Skocz do zawartości

Kredyt na motor - wady i zalety...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Ja na codzień pracuję w banku na kredytach i Wam powiem, że niskie oprocentowanie nadrabiane jest wysoką jednorazową pobieraną prowizją w dniu podpisania umowy kredytowej, ja osobiście myślę żeby trochę zaoszczędzić kasy i co najwyżej powiedzmy z połowę za zakup sprzęta uregulowac kredytem; ogólnie kredyty to drogi sport. Zależy też kto jakie ma pobory na koniec miesiąca :roll: . Pozdrawiam alfonso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem samochód kupiony na kredyt i moja generalna uwaga jest następująca - nigdy więcej. Są 2 główne powody (oprócz finansowych )

1. Pojazd jest własnością banku, więc wszelkie sprawy z ewentualnym odszkodowaniem firma ubezpieczeniowa załatwia z Bankiem

2. Musisz płacić AC, często w wyznaczonej przez bank firmie ( z reguły drogiej )

 

Jak już kupować coś na kredyt, to na każdy inny ale nie pod zastaw sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kredyt gotówkowy!

Jeżeli w ogóle, oczywiście :twisted:

Sprawdź, gdzie są najkorzystniesze warunki (tak, jak mówili inni, uważaj na prowizję) i przynajmniej masz jasną sytuację - nikogo nie obchodzi, na co wydajesz kasę, ubezpieczenia, jeśli chcesz (no, oprócz OC :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kredyt w nbp?!?!?!? to ty syn balcerowicza jestes?:)

 

Ewentualnie jest innym bankiem (no w najgorszym przypadku wlascicielem). NBP nie prowadzi dzialalnosci komercyjnej, wiec stary (to do Sylwestra) przestan pisac takie bzdety :? . Tak swoja droga S., to gdzie dostales pozyczke gotowkowa na 4,50% p.a.? Pytam z niejakim zadziwieniem, bo takiego niskiego kosztu finansowania i to w formie pozyczki to jeszcze nie widzialem, nawet pod hipoteke swojego domu raczej nie sie nie uda :!:

pzdr,

Jac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kredyt w nbp?!?!?!? to ty syn balcerowicza jestes?:(

 

Ewentualnie jest innym bankiem (no w najgorszym przypadku wlascicielem). NBP nie prowadzi dzialalnosci komercyjnej, wiec stary (to do Sylwestra) przestan pisac takie bzdety :? . Tak swoja droga S., to gdzie dostales pozyczke gotowkowa na 4,50% p.a.? Pytam z niejakim zadziwieniem, bo takiego niskiego kosztu finansowania i to w formie pozyczki to jeszcze nie widzialem, nawet pod hipoteke swojego domu raczej nie sie nie uda :!:

pzdr,

Jac

 

rok temu był kredyt wiosenny który trwał cały maj. I miał takie oprocentowanie. Maxymalna kwota takiego kredytu to 10 tys.zł. tylko min zarobkowe to 1600 netto.

 

Ps. Nie jestem synem Balcerowicza :)

 

[ Dopisane: 27-06-2005, 17:16 ]

wiec stary (to do Sylwestra) przestan pisac takie bzdety :?

 

nie piszę k*rwa bzdet, skoro wziałem taki kredyt to wiem co piszę. :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To lepiej może wziąć kredyt gotówkowy na dowolny cel. Zabezpieczeniem jest najczęściej klauzula potrąceń z rachunku. Co miesiąc będzie schodzić rata i odsetki, natomiast jak weźmiesz linię tzn kredyt odnawialny na 12 miesięcy to potem ciężko zejść z tego "-". A warto pamiętać im mniejsze zadłużenie kredytu tym mniejsze odsetki. Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lepiej może wziąć kredyt gotówkowy na dowolny cel. Zabezpieczeniem jest najczęściej klauzula potrąceń z rachunku. Co miesiąc będzie schodzić rata i odsetki, natomiast jak weźmiesz linię tzn kredyt odnawialny na 12 miesięcy to potem ciężko zejść z tego "-". A warto pamiętać im mniejsze zadłużenie kredytu tym mniejsze odsetki. Pozdrowienia

 

Witam, alfonso ma rację - w końcu jest bankowcem 8) :-) 8)

na dodatek w realu jest moim kolegą z pracy - siedzimy razem w pokoju :buttrock: ;) ;)

Kredyt gotówkowy jest najlepszy, ponieważ jest na dowolny cel, nie ma kosztów związanych z zabezpieczeniem tak jak przy typowych kredytach na zakup pojazdów (AC, zastaw lub przewłaszczenie) - tutaj klauzula potrąceń z ror jest bezpłatna, a jak się nie ma ror-u to weksel za małą kwotę lub 7 zł za znaczek skarbowy od poręczyciela.

Sam zaciągnąłem taki kredycik na zakup sprzęta i jestem zadowolony - na tyle o ile można być zadowolonym z faktu posiadania zobowiązania z tytułu kredytu :P

 

pozdrawiam

pete 8) 8)

 

ps. to co alfonso - może jutro mały kredycik i Transalp/KLE/Bandit/Zephyr

będzie stał już w garażu ??? :evil: :evil: :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...