Skocz do zawartości

Fazer to jest to! ( FZS , FZ )


Rekomendowane odpowiedzi

Tydzień temu wymieniłem w moim Fazerze opony (Michelin Pilot Road 3)

Od samego początku zauważyłem, że po puszczeniu kierownicy przy prędkości ok. 50-60km/h motocykl ściąga w lewo!

Wcześniej tego nie było - jechał cały czas prosto. Celowo sprawdzałem przed wymianą

Gdy trzymam kierownice w niczym mi to nie przeszkadza... nawet tego nie odczuwam ale jak puszczę to niestety ucieka.

 

Dodam, że gdy rok temu kupowałem motocykl miałem okazję przejechać się na podobnym Fazerze, który również ściągał w lewo. Nie kupiłem go w obawie, że miał jakiegoś szlifa i dlatego ściąga.

 

Co o tym myślicie? Dzisiaj jadę do serwisu, w którym wymieniałem opony i w ramach reklamacji raz jeszcze będę miał koła wyważane.

sygnatura_barthazz.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w fazerze, ale może po prostu zbieżność popieprzyli ? Odkręć nakrętkę koła i wkręć o pół obrotu śrubkę od naciągu łańcucha po lewej stronie.

icon5.png

 

KUPIE MOTOCYKL BEZ PRAWA DO REJESTRACJI ROCZNIK 2006< , KONTAKT PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto zakładał koła?
Niestety nie był to autoryzowany serwis Yamahy tylko lokalny warsztat wulkanizacyjny, u którego chyba wszyscy motocykliści z regionu wymieniają i chwalą sobie jego usługę.

 

Zauważyłem, że coś minimalnie trze o tarcze hamulcową z przodu - chyba tu jest przyczyna!

Na 14:00 jestem umówiony z tym warsztatem więc później napiszę co z tego wyszło.

sygnatura_barthazz.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto zakładał koła?
Niestety nie był to autoryzowany serwis Yamahy tylko lokalny warsztat wulkanizacyjny, u którego chyba wszyscy motocykliści z regionu wymieniają i chwalą sobie jego usługę.

 

Zauważyłem, że coś minimalnie trze o tarcze hamulcową z przodu - chyba tu jest przyczyna!

Na 14:00 jestem umówiony z tym warsztatem więc później napiszę co z tego wyszło.

 

Było wrzucić temat do tematu Yamaha/Fazer to jest to - w motocyklach. Tam chłopaki dyskutowali o dziwnym ustawianiu tylnego koła w Fazerze, że nie zawsze "wg wskaźnika" jest dobrze.

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam posiada ktoś może serwisówke do fz6 wlasnie dziś przyjechalem nowym nabytkiem, fz6 2005r i chciałbym dowiedziec się troszke na jego temat

 

Gdzieś miałem i to nawet po polsku... Jak znajdę to puszczę Ci na Maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam posiada ktoś może serwisówke do fz6 wlasnie dziś przyjechalem nowym nabytkiem, fz6 2005r i chciałbym dowiedziec się troszke na jego temat

 

Trochę w tym temacie znajdziesz o FZ6.

 

O resztę pytaj a pomożemy :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze zajechalem dzisiaj na podjazd slysze cos syczy, szukam przyczyny, a tan 4 calowy gwozdz w tylnej oponie. Musialem zlapac gdzies przed samym domem bo uciekalo solidnie.

Teraz niestety walka w garazu zeby zdjac kolo i zqiwezc do wulkanizacji, gdyby byl mniejszy to bym dopompowal i pojechal, ale nie z takim "zydem" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Od 2 dni jestem szczesliwym posiadaczem Fazera :) jednak niestety nie mam do niego instrukcji, a po prostu by sie przydała (fazerek to 600 z 2001 roku). Czy ktoś posiada instrukcje do tego rocznika?

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od 2 dni jestem szczesliwym posiadaczem Fazera :) jednak niestety nie mam do niego instrukcji, a po prostu by sie przydała (fazerek to 600 z 2001 roku). Czy ktoś posiada instrukcje do tego rocznika?

 

pzd

 

Tutaj znajdziesz wszystko:

http://www.fazer-hispania.com/biblia_fazero.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Szanowne Grono,

Moje pytanie dotyczyć będzie FZ6 z '04 roku. Chciałbym zmienić wydech na jakiś tuningowy, ale nie chciałbym rezygnować z mocowania kufra tylnego Givi monorack (chodzi o obejmę biegnącą dookoła tłumika w okolicach jego końca widoczną na zdjęciu). Czy ktoś już przerabiał ten temat i może polecić jakiś wydech tuningowy w oryginalnych kształtach? (nie chodzi mi o rozluźnienie oryginału).

 

Pozdro

Jaro

post-14991-0-27848400-1307817430_thumb.jpg

Pozdro

Jaro

 

"Nie próbuj polemizować z idiotą bo ten najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...