaja sie szybko padajace lozyska glowki ramy). Silnik bardzo fajny, konstrukcyjnie wzorowany na Intruderze 800. Magna na pewno drozsza w eksploatacji i serwisie (silnik V4). Ja bym wybral Marude

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mam do wyboru Magnę 750(98) i Marudera 800(97),widziałem na forum wielu urzytkowników tych marek ,więc doradźcie który z nich dla mnie byłby lepszy.Miałem przerwę w jeździe (rodzina) i mam obydwa w zasięgu ,obydwa w stanie bd. kompletnie ubrane.Mam tydzień na podjęcie decyzji -pomóżcie

 

Cześć,

Od razu mówię nie będę obiektywny , bo na Magnie nigdy nie jechałem. Co do Marudy : jako zupełnie zielony , to moje pierwsze moto, jestem zachwycony łatwością prowadzenia.Oczywiście na pewno są lepsze ,mniej zawodne itd. ale jak dla mnie bomba.

Pozdrawiam:

JJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj tych dwóch modeli, wizualnie są b.podobne ale w rzeczywistości to dwa zupełnie różne motocykle.

 

Marauder to spokojny cruiser o słabym silniku, a Magna to cruiser z modyfikowanym silnikiem sportowego-turystyka, mocny, pracujacy na dużo wyższych obrotach i na pewno dużo trudniejszy do opanowania.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak wyzej! te motocykle to są do siebie podobne tylko z wyglądu!

jezdzilem tym i tym! Maruder mi sie podoba z wyglądu-fajny masywny przód- jest to sprzet do toczenia sie z gracją, łatwo sie nim manewruje.

Magna jest naprawde mocna- jak dle mnie za mocna w stosunku do podwozia i hamulców! Zalezy czego oczekujesz od moto-jak podrozowania z pynktu A do B ze spokojną prędkoscia a temperament moto nie jest dla ciebie najwazniejszy to bierz Marude- tanszy w serwisie, mniej pali(duzo mniej jak na moj gust)! Jak chcesz czasem przycisnąc to super bedzie Magna! Ja moto kupuje zawsze sercem a nie rozumem wiec brałbym MAGNE

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam wszystkim ,za Wasze opinie .Szczerze wezmę je pod uwagę,a czas po temu - bo mam tydzień na odpowiedź który biorę .No i najważniejsze ciepło się robi :flesje: ,by trzeba trochę :flesje:

Jeszcze jedno pytanie ile mogą takie wozidła kosztować,dla porównania ,by nie dać się oskubać do cna.

Info - oba kpl. ubrane(szyba ,gmole,sissybar,lightbar,sakwy,itp),Magna rok 98 , Maruder rok 97.Szukałem na alegro ,ale takich egzemplarzy nie znalazłem.Pozdrawiam :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procz ceny i wyposazenia zwroc uwage czy moto nie jest po dzwonie, gdyz czesto mozna napotkac na atrakcyjna cene ale...na amatorsko naprawianego sprzeta.

Odnosnie wrazen co do Marudy to jestem b.zadowolony co potwierdza fakt, iz mam juz drugiego, jedynym mankamentem zauwazonym rowniez przez innych to moze troche za slabe hamulce....ale to juz raczej w ramach szukania dziury w calym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...