Skocz do zawartości

Vulcan 800, Shadow 750 czy Drag Star 650? CLASSIC!


Gość Dymsha
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jasne że było wiele wątków i tak jest - kup co się podoba

ale trzeba kolegę podbudować- ponieważ on niewie za dużo na tematmotocykli.

Więc wiedz że każdy ma drobne wady i zalety.

Ale ja polecam driftera 800 - bo takiego posiadam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia

motocykl jest idealny żadnych problemów - jedyna uciążliwość to łańcuch -smarowanie te sprawy - ale wytrzymują po 30.000 wierzyć się niechce - nie wiem czy sprawdzę - raczej nie bo mam zamiar przesiąść się na 1500.

faktem jest ze vn w polsce nie są popularne - niemcy - wielka brytania i USA. Tam jest ich dużo - naprawdę.

Myślę że jednym z powodów jest to iż polski przedstawiciel maxymalnie natawiony jest na sprzedaż motocykli sportowych.

drugi powód to cena jest trochę wyższa niż konkurencji.

i tzeci to łańcuch w klasie 800ccm przy wszystkich modelach gdzie konkurencja - kardany.

Motocykle są wytrzymałe i codo tej bańki to nie wiem o co chodzi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Stanach Kawy są tańsze niż Yamahy czy Hondy,byl teraz u mnie szwagier z Canady pojeździl tydzień moim i zachorowal na moto , jak wrócil dzwonil mocno zdziwiony , że cenu u nich są takie jak u nas , tyle tylko że tam mają inne przepisy jeśli chodzi o likwidacje szkód komunikacyjnych i sprzet po szlifie prawie zawsze jest już wycofany z eksploatacji i taki można kupić za dobre pieniadze,moj mial tylko urwany blotnik i light bar i go skasowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Vulkanie malo miejsca, Drifter ma lancuch a Drag Star?

Jezdze takowym, moto fajne tylko mi nieco mocy brakuje i dlatego mysle o zmianie na 1100.

 

Jezeli kupujacy juz jezdzil wczesniej to proponuje dozbierac i kubic Drag Stara 1100 Classic

 

Pozdrawiam

-------------------------------------------

 

Polfa Grodzisk 1%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdze takowym, moto fajne tylko mi nieco mocy brakuje i dlatego mysle o zmianie na 1100.

 

W sumie jakby z 10 kucyków więcej miał to by sie nikt nie obraził. Ale myślę że skoro to ma być pierwszy motocykl to 650-tka w zupełności powinna wystarczyć. POza tym ja i tak zawsze będe twierdził ze 650 jest ładniejsza od 1100.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czego wlaściwie wszyscy twierdzą że do Kawy trzeba mieć duże bańki na olej?

 

Motocykle są wytrzymałe i codo tej bańki to nie wiem o co chodzi

Witam,

Klaus - jak sie przesiądziesz na 1500 to się dowiesz o co z tą bańką chodzi. VN 800 nie żrą oleju lub w ilościach praktycznie nieodczuwalnych pomiędzy wymianami. VN 1500 pije nawet do litra na 1000 km :!:

Kumpel w zasadzie nie musiał oleju wymieniać bo zawsze miał nowy w silniku ;) . Wszystko zależy jak trafisz - jak będziesz miał pecha i trafisz na model składany w poniedziałek po libacji weekendowej :P to nie tylko bańka Ci się przyda ale beczka na posesji. Niestety to jest feler tych motorów - w zasadzoie każdy VN 1500 pije olej i to bardzo duzo oleju.

Mam nadzieje że Cię za bardzo nie odstraszyłem - bo reszta sprzęta jest OK.

Pozdrawiam.

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam dylemat mialm na poczatku tego roku. Po wielu latach nie jezdzenia zapragnalem posiadac swoj pierwszy, "prawdziwy" motocykl. W zwiazku z tym mam klika przemyslen (popartych klikumiesiecznym studiowaniem Internetu i innych mediow) - wypisze w kolejnosci moich preferencji:

 

1. Honda VT750 C2 ACE

PLUSY: wspanialy wyglad, odpowiednia pojemnosc dla "poczatkujacego", a co za tym idzie odpowiednia moc przy mniejszej predkosci obrotowej, max moment obrotowy od 3 kobrotow/min - oba te elementy stanowia o elastycznosci silnika i mniejszej potrzebie do wykrecania wysokich obrotow w celu uzyskania porzadanej predkosci lub checi odejscia ze skrzyzowania :P, "mityczna" niezawodnosc Hondy, male spalanie (po przejechaniu okolo 1500 km moge stwierdzic, ze spalanie przy rownomiernej jezdzie np okolo 100 km/h mialem na poziomie 4.7 l), chlodzony ciecza, wspanial szeroka kierownica.

MINUSY: lancuch, troche plastikowych elementow (np. przedni blotnik, obudowa licznika, stelaze kierunkowaskazow itp) ale tego sie nie uniknie w sprzecie z tej klasy cenowej.

 

2. Kawasaki VN 800 Classic

PLUSY: rownie wspanialy wyglad (moze nawet troszke ladniejszy od Hondy), wieksz pojemnosc, wieksza moc.

MINUSY: wieksza moc i moment obrotowy uzyskuje sie przy wiekszych obrotach czyli trza sie nakrecic manetka ;), podobno sa problemy z olejem, regulacjami (kosztowne), skrzynia biegow, pali troche wiecej niz Honda ("osiagi" przy dynamicznej jezdzie w granicach 8 l sa podobno norma).

 

3. Yamaha XVS Drag Star

PLUSY: napedzany walem, podobny do poprzednikow klasyczny wizerunek.

MINUSY: mniejsza pojemnosc (odczuwalna przy jezdzie z pasazerem), chlodzony powietrzem - potrafi sie "zagotowac" w korku, slabe heble.

 

Po tych kliku miesiacach, w czasie ktorych zastanaiwalem sie co kupic doszdlem do wniosku, ze wlasnie w tej kolejnosci bede poszukiwal maszyny. Poszczescilo mi sie bo kupilem Honde (o ktorej pisze wyzej) w calkiem dobrej cenie.

 

Pozdrawiam i do zobaczenia na szlaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też miałem podobny dylemat rok temu...dzisiaj jeżdżę VN 800 classic. Moim zdaniem najlepszy wybór. Moto najbardziej dynamiczne, 4 zawory na cylinder, duże - a z braniem oleju w VN 800 to po prostu mity...ja nie dolewam między wymianami...jak chcesz porównywać motocykle to najlepiej zobacz na: http://www.motorbikes.be/en/compare/100/151/

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...