Skocz do zawartości

Pierwsza dolewka


wowo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i musiałem w końcu dolać oliwki. Smigam F2 około 3 miesiący. W tym czasie zrobiłem prawie 5 tys km. Jazda mieszana, choć coraz częściej w okolicach czerwonego pola :(

Teraz mi powiedzcie czy dolewka w ilości 250ml to dużo?

Olej 10w40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam troche odwrotne pytanie...

 

Czy jesli przy przebiegu 4 tys (z kreceniem tak do 7-8 tys, kilka razy tylko do czerw. pola) oleju mi nie ubylo.. to dobrze czy zle ? Czy silnik powinien brac troche oleju nawet jesli jest w pelni sprawny?

Silnik pracuje mi rowniutko i wkreca sie bez problemu... moto FZR 600 '92...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko się cieszyć!! Gwarantuje ci jednak, że gdybym ja dostał twój motocykl na tydzień, to troche oleju by łyknął... :) Spalanie oleju w starszych sprzętach jest normą (mówię o jakimkolwiek tam spalaniu), a zwłaszcza przy jeździe na wysokich obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie oleju w starszych sprzętach jest normą (mówię o jakimkolwiek tam spalaniu)' date=' a zwłaszcza przy jeździe na wysokich obrotach.[/quote']

To w takim razie powiedz co zrobiliście z Pawlem mojej VFR-ce, że nie domaga się dolewek :) . Ma przecież 15 lat 8O . Od wymiany przejechała 5 kkm i nic.... zużycie oleju jest niemierzalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo prostę... Paweł nie pozwolił mi nią jeździć:), a tak poważnie, to wszystko zależy od stylu jazdy. Jeśli motocykl przed pałowaniem jest dobrze dogrzany, to znacznie mniej się zużywa *niewystępuje roszenie na ściankach cylnidra, warunki spalania są bardziej stabilne, mniejsze luzy pomiędzy elementami)i spala mniej oleju, gdyż luzy pomiędzy pracującymi elementami są mniejsze. Jeśli ktoś kręci sprzeta na zimno- zwłaszcza olejaka, to może się liczyć ze sporym zużyciem oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...