Skocz do zawartości

A jednak kobiety są gorszymi kierowcami...


Groszek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

HA! Mam! Mam dowód! :) :-D Co prawda może niezbyt nowy, bo sprzed paru lat, ale jest. Wykres przedstawiający udział w wypadkach w odniesieniu do przejechanych kilometrów z uwzględnieniem podziłu na wiek i płec. Badania przeprowadzone przez uniwersytet w Oulu (nie wiem gdzie to jest, ale to nieważne :) ).

Jak widzimy faceci powodują więcej wypadków w przedziale wiekowym 18-29 i powyżej 70 lat. kobiety zaś "są groźniejsze" od 30 do 69 roku życia. temat sporów często budzący emocje u obu płci, teraz naukowo rozwiązany.

Pozdrawiam wszystkie kierowniczki i kierowców.

"]http://www.forum.motocyklistow.pl/album_pa...ic_id=758[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje koleżanki, które codziennie jeźdzą po krakowie do pracy same już dawno stwierdziły, że kobity gorzej prowadzą. One same dobrze o tym wiedzą :)

 

pozdrawiam wszystkie panie :)

Motorynka - Komar 50 - Jawa TS 350 x2 - Mz Etz 251e - Kawasaki zx6r 636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MłodyVFR - ja byłem i jestem o tym przekonany, ale większośc kobiet z którymi rozmawiam się tego strasznie wypiera.

no to jest prawda' date=' ale i tak niczego nie przebije gosc w podeszlym ( mocno ) wieku w starym autku i to jeszcze w kapeluszu....:P[/quote']i jak widzisz, żeczywiście, wyniki badań to potwierdzają :) najwięcej wypadków powodują młodzi kierowcy i ci powyżej 70. roku życia.

 

Do modów:

widzę , że temat został przeniesiony. Jak go zamieszczałem zastanawiałem się w jakiem dziale go umieścic - właśnie tutaj, czy "przy piwie" i uznałem, że tego typu rozmowy mają miejsce właśnie zazwyczaj przy piwku :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się mieszczę w przedziale wiekowym :mrgreen: jeszcze :) Zobaczymy, co będzie po trzydziestce, ale jak na razie daje radę facetom. A jeśli chodzi o bezpieczeństwo jazdy, to również nie wymiękam. W końcu dobry nauczyciel i własne predyspozycje mogą być bardzo dobrym duetem.

Są gorsi i lepsi kierowcy, tak samo wśród kobiet, jak i wsród mężczyzn, więc myślę, że nie można tak tego prosto uogólniać.

Po moim poście zapewne rozpocznie się prawdziwa dyskusja :) Czekam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że wśród kobiet są dobrzy kierowcy(choć za dużo takich nie spotkałem)ale tak obserwując na drogach to większość kobiet prowadzi mało pewnie(do tego ta pozycja za kierownicą,jak najbliżej niej i podawanie sobie kierownicy :-D )i jak widze jak ktoś robi coś głupiego za kierownicą że zastanawiam jak można coś takiego zrobić to w ok.90% jest to kobieta :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz Domel rację. Wiele kobiet nie czuje sie pewnie za kierownicą, a to podawanie kierownicy, to normalnie i mnie rozbawia i zawsze mam przed oczami moją ciotkę buhahahah :)

I w tym właśnie jest sęk. Gdyby kobiety były bardziej pewne swoich umiejętności, nie bały się jeźdźić, na pewno nie było by tylu wypadków na drogach i utrudnień. No, ale trzeba też zanzaczyć, tak jak juz napisałam wyżej, że trafiają się i również tacy faceci, którzy stwarzają innym problemy i zagrożenie na drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No' date=' ale trzeba też zanzaczyć, tak jak juz napisałam wyżej, że trafiają się i również tacy faceci, którzy stwarzają innym problemy i zagrożenie na drodze[/quote']

 

Święta prawda, zarówno i wśród facetów jak i wśród kobiet zdarzają się niewypały, wszystko tak naprawdę zalezy od tego ile kto jeździ i jaki ma ogólnie temperament i zdolności psychofizyczne, bo czasem niejedna kobieta potrafi zachować się na drodzę "bystro" i umiejętnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...