Skocz do zawartości

Oryginalny olej do Harleya


Rekomendowane odpowiedzi

Do buły zalej Amsoila MCV 20W 50

 

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noie ma czegoś takiego, jak oryginalny olej do danego motocykla. Producent okresla tylko ramy, natomiast dystrybutor, dogaduje się z tym, kto wiecej zapłaci i rekomenduje danego producenta. Na każdym rynku, polecany jest inny dystrybutor. Spełnia normy i jest ok. Faktyczną jakością, nikt się nieprzejmuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daniel wydzielcie te posty, wtedy wyjdzie konkret, czytałem w temacie o olejach, a tu nowość dla mnie. Dlaczego nie lać SAE50 lub 60? (chciałem do Buły zalać SAE 60 Amsoila..)

 

Temat jak najbardziej będzie wydzielony....dajcie nam trochę czasu. Tak na marginesie to jest przykład gdzie tak pomocne i istotne informacje o olejach znalazły sie w zupełnie innym wątku, o czym również dowiedziałem się dopiero od wallygator'a :) Niestety jest wiele ciekawych informacji poukrywanych w niezwiązanych z danym tematem wątkach a znalezienie ich zajmuje niezwykle dużo czasu....także proszę o cierpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noie ma czegoś takiego, jak oryginalny olej do danego motocykla. Producent okresla tylko ramy, natomiast dystrybutor, dogaduje się z tym, kto wiecej zapłaci i rekomenduje danego producenta. Na każdym rynku, polecany jest inny dystrybutor. Spełnia normy i jest ok. Faktyczną jakością, nikt się nieprzejmuje

tak jest oczywiste u innych producentów motocykli Harley od wieków zawsze w oryginalnych service manual-ach itp. opisuje olej H-D a czasami - odpowiednik bez podania konkretu

wszędzie tak jest, że kto da lepszą ofertę ten będzie dostawcą np. S&S rekomenduje Mobil1 - i to tylk odlatego, że mają podpisaną umowę ( mechanicy S&S doradzają Royal Purple, Amsoil )

 

a dlaczego minerał? Mozesz to jakos uzasadnić?

no nie że akurat tylko minerał , ale modele starsze oryginalnie zalewane są 20w50 od początku, pozostaniesz przy takim ok, zawsze możesz Syntetyk zalać 20w50 i też oki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syntetyk do silników z małym przebiegiem lub zalewany od początku. Minerał do dużych przebiegów lub gdy nie wiesz co było wcześniej dla bezpieczeństwa.

 

Tez tak uwazam. Wiec chyba masz odpowiedz na swoje watpliwosci. Ja bym na Twoim miejscu zalal dobry mineral, ale poczekaj moze jeszcze ktos to zweryfikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem posiadaczem sportstera 883 i mam pytanko na temat jaka jest zalecana ilość oleju do silnika przy wymianie oczywiscie filtr oleu tez wymieniam.

Na stronie hd https://www.harley-davidson.com/en_US/Content/Pages/Owners/om/2006/en/SPORTSTER/file-3.comp podaja 3,6 q czyli 3,4 litra, a słyszałem opinie , że 2,8 litra. Podobno nadmiar oleju powoduje wywalanie przez filtr powietrza. Dzieki za pomoc .Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem posiadaczem sportstera 883 i mam pytanko na temat jaka jest zalecana ilość oleju do silnika przy wymianie oczywiscie filtr oleu tez wymieniam.

Na stronie hd https://www.harley-davidson.com/en_US/Content/Pages/Owners/om/2006/en/SPORTSTER/file-3.comp podaja 3,6 q czyli 3,4 litra, a słyszałem opinie , że 2,8 litra. Podobno nadmiar oleju powoduje wywalanie przez filtr powietrza. Dzieki za pomoc .Pozdro.

wartość 3,6 qt. zbiornik oleju + filtr oleju podana jest przy COMPLETE DRY - kup 4 butelki i filtr, wlej do nowego filtra olej wkręć zalej 2,5 do zbiornika oleju odpalisz jak się wyrówna to będziesz wiedział ile jeszcze dolać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosze jak to temat na FM zmienia postrzeganie.... :biggrin:

 

przemek96:

Ale spoko, ja tez dojrzałem, można kupic razem - moze bedzie taniej... :) - szlaki juz przecieram... wchodzisz??? ;)

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amsoila kupuje od przedstawiciela od kilku lat.Biorąc karton czyli 12 butelek mam dobrą cenę i przesyłkę gratis.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, zdecydowałem się na Amsoil 20W50 do silnika - kolejne pytanko ile mam go kupić do evo!!!!

Co zalać do sprzęgła i ile !!!!!

co zalać do skrzyni i ile !!!!

 

Nauczony doświadczeniem wiem że oleje w silnikach to bardzo ważna rzecz dlatego tak upierdliwie się dopytuję żeby nie dać ciała na samym początku przygody z HD.

 

z góry dzięki.



Doda że Amsoli syntetyk!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...