Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na moje oko i mój chłopski rozum (niejestem mechanikiem i na motocyklahc kręcących powyżej 6tys RPM się za bardzo nie znam) to masz za ubogą mieszankę i trzeba regulowac gaźniki (czyt. zwiększyć dawkę paliwa). Pewnie wymiana dysz była by na miejscu...

tak, zapewne...

zapala się w wydechu niespalone paliwo, więc prawdopodobnie jak się zwiększy jego dawkę, to się wtedy zdąży spalić w cylindrze, prawda?

hahaha!

przelotowy wydech + gaźniki tak właśnie się objawia.

i nie rozumiem czemu miałyby się wypalić zawory.

czyżby wybuchnięta mieszanka miała niższą temperaturę od tej nie do końca wybuchniętej, ktora się potem w wydechu dopali?

przecież zawory+gniazda cały czas pracują w piekle!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co do rozzadu to nie zmieniałem ale nie sychac go a ognie ida non stop jak go wkrece na 12 tysaków a podczas jazdy jasne ż że ida, założyłem oryginał wydech to samo tylko ze moze cut mniejsze ognie no ale ida i nawet zmiezyłem cisnienie w cylindrach ma 12 na wszystkich czterech tłokach wszystko jesyt okay moto ma przejechane 40 tysecy teraz mnienilem olej swiece no ale dalej to samo a pali mi przy spokojnej jedzie 6-7 a jak tak kłade mu to nawet 10 no ale to non stop mu dawałem na wysokie obroty a szczeli mi z tumnika to jebnie ogniem ale to jak spuszcze szbko gaz i to czasmi czasmi jak chce żeby czało to nie czasnie z tumnika a czasmimi jebnie a na synchronizacji nie byłem ale sie przejade choc niewiem poco bo motor pali bez żadnych problemów na zuimnym to sanie i od racu chyta na ciepłym bez sania noramalnie łapie czy jak stoiin na wolnych obrotach to nie skacze mi na obrotomiezu tylko utzrymuje non stop 1200 obrotów no oleju tez mi nie bieże a tak mówili że yamay biora olej a tu gówno parawda ani 100 mi ni ewizieła bo tylko to mnie martwi te ognie no wyglądają naprawde zajebiście no ale czy to dobrze? jedni mówią tak drudzy tak i juz niewim kogo słuchac :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Speedy,wyjdz z podziemia i nie rob niektorym wody z mozgu bo sie chlopcy pozabijaja przy tych klotniach.

 

Piotr,bezsensu jest wdawanie sie w takie gadki,na tym 4um kazdy jest najmadrzejszy,lepiej swoj cenny czas przeznacz na co innego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr,bezsensu jest wdawanie sie w takie gadki,na tym 4um kazdy jest najmadrzejszy,lepiej swoj cenny czas przeznacz na co innego.

 

JESTEM ZA

Tylko ustalmy raz na zawsze ze ogien z rury to normalne zjawisko i nie ma sie czym przejmowac a nawet powinnismy sie cieszyc im jest go wiecej :!:

A wszystkich Mechanikow pozdrawiam i zycze owocnej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ustalmy raz na zawsze ze ogien z rury to normalne zjawisko  

 

Dobrze,że sprzedałem GSXR-a, bo on nie zionął ogniem :)

Straszny pasztet musiał z niego być :P

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, zapewne...

zapala się w wydechu niespalone paliwo, więc prawdopodobnie jak się zwiększy jego dawkę, to się wtedy zdąży spalić w cylindrze, prawda?hahaha!

 

Ciężko mi jest to wytłumaczyć (a Tobie chyba zrozumieć) ale mniej więcej tak będzie. Jak byś miał za bogatą mieszankę to też by strzelało a z każdym strzałem pojawiał by się czarny dym. Teraz rozumiem dymu nie ma? Zresztą zatkaj wloty powietrza w airboxach i zobacz jak wtedy strzela. Na zbyt bogatej mieszance silnik by sy się "dławił" podczas przyśpieszania a w skrajnym przypadku prędkośc maksymalna była by sporo niższa.

