Skocz do zawartości

Cross a policja


aLLy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nadal Urzędaskom trzeba udowodnić, pokazać ustawę, paragraf i dać chwile na douczenie i konsultacje - tak jak miałem z zarejestrowanie crossa ( sprowadzonego z zagranicy wcześniej nie rejestrowanego i bez homologacji ) - ale jak już udowodniłem, że prawo mi na to pozwala to zrezygnowałem ze względu na koszty, kupiłem OC i jeżdżę  co prawda rzadko ze względu na brak czasu, a jak juz ja mam czas to towarzystwo zapracowane

 

Rozwiń proszę temat - jaka ustawa, jaki paragraf, na co się powoływać.

I odpowiedz proszę na pytanie Adama, równie ważne w temacie.

pzdr

Ustawa - Prawo o ruchu drogowym - przejrzyjcie ją i zwróćcie uwagę na art.68 ust.17 pkt.4

 

17. Przepisy ust. 1-16 nie dotyczą pojazdu: - czyli między innymi wymogu homologacji

1) zabytkowego;

2) zbudowanego przy wykorzystaniu nadwozia, podwozia lub ramy konstrukcji własnej, którego markę określa się jako "SAM";

3) specjalnego lub używanego do celów specjalnych Sił Zbrojnych, Policji, Straży Granicznej, kontroli skarbowej, Służby Celnej, Służby Więziennej oraz Straży Pożarnej;

4) wyprodukowanego lub importowanego w ilości jednej sztuki rocznie; nie dotyczy to tramwajów i trolejbusów.

 

ale już brąchaja o zmianach w tej ustawie i nie wiadomo czy ten czwarty punkt sie ostoi bo lobbing działa

 

[ Dopisane: 17-11-2005, 00:31 ]

Ja jednak dalej nie wierze w to, że moge sobie wykupić OC bez homologacji.

więc sprawdź! :notworthy: ja nikomu nie każe tego co piszę traktować jako dogmat

i nie używam „chyba”, „może”, „podobno” ……. itd. po prostu sprawdziłem, udowodniłem, że prawo na to pozwala i ubezpieczyłem

a teraz piszę aby innym ułatwić życie i ograniczyć ewentualne kłopoty w czasie kontroli i nie tylko kontroli

 

i po raz kolejny proponuję wykupić OC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Niestety nadal Urzędaskom trzeba udowodnić, pokazać ustawę, paragraf i dać chwile na douczenie i konsultacje - tak jak miałem z zarejestrowanie crossa ( sprowadzonego z zagranicy wcześniej nie rejestrowanego i bez homologacji ) - ale jak już udowodniłem, że prawo mi na to pozwala to zrezygnowałem ze względu na koszty, kupiłem OC i jeżdżę  co prawda rzadko ze względu na brak czasu, a jak juz ja mam czas to towarzystwo zapracowane

 

Rozwiń proszę temat - jaka ustawa, jaki paragraf, na co się powoływać.

I odpowiedz proszę na pytanie Adama, równie ważne w temacie.

pzdr

Ustawa - Prawo o ruchu drogowym - przejrzyjcie ją i zwróćcie uwagę na art.68 ust.17 pkt.4

 

17. Przepisy ust. 1-16 nie dotyczą pojazdu: - czyli między innymi wymogu homologacji

1) zabytkowego;

2) zbudowanego przy wykorzystaniu nadwozia, podwozia lub ramy konstrukcji własnej, którego markę określa się jako "SAM";

3) specjalnego lub używanego do celów specjalnych Sił Zbrojnych, Policji, Straży Granicznej, kontroli skarbowej, Służby Celnej, Służby Więziennej oraz Straży Pożarnej;

4) wyprodukowanego lub importowanego w ilości jednej sztuki rocznie; nie dotyczy to tramwajów i trolejbusów.

 

Ten wytłuszczony przez Ciebie zapis to oczywistość. Imprter miał prawo zarejestrowac (ZAREJESTROWAĆ) jeden zaimportowany motocykl bez honmologacji. Chodziło o możliwość prezentacji na drodze publicznej danego modelu, który zwykle pozbawiony jest homologacji, nie ma więc szans na rejestrację.

 

Jednak podane przez Ciebie przepisy dotycza rejestracji motocykla, a nie ubezpieczeń od Odpowiedzialności Cywilnej, także chyba niewiele wątpliwości rozwiałeś.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik Szymański - zacytowałeś fragment o rejestracji sprowadzonego motocykla (i nie tylko) bez homologacji z zagranicy i na to pytanie Ci odpowiedziałem i podałem artykuł na który powołując się możesz sprzęt zarejestrować. Dodatkowo musisz napisać oświadczenie, że jest to jedyny przez Ciebie sprowadzony egzemplarz, motocykl musi też przejść rozszerzony przegląd techniczny, zakup kartay pojazdu też Cię czeka jak i cała standardowa reszta.

