Skocz do zawartości

Yamaha MT 01 ( MT01, MT-01 )


Rekomendowane odpowiedzi

Mój MTek ma zalany Yamalube 20W50 i niestety na 4 i 5 biegu lubi się ślizgnąć przy ostrym wkręcaniu (tak właśnie w granicach od 140 150 km/h, ma w tym przedziale chyba max moment obrotowy) tyle że mój ma przebieg 22tyś.

Ale pełny czy połówka syntetyk? Dzwoniłem dziś do paru dilerów Yamahy na Śląsku i tak:

-Moto Beskid Czechowice-Dziedzice zaleca olej 10W40 pełny syntetyk marka obojętna

-Moto GP Katowice 10W40 połówka Yamalube lub castrol

-V2 Opole 10W40 Yamalube też połówka

Sam już nie wiem :( Najbardziej skłaniam się właśnie do tego Yamalube 10W40 lub 20W50 półsyntetyka. Do Yamahy BT 1100 Bulldog ( od nowości u mnie ) lałem po gwarancji Motula 5100 10w40 półsyntetyk i było idealnie. Przez okres gwarancyjny, lałem pełnego castrola i skrzynia trzaskała, a silnik chodził głośno na wolnych obrotach.

Edytowane przez lukas220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w serwisie Yamahy zalecili i wymienili na Yamalube S4 10W40 półsyntetyk (wymiana przy 7000km) i do tej pory nie zauważyłem żadnych zastrzeżeń. Co do szumów na wolnych to są, ale czy wychodzi to poza normę to nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim moto zalany jest już od 10 tyś km pełen syntetyk Motul 7100 ester 20W50 dedykowany do dwucylindrowych silników i nie mam z nim żadnych problemów.

 

Witam! Poczytaj post kolegi THOPETA... Po zalaniu Motula 7100 sprzegło ślizga. Osobiście wybiorę złoty środek i zaleję MOTULem 5100 10w40 półsyntetyk. Pewnie olej 20W40 jest bardziej gęsty, ale jeśli porównać temperatury powietrza w naszym kraju (szczególnie w ostatnim czasie) np. do Włoch czy Hiszpani, to trochę bardziej rzadki olej nie powienien zaszkodzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. według mnie motul 7100 jest rzadszy niż 5100.Pierwszy to syntetyk a drugi pólsyntetyk a wartości 10/40 lub 20/40 nie oznaczczają gęstości oleju lecz temp. w jakich pracować mogą /symbole/

Witam! Jot23, coś przeczy się Twoja wypowiedź. Według klasyfikacji SAE, podane wartości wskazują na przydatność oleju w danych temperaturach i tak 20w50 będzie dobry do typowo letnich temperatur-będzie wystarczająco gęsty w upalne dni (wartość 50), ale kosztem wysokiej gęstości przy niższych temperaturach (wartość 20) i to bez znaczenie czy będzie to pełny syntetyk czy olej mineralny! Dla naszego klimatu optymalny wybór to chyba 10w40, który jest bardziej rzadki w "letnie" temperatury oscylujące w okolicach 20 stopni (szczególnie w tym roku) Moje problemy z wyborem oleju do MTka, sprowadzają się bardziej do rodzaju oleju, bo wszystko wskazuje na to, że pełne syntetyki mają zły wpływ na ubciążone sprzęgło w naszych motorkach. Z koleji olej mineralny źle znosi skoki temperatur w nowoczesnych silnikach chłodzonych powietrzem. Nie przyjmuje też do wiadomości, że sprzegło w MT-01 po 20 000-25 000 km, może być do wymiany ( uwzględniając to, że w licznych przypadkach ślizgania sprzęgła, użytkownicy nie są temu winni i umią jeździć ) Więc jest to pewnie po częsci wina rodzaju oleju, delikatnego sprzęgła i stylu jazdy.

Edytowane przez lukas220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem produkcję wielkoseryjna, ale żeby yamaha pozwoliła sobie na wydanie silnika z takimi rezerwami mocy? Ponad 30% więcej mocy i to bez doładowania to wielki wyczyn ;) Z drugiej strony seryjny VZR 1800 ( podobna pojemność, tylko silnik chłodzony cieczą ) robi seryjnie 125 koni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pojawił się na allego pierwszy MTek z napędem przerobionym na pas. MTek pas Przydało by się takie rozwiązanie w moim. :)

Maciej MT pisał we wcześniejszych postach że jest w stanie ogarnąć temat za jakieś 2k

. myślałem nad tym ale w następnym sezonie chyba poleci do ludzi a to nie zwiększy wartości. ale motyw jest niesamowity. ciekawe jak jest z obsługą i żywotnością takowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...