 

Masz za ubogą i strzela ogniem. Proste. Jedyny znany mi przypadek gdzie wymiana/rozwiercenie wydechu daje efekt bogatszej mieszanki to VS 800 (ze wzgledu na airboxy).

 

 

Tylko ustalmy raz na zawsze ze ogien z rury to normalne zjawisko i nie ma sie czym przejmowac a nawet powinnismy sie cieszyc im jest go wiecej  

A wszystkich Mechanikow pozdrawiam i zycze owocnej pracy

 

To chyba najlepsze podsumowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja mam jeszcze uzupełniające pytanka teoretyczne:

 

np. jeżeli sprzęt pali na zimno na dotknięcie a na ciepłym silniku ma problemy to oznaka za ubogiej mieszanki -tak :?:

 

np2. a jeżeli pali na zimnym bez ssania (mieszanka za bogata-tak :?: ) to na ciepłym w takim wypadku jak się będzie zachowywał :?: -też powinien mieć problemy z odpaleniem :?:

 

pees. chodzi mi tylko o kwestie związane z mieszanką.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turek pyta:

 

np. jeżeli sprzęt pali na zimno na dotknięcie a na ciepłym silniku ma problemy to oznaka za ubogiej mieszanki -tak :?:

 

*** Za bogatej, ale co to znaczy ` na dotkniecie` ? Bez wlaczania ssania ?

I czy masz tam wtrysk, czy gazniki ?

 

np2. a jeżeli pali na zimnym bez ssania (mieszanka za bogata-tak :?: )

 

*** Tak.

 

to na ciepłym w takim wypadku jak się będzie zachowywał :?: -też powinien mieć problemy z odpaleniem :?:

 

*** Tak bedzie sie zalewal i wymagal odpalania z otwarta przepustnica.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turek pyta:  

 

np. jeżeli sprzęt pali na zimno na dotknięcie a na ciepłym silniku ma problemy to oznaka za ubogiej mieszanki -tak :?:  

 

*** Za bogatej, ale co to znaczy ` na dotkniecie` ? Bez wlaczania ssania ?

I czy masz tam wtrysk, czy gazniki ?  

 

sorrki już precyzuje; :)

 

:arrow: np. jeżeli sprzęt pali na zimnym silniku z włączonym ssaniem na dotknięcie (od razu) a na ciepłym ma problemy to oznaka za ubogiej mieszanki -tak :?:

 

pees. chodzi mi o sprzęt na gaźnikach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko normalna ale i dobra, tak samo jak plomienie z tlumikow, a ten kto mowi inaczej to po prostu sie nie zna. Trzeba sie tylko starac, zeby strzaly byly jak najczestsze i najglosniejsze, a plomienie jak najdluzsze.

Mozna sobie pomoc w czasie jazdy wylaczajac silnik tym czerwonym guziczkiem na kierownicy i natychmiast wlaczajc ( szczegolnie w tunelach ) - niezle moze walnac.

Rowniez niczym niegrozi i wrecz dobra jest dla motocykla jazda na kole, stoppie i palenie gumy, szczegolnie na prostowanych lagach ( tak jak Igla chce to robic swoja nowa 900RR ).

Igla - to dobrze ze znalazles kogos kto ci to zrobi za 150, ale na twoim miejscu szukalbym dalej. Jestem pewien ze znajdziesz kogos ktos to zrobi za 50, a moze nawet za 20 - 150 to dalej wysoka cena dla studenta.

Chcialem rowniez powiedziec ze dobre jest prostowanie ram - jaki glupek placilby $1000 za nowa rame jak mozna spokojnie wyprostowac, pomalowac i nic nie widac ? Poza tym tej nowej ramy to i tak sie zgodnie z polskim prawem nie wymieni, wiec po co bic piane?

A panowie Damian, Pawel i Dudek to jakies bzdury opowiadaja, cos im sie pod sufitem miesza i tyle.