I jak już pisałem nie używam „chyba”, „prawdopodobnie” ……… i tak jak z OC ( podałem wyżej adres Inspektoratu PZU w którym wykupiłem OC ) jest to temat przerobiony na żywo - ale nie chce mi się już tego dalej udowadniać bo niby co mam Wam jeszcze napisać i podać? co?

Dominik Szymański - sam sprawdź tylko znowu nie miej do mnie pretensji jak dasz się spławić byle pierdołą i zwykłym „nie da się” bo sie da!

 

aaaaaa jeszcze jedno Czy Ty sprowadzając motocykl z zagranicy nie jesteś jego importerem? :notworthy:

zapis który podałem wcześniej dotyczy także indywidualnego importera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos OC na niehomologowane pojazdy:

 

Zgłębiałem kiedyś ten temat i sprawa w końcu oparła się o Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych i UFG.

Biuro radców prawnych wypowiedziało się mniej więcej tak: pojazd niehomologowany nie podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu OC i nie jest objęty przepisami wynikającymi z odpowiedniej ustawy. Można natomiast zawrzeć ubezpieczenie OC na warunkach OC obowiązkowego lecz będzie to ubezpieczenie dobrowolne czyli zawarte za zgodą obydwu stron umowy. Inymi słowy: zakład ubezpieczeń może ale nie musi takiej umowy ubezpieczenia zawrzeć gdyż nie jest to ubezpieczenie obowiązkowe.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie, jak sciągam motocykl z zagranicy(rejony azji), jeden motocykl to moge go zarejestrować nawet jak nie ma homologacji?

 

Imprter miał prawo zarejestrowac (ZAREJESTROWAĆ) jeden zaimportowany motocykl bez honmologacji. Chodziło o możliwość prezentacji na drodze publicznej danego modelu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

sorki że odkopuje.

a więc widziałem ostatnio kolesi na crosach w środku miasta nie daleko mojego osiedla. (chyba pojeżdzali do jednego chaty po coś)

 

czy mieliście kiedyś takie sytuacje z pałami że was chcieli zatrzymać a wy redukcja i heja czy jak ?? co w tedy robicie jak widzicie pały w terenie lub na czarnym ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co najśmieszniejsze rok temu we wakacje byłem w Warszawie i po Jana Pawła zapierdziela yzf 426 na jednym kole a za nim drz 400 bez lamp, w WWA bym się trochę bał ;)

 

a co do zatrzymywania to ani razu nie uciekałem, zawsze się zatrzymuje jeśli nie mam nic naprawde hardcrowoego do ukrycia, jak jeżdze bez prawka A a tylko z A1 musze się liczyć z kara mnie kiedyś spotka, ale od pewnego czasu w ktm mam tak brudną tablice że w ogóle nie widać nr, jakbym miał blisko do pól czy lasu myśle że bym zdzidował, a jeśli to byłoby w mieście to bym się zatrzymał i powiedział że dopiero co z lasu wyjechałem.

To tu, gdzie się błękit splata z betonem..

http://bikepics.com/members/grebur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki że odkopuje.

a więc widziałem ostatnio kolesi na crosach w środku miasta nie daleko mojego osiedla. (chyba pojeżdzali do jednego chaty po coś)

 

czy mieliście kiedyś takie sytuacje z pałami że was chcieli zatrzymać a wy redukcja i heja czy jak ?? co w tedy robicie jak widzicie pały w terenie lub na czarnym ???

Ja miałem conajmniej kilkanaście spotkań z niebieskimi i w 90% przypadków nie reagują, w pozostałych 10% reakcje są różne od wybiegania na drogę po próby pościgu :icon_mrgreen: , ostatnio mieli jakąś gróbszą wpadke (rozwalili jakieś autko) i podobno mają szlaban na pościgi "crosowców" :crossy: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co najśmieszniejsze rok temu we wakacje byłem w Warszawie i po Jana Pawła zapierdziela yzf 426 na jednym kole a za nim drz 400 bez lamp, w WWA bym się trochę bał ;)

....

 

Wiedzą, że policja nawet nie zacznie pościgu bo zwyczajnie nie byliby w stanie ich złapać nawet motocyklem a pościg mógłby spowodować wypadek. Podejrzewam, że tą samą YZF widziałem kiedyś na Grochowie jak sobie pyrkała przez wiadukt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz temat niżej !!!!!!!!!!!!!!!!!

http://www.forum.motocyklistow.pl/viewtopi...pic.php?t=35480

Ja na swoja crosówke mam rachunek z niemieckiego salonu, coś z dekry i umowe kupna sprzedaży.

a jeżeli kupiłem z allegro i niemam żadnych dokumentów to czy mogą zawinąć motor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś moto bez podpisywania umowy?

wrak moto i gostek w ogłoszeniu pisał ze brak papierów,kupiłem,wyremontowałem dla syna-po polach i torze crossowym pomyka tylko.ale czy przy zwykłej kontroli na podwórku pod domem mogą zawinąć jak żadnego blepu niema?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...