Skocz do zawartości

Temat niemotocyklowy-auto na gaz


blankaP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj podwyzka w PKN o 10 groszy na litrze dzis o kolejne 8 groszy na litrze... Chyba glowne podwyzki przed nami, bo wiekszosc co kupywalismy po podwyzkach cen benzyny na swiecie bylo z terminem dostawy na wresien, wiec dopiero teraz ta benzyna/ropa do nas trafi...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie wytzrymałem i od dzisiaj przeszedłem na tańsze paliwo (własnie mi zagazowują auto) . Mam paliwo w d***e. Teraz trza pomyśleś jak moto na gaz przerobić. :)

 

P.S. Dla tych co twierdza że gaz niszcczy sinik.

 

Jak jest ktoś chetny to zapraszam na Politechnikę Gdańską na wWydział Mechaniczny - Katedra Silników.

 

Są tam dwie hamownie (tzn. chyba jeszcze są bo studia skończyłem kilka lat temu). Na Jednej zamontowany jest silnik CC700 i a na drugiej jakiś Mercedes (chyba 2 litry) i one są zasilane gazem. Cały czas były robione na nich testy i kontrolowane na bierząco zuzycie które jak się okazuje nie odbiega od tego jakby silniki były zasilane benzyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam Panowie sceptycy? Dalej twierdzicie, że jazda drogim autem na gazie to buractwo? bo dla mnie buractwem będzie płacenie po 5 zł za litr(już niedługo). ja wolę wlać gazu za 1,73 za litr, a resztę wydać na coś innego, chociażby na zmianę motocykla...... :P

 

A swoją drogą, to skur%#@yny, złodzieje, codziennie podwyżkę robią :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej pójdzie to mimo, że autkiem jeżdżę mało to i tak opłacalne stanie sie dla mnie przerobienie go na "zapalniczkę". Jak narazie koszty instalacji zwróca mi sie dopiero po 18 miesiącach (czyli tak na oko 4 sezonach zimowych) ale przy tym tempie wzrostu cen to szybko może sie to zmienić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam Panowie sceptycy? Dalej twierdzicie' date=' że jazda drogim autem na gazie to buractwo? bo dla mnie buractwem będzie płacenie po 5 zł za litr(już niedługo). ja wolę wlać gazu za 1,73 za litr, a resztę wydać na coś innego, chociażby na zmianę motocykla...... :P

 

A swoją drogą, to skur%#@yny, złodzieje, codziennie podwyżkę robią :) ;)[/quote']

 

BlankaP to nie jest żaden sceptycyzm - ja jestem zwolennikiem gazu!!! chodzi o coś zupełnie innego... I nie jest to żadna uwaga do Ciebie osobiście.

 

Załóżmy że zarabiam 10 tys miesięcznie - wtedy stać mnie na samochód za powiedzmy 50-60 tys i ten samochód musi być ekonomiczny bo wtedy to czy wydam miesięcznie 1000 czy 2000 pln na paliwo ma znaczenie. I faktycznie za 60 tys pln mogę kupic sobie samochód albo taki na jaki mnie stać naprawdę czyli kompakt, ew. klasa D w wieku 2 lat i zakładam gaz bo CHCĘ zaoszczędzić 1000 pln w miesiącu, albo sięgam wyżej niż mogę i kupuję np BMW 530 w wieku 4 lat po czym MUSZE je zagazować bo nie stać mnie na 15 l/100 km + serwis + ubezpieczenie

 

A załóżmy ze mam miesięcznie 50 tys pln i dopiero wtedy stać mnie na samochód za 200-250 tys. I wtedy jest mi kompletnie obojetne czy na paliwo wydam 1500 czy 3000 pln bo różnica 1500 pln jest wtedy dla mnie przysłowiową kasą "na waciki" bo tyle zarabialbym dziennie...

 

I to jest moje zdanie - oczywiście ktoś może powiedzieć że jest w stanie zaoszczędzić na samochód za 200 tys mając 10 tys miesięcznie ale - i to też moja subiektywna opinia - będzie idiotą bo wyda 20 miesięczne zarobki na tracącą na wartości w ekspresowym tempie tonę stali...

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej pójdzie to mimo' date=' że autkiem jeżdżę mało to i tak opłacalne stanie sie dla mnie przerobienie go na "zapalniczkę". Jak narazie koszty instalacji zwróca mi sie dopiero po 18 miesiącach (czyli tak na oko 4 sezonach zimowych) ale przy tym tempie wzrostu cen to szybko może sie to zmienić :)[/quote']

 

Właśnie dokonałem wstępnej kalkulacji, Nexia pali mi 10l/100km, nalezy liczyć się, że gazu spali 12l. Tez jeżdżę mało 1000km/m-c (bo na więcej mnie nie stać). Wobec powyższego wychodzi mi oszczędność 234zł a zwrot instalacji gazowej za 1700zł następuję po 7 miesiącach. Wchodze w to!!

Tylko głupiec ma na wszystko gotową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholercia, szalejące ceny benzyny, wywołały oblężenie warsztatów Autogazowych przez klientów, termin zagazowania Nexii przypadł mi na 19 października :P Do Borek będę musiał jechać jeszcze na podatkach :cry:

Tylko głupiec ma na wszystko gotową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacje gazową od roku posiadam w samochodzie. Nie jestem z niej zadowolony. Początkowo były problemy z wyregulowanie' date=' Po około 9 miesiącach musiałem wyremontować silnik. Mechanik stwierdził , że gaz powoduje szybsze zużywanie się silnika. Koszt około 2500zł. :P[/quote']

 

Jakis kiepski "gazownik" zakładał ci gaz.Moj stary juz 7 lat jezdzi autem na gaz i kompletnie nic sie nie dzieje z silnikiem a auto ma juz prawie 300 tys. km nakrecone z czego okolo 140 tys. na gazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik stwierdził ' date=' że gaz powoduje szybsze zużywanie się silnika. Koszt około 2500zł. [/quote']

 

To jakiś kiepski ten mechanik :roll: Dobrze załozona i wyregulowana instalacja gazowa nie może uszkodzić silnika! Tak naprawdę gaz przedłuża rzywotnoś silnika. U mnie wszyscy jeżdzą od lat na gazie i rzadnych usterek nie widać.

 

Husky jedź do innego mechanika!

Motorynka - Komar 50 - Jawa TS 350 x2 - Mz Etz 251e - Kawasaki zx6r 636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...