Ze np zawory tam sie powypalaja, jak one caly czas w wysokiej temperaturze pracuja i nic im sie nie dzieje mimo ze ktos jezdzi motocyklem czy samochodem wiele lat.

Zebralo sie takie grono podstarzalych malkontentow, ktorzy nigdy nawet szybko nie jezdzili ( zaden nawet nowoczesnego sporta nie ma ) i pieprza bez sensu. Chcieliby tylko zeby wszystko bylo tak jak mowia - typowy objaw starzenia sie!

Zamknac ten glupi watek, ktory i tak nic nikomu nie wyjasnia i tyle.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ja... ;) ktoś sie tu zdenerwował... i ma niestety ale ma racje i w żaden sposob nie staram sie podważac wiedzy w/w mechaników któtrzy jak nikt inny na tym mają ogromną wiedze... ba.. godze sie z nimi we wszystkim nawet z tymi moimi nieszczesnymi lagami... mimo ze i tak ja wyprostuje bo jeździć chce a kasy nie mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko normalna ale i dobra, tak samo jak plomienie z tlumikow, a ten kto mowi inaczej to po prostu sie nie zna. Trzeba sie tylko starac, zeby strzaly byly jak najczestsze i najglosniejsze, a plomienie jak najdluzsze.

Mozna sobie pomoc w czasie jazdy wylaczajac silnik tym czerwonym guziczkiem na kierownicy i natychmiast wlaczajc ( szczegolnie w tunelach ) - niezle moze walnac.  

Rowniez niczym niegrozi i wrecz dobra jest dla motocykla jazda na kole, stoppie i palenie gumy, szczegolnie na prostowanych lagach ( tak jak Igla chce to robic swoja nowa 900RR ).

Igla - to dobrze ze znalazles kogos kto ci to zrobi za 150, ale na twoim miejscu szukalbym dalej. Jestem pewien ze znajdziesz kogos ktos to zrobi za 50, a moze nawet za 20 - 150 to dalej wysoka cena dla studenta.

Chcialem rowniez powiedziec ze dobre jest prostowanie ram - jaki glupek placilby $1000 za nowa rame jak mozna spokojnie wyprostowac, pomalowac i nic nie widac ? Poza tym tej nowej ramy to i tak sie zgodnie z polskim prawem nie wymieni, wiec po co bic piane?

A panowie Damian, Pawel i Dudek to jakies bzdury opowiadaja, cos im sie pod sufitem miesza i tyle.

Ze np zawory tam sie powypalaja, jak one caly czas w wysokiej temperaturze pracuja i nic im sie nie dzieje mimo ze ktos jezdzi motocyklem czy samochodem wiele lat.

Zebralo sie takie grono podstarzalych malkontentow, ktorzy nigdy nawet szybko nie jezdzili ( zaden nawet nowoczesnego sporta nie ma ) i pieprza bez sensu. Chcieliby tylko zeby wszystko bylo tak jak mowia - typowy objaw starzenia sie!

Zamknac ten glupi watek, ktory i tak nic nikomu nie wyjasnia i tyle.

 

Adam M.

No tak,motocykl sluzy do tego zeby mu sie przygladac,no ewentualnie sie polansowac przed pubem.Bo przeciez jazda mu szkodzi,zwlaszcza na jednym kole :lol: :lol: :lol:

 

No i fajnie sie tak pisze jak sie siedzi w Kanadzie i za dwie wyplaty ma sie nowego supersporta 600 z salonu.

Zapraszam do Polski,do naszych realiow,moze wtedy niektore rzeczy stana sie dla Ciebie jasniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np teraz rozłożyłem moto i jak już będzie tip top wyczyszczony to go postawię w salonie i będe sie na niego okrągły rok gapił i chlał browary......

 

I mtysle ze na pewno nie bedziesz mial problemow z ogniami z wydechow :lol:

Ale za to caly rok bedzies zmial kaca no chyba ze wpadniesz w ostry cug i bedzies zostro klinowal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...