Skocz do zawartości

Strzały w wydech w VX750


rob_rocki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jakiś czas temu "ulżyłem" wydechom w mojej Viagrze 8) i pozostawiłem jedynie jedną przegrodę w tłumikach. Później przy zamknięciu "gazu" lub przy redukcji biegami pojawił się charakterystyczny bulgot i strzelanie w tłumik. Goście w serwisie Yamahy twierdzą, że to normalne po wypatroszeniu tłumików bo gaźniki dostają tamtędy lewe powietrze. W zwykłym serwisie motocyklowym twierdzą z kolei, że w moich gaźnikach (Mikuni) są tzw. AirCut'y które odpowiadają za odcięcie powietrza w tych momentach i to one są winne zjawisku, w związku z czym trzeba wyciągać gaźniki i wymieniać.

Macie jakieś własne doświadczenia z tym związane? Czy może olać i zostawić jak jest?

 

PZDR.

ROB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawić jak jest to najgorsza opcja. Strzelanie w tłumik to efekt zubożenia mieszanki. Byc może za bardzo rozwierciłes tłumiki. Pomoże podkręcenie śrub składu mieszanki. Inie daj się namówić na jakieś wymiany (chyba, ze wymianę dysz). Poszukaj na ten temat starszych tematów, było tego duużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ło Pompka a kurde u mnie cholera w VL`u podkręcony mam skład a dalej napierdala znaczy strzela ;-) jak sie masz wiktor :) ,pewnie tylko wymiana dysz może pomoże? Musimy kiedyś się umówić na konsultacje przy tanich winach :-).No dobra w podzięce kupie jedno droższe hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Praktycznie każdy motocykl z wyprutymi wydechami tak ma. Przy schodzeniu z obrotów bulgocze a i czasem strzela. W sumie zjawisko naturalne - można pogrzebać przy gaźnikach tak jak powiedział Pompka co poprawi ten stan ale całkiem tego nie wyeliminujesz. Ja to zresztą lubię - ten bulgot po zamknięciu gazu. :)

Pozdrawiam.

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pomka pisze są tego powodem tego jest zbyt uboga mieszanka

za dużo powietrza - regulacja na wolnych obraotach załatwia sprawę - jak zresztą zauważyłeś dzieje się tak tylko kiedy skręcasz manetkę - po rozwierceniu miałem taki sam przypadek- dotknięcie ręką fachowca i było po strzałach - ale przyzanm siię że podobało mi się to walenie w tłumik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gaźniorki były czyszczone i brak uszkodzen...wszystko jak należy.Zawsze strzelał od początku po wybebeszeniu wydechów.Może po weekendzie powalcze jeszcze ze śrubą składu i wzbogace bardziej.Powoli mnie po tych waszych dyskusjach w innych wątkach korci wymienić dysze ,filtr i pobawić się w rasowanko delikatne a raczej odblokowanko heh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prułem w zeszłym roku i strzelało przed regulacją i strzela dalej. Przed wypruciem też mi się zdarzało, ale nie tak często. Na początku jak zacząłem jeździć w ogóle nie strzelał, po ok. dwóch latach zaczęło mi strzelać i spytałem się doświadczonego kumpla, co to może być, a on odpowiedział: "nauczyłeś się wreszcie jeździć", co miało znaczyć, że zacząłem ostro odkręcać i szybko puszczać gaz. Ja się strzelaniem, a zwłaszcza bulgotem nie przejmuję, a wręcz przeciwnie, bardzo mi się to podoba! A sprzęt też mam XV750.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl po takich przeróbkach będzie strzelał. I już, tak poprostu jest.

 

Jeziłem nowa Yamahą MT01, na akcesoryjnych wydechach i waliła w wydech aż miło a sprzęt ma wtrysk paliwa. O gaźnikowych modelach już nie wspominam - większość z wyprutymi wydechami strzela i jest to całkowicie normalne.

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelanie w wydech nie jest zjawiskiem normalnym. Nie będe sie po raz kolejny sprzeczał ale niema tu znaczenia czy moto jest na wtrysku czy na gaźniku. Winą jest zły skład mieszanki lub zły wydech (ręka do góry kto kupił nowe akcesoryjne wydechy przeznaczone do swojego typu motocykla i kto zestroił gaźniki pryz użyciu profesjonalnego sprzętu:-D ). Jesli strzały pojawiają się sporadycznie jest to do przyjecia ale jak wlai za kazdym razem to coś jest źle (no chyba, ze mamy sprzęt zestrojony typowo do wyścigów i pod kątem jak największej mocy)... Przyczyną może być również nieszczelny wydech.

 

Zdecydowana większośc motocykli opuszcza fabrykę z bardzo zubozoną mieszanką (żeby przechodziły normy emisji spalin). Zmiana wydechu pogłębia tylko ta sytuację (jedyny znany mi wyjątek to VS 800 który po wymianie wydechu ma bogatszą mieszankę :!: ).

 

Fabio -> co do oddławienia VL 1500 to wysyłałem Niedźwiedziowi kompletną instrukcję typu "step by step" co i jak wymienić. Koszty nie są duże a efekt jest niezły (przyrost KM i Nm około 20%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabio -> co do oddławienia VL 1500 to wysyłałem Niedźwiedziowi kompletną instrukcję typu "step by step" co i jak wymienić. Koszty nie są duże a efekt jest niezły (przyrost KM i Nm około 20%).

 

Witka! No to w takim razie uśmiechnę się do niego po instrukcję bo coś mi się nie chwalił :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelanie w wydech nie jest zjawiskiem normalnym

 

Czyli MT-01 z fabrycznie zamontowanym tuningowym wydechem jest źle ustawiona ? Nowy Hyosung GT650, którego testowałem, prychający nawet na seryjnym wydechu (na głośniejszym by było to głośniej) też został zrypany przez producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel-> Raczej tak. Producent Hyosunga ustawia uboższą mieszankę żeby mieścił się w normach emisji spalin. Poza tym motocykl z delikatnie zubożoną mieszanką mniej pali (kosztem gorszych paramterów).

 

Co do Yamahy MT-01 to prawdopodobnie strzela dlatego, że jest to typowo sportowy "kit" (znaczy sie chodzi o uzyskanie jak najwiekszej mocy). Być może fabryczny "kit" równiez nie został zestrojony do tego konkretnego motocykla? Profesjonalne zestawy tuningowe również wymagają zestrojenia i nawet w przypadku zastosowania identycznych części moga być drobne różnice. Ale nie róbmy jakiegoś offtopicu. Może przyjadę na Borki to sobie pogadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...