Skocz do zawartości

Fazer to jest to! ( FZS , FZ )


Rekomendowane odpowiedzi

brzydkie? wykonanie przedniej zawiechy, felgi, tarcze, w ogóle wszsytkie detale powalają normalnie, a silnik to poprostu masakruje-zapinasz ostatni bieg i połykasz wszsytko co jest na drodze bez wachlowania biegami! pierwsze BMW które działa na mnie :) ojciec kumpla tym śmiga teraz i zbieg okoliczności przesiadł się z FZ1!

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzydkie? wykonanie przedniej zawiechy, felgi, tarcze, w ogóle wszsytkie detale powalają normalnie, a silnik to poprostu masakruje-zapinasz ostatni bieg i połykasz wszsytko co jest na drodze bez wachlowania biegami! pierwsze BMW które działa na mnie :) ojciec kumpla tym śmiga teraz i zbieg okoliczności przesiadł się z FZ1!

Dokładnie! Tydzien temu bylem na Road Show Bmw i ten silnik to potega! Wczesniej jezdzilem 1300S i tez bylo fajnie-ale skrzynia w R ma krotsze przelozenia, co powoduje ze motocykl ma kosmiczny wrecz wykop :icon_twisted: A po winklach chodzi jak marzenie. A wyglad według mnie jest powalajacy na kolana :notworthy: O ile dotychczas nie widzialem godnego nastepcy dla FZ1, to teraz juz wiem ze takowy istnieje. Tylko skąd wziac te 70 tysiecy :icon_rolleyes:

 

Chciałbym się przekonać i kiedyś zobaczyć w jaki sposób wykorzystujesz swój motocykl w normalnym ruchu.

Mam to traktowac jako zaproszenie ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie ustawienia zawieszeń w FZ1 Fazer, generalniw wydawało mi się że jest ok, ale ostatnio miałem okazję z godzinkę pojeździc plastikiem i jak się przesiadłem na swoje moto wydało mi się jakieś rozbujane. Z tąd pytanie czy coś zmienialiście u siebie, a jeżeli tak, to co się zmieniło itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chyba za ciężką ręke :crossy: , bo mój pali ok 8, a raz udało mi się zejśc do 7,2 a raz nawet 10 zężarł :banghead:

 

Hehe coś o tym wiem ;)

 

Nie wiem czy coś jest nie halo z moim FZ6 czy co, ale w mieście bierze mi około 9l/100km..... :banghead: Nie wiem już czy śmiać się czy plakać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie ustawienia zawieszeń w FZ1 Fazer, generalniw wydawało mi się że jest ok, ale ostatnio miałem okazję z godzinkę pojeździc plastikiem i jak się przesiadłem na swoje moto wydało mi się jakieś rozbujane. Z tąd pytanie czy coś zmienialiście u siebie, a jeżeli tak, to co się zmieniło itd.

 

Jak chcesz mieć zawieszenie jak w plastiku, to musisz zacząć skręcać dobicia i odbicia - NIE ZACZYNAJ OD NAPIĘCIA WSTĘPNEGO SPRĘŻYNY. A jak bardzo - to już sam musisz wypracować. Na początek ze trzy kliki na dobciu (w dole lagi) i tyle samo w amorze (tu na górze). I zobacz jak jest. Jak coś, to z 1 - 2 na odbiciu też można, ale to potem. I ważne. Zanim coś ruszysz, to ostrożnie skręć na maksa (w prawo) licząc kliknięcia. I zapisz ile było (chyba że masz w serwisówce) i dopiero potem odkręcaj o tyle jak w/w mniej. Jak coś się spieprzy, znaczy będzie wg Ciebie gorzej niż było, to zawsze będziesz miał punkt początkowy = fabryka.

 

I jeszcze jedno - jak raz zaczniesz kręcić zawieszeniem (jak już skumasz "organoleptycznie" jaka śrubka jak działa) to zobaczysz jak to wciąga... ja GSXR za każdym wyjazdem na tor coś grzebałem - a to pogoda, a to opona, a to humor :icon_biggrin:

 

To samo mam w DRZ - co wyjazd to coś grzebne - a to na piach, a to na śnieg :biggrin: a to na błoto, a to na kamienie... i nigdy nie wiem, czy to od mojego samopoczucia w danym dniu zależy, że to co wczoraj było OK, dziś jak by można poprawić...

Edytowane przez maniek_7

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe coś o tym wiem ;)

 

Nie wiem czy coś jest nie halo z moim FZ6 czy co, ale w mieście bierze mi około 9l/100km..... :banghead: Nie wiem już czy śmiać się czy plakać....

 

To trochę dużo. Przyznam że mi takie spalanie to w największych katuszach nie wyszłoby :biggrin:

Ale z drugiej strony co tu przy wtrysku regulować? Z pewnością można zsynchronizować przepustnice ..lub nauczyć się eco driving'u :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

 

Panowie mam takie pytanko.

W moim Fazerze (600 '00) dość dziwnie wskakują biegi. Raz jest tak, że wchodzą bezproblemowo (głównie na zimnym silniku ale też czasami nie wskoczą poprawnie), a raz nie wskakują w ogóle. Dotyczy to głównie 2 i 4.

Wiem, że skrzynia to dość specyficzne elementy w silnikach Yamahy. Co mnie ciekawi, to czy wy również macie taki problem? Trochę to upierdliwe, szczególnie przy dynamicznej jeździe.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe coś o tym wiem ;)

 

Nie wiem czy coś jest nie halo z moim FZ6 czy co, ale w mieście bierze mi około 9l/100km..... :banghead: Nie wiem już czy śmiać się czy plakać....

Nie wiem jak to wykonałeś kolego... ale mi jeszcze nie spalił więcej niż 6,5... Albo na każdych światłach katujesz do odcięcia, a w oczekiwaniu na zielone palisz lacza... albo coś nie halo jednak, a może błąd w obliczeniach? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obliczeniach nie mogłem się pomylić. Zalałem do pełna, przejechałem trochę km, dolałem znowu do pełna i wszytko podzieliłem.

Fakt, że mam ciężką rękę, ale palenie laczka to niezbyt.

Macie jakieś pomysły co można z tym zrobić/sprawdzić ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obliczeniach nie mogłem się pomylić. Zalałem do pełna, przejechałem trochę km, dolałem znowu do pełna i wszytko podzieliłem.

Fakt, że mam ciężką rękę, ale palenie laczka to niezbyt.

Macie jakieś pomysły co można z tym zrobić/sprawdzić ???

 

Kolego, pomiar spalania zrób na podstawie całego zbiornika. W taki sposób jak to robisz wynik będzie bardzo niedokładny. FZ6 średnio pali ok 6 l \100 km. Jeżeli twój wynik się nie poprawi jedź do serwisu Yamahy i niech Ci sprawdzą wtryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Mam pytanko do posiadaczy Yamahy Fz6 S. Posiadam taka z 2006 r. i niepokoją mnie pewne odglosy z silnika. Otóż podczas przegazówki na sprzęgle przy załączonym biegu dobiegają z silnika (skrzyni biegów?) pewne stuki. Dzieje się tak na każdym biegu i sprawia to wrażenie jakby coś było luźne. Dokładnie podczas redukcji i przegazowaniu słychc takie "puk-puk". Dodam ze biegi wchodzą prawidłowo, bardzo płynnie. Moto ma teraz 12k przebiegu i dzieje się tak od kiedy go kupiłem. Dodam jeszcze, iż czasami po kilku przegazówkach robionych w ramach testu dzwięk ten znika (mam wrażenie jakby to coś ustawiło sie na swoim miejscu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...