Skocz do zawartości

Temat niemotocyklowy-auto na gaz


blankaP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, nadal uwazam ze zagazowanie nowego Volvo jest objawem przerostu formy nad trescia, chyba ze Twoje jezdzi jako taksowka-bo taksowki Volvo gazuje fabrycznie.  

To ze motocykle ponizej litra to dla ciot, to nie ja wymyslilem-wiec nie mnie sie czepiaj. Przeczytaj moze jeszcze raz mojego posta-bo sie pogubilas.

Nie będę się zwierzać ani z tego gdzie pracuję, ile zarabiam ani tym bardziej z tego, do jakich celów używam auta, bo to moja prywatna sprawa. Nie trzeba było wrzucać wszystkich do jednego worka i nazywać ich burakami.

Tyle w tym temacie, dla mnie jest już zamknięty. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo uzywanych cześć. Ludzie je kupują bo do ich drogich używanych limuzyn są strasznie drogie. A ceny biorą się z tąd iz salony na częściach do samochodów drogich dowalaja nawet 200% marży.

Kolega który pacuje w salonie VOLVO i ma dostęp w ich systemie do cen za jakie salon kupuje te części. I cena przykładowych klocków chamulcowych do najmniejszego i największego VOLVO nie rózni się zbytnio. Ale marża na te np.do S40 jest mniejsza niz od tych od S80.

Nie pamiętam na jakiej czesci ale mówił mi że kupuja ją za równowartość ok 1500 euro a sprzedaja za blisko 8000 euro.I jak sie klient cieszy jak dostanie 10% rabatu na taką część 0 a salon i tak jest zarobiony na maksa.

Oni wychodza z założenia że jeśli kogos stać na takie auto (np. S80) to stac go bedzie na drogie cześci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracajac do tematu - nie taka to dobra instalacja - powinno sie przelaczyc automatycznie po spadku cisnienia w ukladzie zasilania gazem...

 

Volvo V70 to fajne auto

wlasciwie to gowno kogo obchodzi co jak z kim i za ile... (nie zazdroscic)

 

mozecie mnie znienawidziec bo mam 2 auta - moze nawet troche lepsze :) (i nie BMW ani Merca)

 

no i po raz pierwszy R(y)zyKon zgodzil sie z Lobo34

 

no to sie zacznie - ;) pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem lobo że masz też Skodę

 

bez podtekstów proszę :)

 

moja potrafi wciągnąc trochę oleju - z tego co słyszałem w serwisie to norma,

 

jak na dzień dzisiejszy nie sprzedam - kiedy mam ochotę trochę poszaleć przesiadam się ze skody,

 

pozdro600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak niestety jest... Znam parę przypadków ludzi którzy żyją ponad stan "na pokaz"...

Żyjemy w kraju, w którym wyznacznikiem stasusu społecznego jest automobil. Zauważyłem zadziwiające zachowania. Ludzie kupują samochody, na których utrzymanie ich zwyczajnie nie stać. Nie problem jest kupić wypoasioną furkę - kilkuletni Jaguar w niezłym stanie kosztuje tyle ile nowy kompakt. Problemy zaczynają się później..... podjazd na stację benzynową kończy się masakrą. To samo dzieje się w serwisie. Ale to pryszcz, bo co powie sąsiad jak zobaczy nas w popularnym kompakcie... a jak podjedziesz do kościoła wypasioną furą to już coś. Znalazło się lekarstwo na te bolączki: gaz i używane części. Z drugiej strony gó..no mnie obchodzi kto czym śmiga - bo kupił to nie za moją kasę i nie moim zmartwieniem jest jak to utrzyma. Stwierdzam tylko zaobserwowane zachowania.

 

Zasada "zastaw się, a postaw się" zdaje się być jak najbardziej na czasie. :) M. in. właśnie dlatego na pierwszy "dorosły" motocykl kupiłem MZ-kę (a nie np. mocno posuniętego w latach "japońca"), żeby na dzień dobry nie wpakować się w ogromne koszty związane z eksploatacją i/lub remontem. Zawsze twierdziłem, że lepiej móc powiedzieć "jeżdżę motocyklem" niż "mam motocykl".

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie zwiazane z autem na gaz. Moj ojciec musi wymienic olej i slyszal, ze do aut na gaz sie leje jakies specjalne oleje przeznaczone do aut na gaz :mrgreen: . I nie wiemy czy to prawda czy tylko chwyt reklamowy pod tytulem "zmienic nalepke i podniesc cene". Jakie lejecie oleje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam wczesniejsze posty przeczytalem i uwazam ze troche przesadzacie...

Bo uwazam ze jak ktos jest bogaty i kupuje sobie np. nowego Mercedesa ML350 i zaklada w nim gaz to nic w tym dziwnego...

poniewaz po co ma przeplacac jezeli moze oszczedzic...

Zaloze sie ze nie jeden MARZY O DROGIM SAMOCHODZIE NA GAS...

wiec prosze nie uwazajacie tego za wiesniactwo :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi jeszcze o fury na gaz to powiem wam że sprzedałem moją ukochną Alfę

 

mamy więcej wspólnego widać - też mam Alfe ;)

 

czemu sprzedałeś - czy ch*jowa polityka ZDM to jedyny powód ???

 

pozdro600

 

 

 

hehehe alfe to ja mam!!

 

i generalnie nic mi nie przeszkadza

 

oj alfiarze od 7 bolesci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jakos - ryzy pisal ze kochal ale sprzedal...

ty ze skody do alfy czasem? to raczej zart - pewnie sie nie polapalem :)

i ze ZDM wam przeszkadza...

i ze olej...

jak zyje to bierze olej:)

 

ja alfy nie zmienie raczej na cos innego - to takie zakrecenie troche...

jak hardcorowa V-ka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...