Skocz do zawartości

Klejenie aluminium...


TwisterZG
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc!

Mam problem...mianowicie połamałem kiedys mocowanie od klamki sprzegla i chciałem to dac do spawania.Kicha!Za kruchy stop aluminium.Chciałem dac do wytoczenia.Gosc mowi ze cena wytoczonego przedmiotu bedzie conajmniej dwa razy wieksza niz nowego i w dodatku nie bedzie to takie jak org.

A wiec długo nie czekając szybko myknąłem do Castoramy popytac sie czy są jakies spoiwa do klejenia takich materiałow.

Okazało sie ze cos takiego jest ale za 25 zł. i gosc mowi ze nie ma baa zeby nie trzymało.

Moje pytanie jest nastepujące:Czy ktos kiedys miał z czyms podobnym do czynienia?Jak to działa?Zdaje egzamin?

P.s kupno nowej lub uzywanej nie wchodzi w gre.

PZDR :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Kulki na końcach klamek w enduro robi się z poxiliny. Najlepsze możliwości takiego modelowania, aby pasowały pod palce. Sam celowo łamię końcówkę klamki sprzęgła by zrobić z poxiliny pod siebie.

Inna sprawa, że na poważnych zawodach motocykla z klamkami bez oryginalnych zakończeń nie dopuszczą do startu (niezgodne z RSM).

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec długo nie czekając szybko myknąłem do Castoramy popytac sie czy są jakies spoiwa do klejenia takich materiałow.

Okazało sie ze cos takiego jest ale za 25 zł. i gosc mowi ze nie ma baa zeby nie trzymało.

A jak sie to cos nazywało? (mam na mysli ten klej)

Z doświadczenia wiem ze sprzedawcy w takich sklepach mają wszystko w dup** i pewnie pokaząl ci coś na odpiernicz.... A ze drogie to nie zawsze znaczy ze dobre :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja spawalem i zawsze wytrzymala co prawda w ETZ ale sadze e to podobny stop moze trafiles na flachowca nie fachowca :| :!:

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jaka jest sila reklamy:-))))) No co Wy chcecie kleic klamki? Jak juz to tylko spawanie! Swoja droga Rycho bierze 2 razy wiecej kasy za pospawanie klamki ,ktora ktos wczesniej probowal kleic- poniewaz trzeba wiecej sie namordowac by tego go... a wyczyscic.

Jeszcze ci co kleja musza isc z powrotem do podstawowki podszkolic sie troche z fizyki o sile ,dzwigniach itp.Pozdr. Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jaka jest sila reklamy:-))))) No co Wy chcecie kleic klamki? Jak juz to tylko spawanie! Swoja droga Rycho bierze 2 razy wiecej kasy za pospawanie klamki ' date='ktora ktos wczesniej probowal kleic- poniewaz trzeba wiecej sie namordowac by tego go... a wyczyscic.

Jeszcze ci co kleja musza isc z powrotem do podstawowki podszkolic sie troche z fizyki o sile ,dzwigniach itp.Pozdr. Janek.[/quote']

To widze ze musze ojca wysłac od nowa do szkoły :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

CO jak co, ale klamki bym w zyciu nie pokleil... Bo znajac zycie, ulamalaby sie w momencie, kiedy najbardziej bylaby potrzebna...

Co jak co, ale od tego elementu moze zalezec zycie :banghead:.

Chyba zdrowie i zycie jest wiecej warte niz te pare zl dane za nowa klamke...

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

Mam problem...mianowicie połamałem kiedys mocowanie od klamki sprzegla i chciałem to dac do spawania.Kicha!Za kruchy stop aluminium.Chciałem dac do wytoczenia.Gosc mowi ze cena wytoczonego przedmiotu bedzie conajmniej dwa razy wieksza niz nowego i w dodatku nie bedzie to takie jak org.

A wiec długo nie czekając szybko myknąłem do Castoramy popytac sie czy są jakies spoiwa do klejenia takich materiałow.

Okazało sie ze cos takiego jest ale za 25 zł. i gosc mowi ze nie ma baa zeby nie trzymało.

Moje pytanie jest nastepujące:Czy ktos kiedys miał z czyms podobnym do czynienia?Jak to działa?Zdaje egzamin?

P.s kupno nowej lub uzywanej nie wchodzi w gre.

 

PZDR :banghead:

 

Idź do innego spawcza a jak znowu Cię zbyją do wyślij do mnie to Ci pospawam, tylko będziesz musiał sobie sam przygotować bo ja nie mam czasu tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klejenie klamki powiadacie?? Nie wiem... ale wiem ze w okolicznym sklepie z czesciami do moto sa sprzedawane klamki do rometow itp. Te klamki to odlewy aluminium. Kiedys chcialem wykonac stoppie i trach!! Zlamala sie przy hamowaniu!! Toz obok mocowania. Szajs nie klamka. Dostalem nowa i kilka dni pozniej znow sie zlamala. Dobrze ze oni razu to nie bylo na drodze tylko pod domem, bo nie wiem czy nie skonczyloby sie to tragicznie. Czy takie cos nie powinno miec atestu?? Bo przeciez od tego zalezy nawet zycie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...