Skocz do zawartości

Skracanie łańcucha???


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Mam pytanko, chodzi mi o starą sprawę ze skracaniem łańcucha. Można skrócić o ogniwo czy nie. Powiedzmy że jest już za długi a gościa nie stać na nowy. jak skróci to pośmiga troszkę czy nie? Proszę o odpowiedż osoby które dopóściły się takiego zabiegu. Teoria i wypowiedzi w stylu "kup se nowy" mnie nie cieszą. Wiem że trzeba nowy. Motocykl duży i ciężki a łańcuch O-ring.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra- ale popatrz z tej strony-skracasz łańcuch (który juz jest i tak przepracowany) a on Ci w najmniej oczekiwanym momencie pęka przy czym niszczy pół karteru silnika ;) i co ? koszta niemiłosiernie sie powiękaszają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się wszystko i ja to rozumiem, jednak chciałbym by wypowiedział się ktoś kto tegol próbował...

probowalem, dwukrotnie. Pierwszy raz w GS 500 - lancuch (DID) byl juz wyciagniety, do tego bardzo nierowno. Poniewaz motocykl mial byc doslownie na dniach sprzedawany, wiec nie chcialem inwestowac w niego tak sporej kwoty, jaka byl zakup porzadnego zestawu. Skrocilem o ogniwko, zrobilem moze ze 300km i sprzedalem. Oczywiscie kupujacy zostal poinformowany o zdechlym napedzie juz przed obejrzeniem sprzeta, tak wiec wymienil caly zestaw zaraz po kupnie.

 

Druga sytuacja byla analogiczna, tyle ze tym razem ja bylem kupujacym i kupilem FZR-ke z wykonczonym zestawem, w ktorym z lancucha usunieto ogniwko. Czekajac na nowy zestaw oczywiscie jezdzilem, no i lancuch sie zerwal, podczas ruszania ze swiatel. Cale szczescie owinal sie wokol tylnej felgi i niczego nie uszkodzil. Nie wiem na ile byla to wina skaracana lancucha, a na ile jego jakosci, bo byl to gowniany Iris...

 

Reasumujac - leczenie syfa pudrem i loteria. Moim zdaniem nie warto dla tych paruset kilometrow ryzkowac uszkodzen, ktore moga powstac przy zerwaniu sie lancucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm też mam problem z łancuchem ;) Chodzi o łańcuch do Rometa ;) Jak skrucić ? jak sie wybija oczko' date=' moze mi ktoś to dokladnie opisać ? kupilem za dlugi i wisi az do ziemi, musze skrucić o 4 oczka :? Z Góry dzięki.[/quote'] Do wyciskania sworzni, łączących oczka, służy specjalna "wyciskarka" - do roweru kosztowała kiedyś kilka-kilkanaście złotych - może pasowałaby do łancucha rometa (do motocyklowych są troche większ i troche droższe). Jak jej nie masz/nie chcesz kupować, to możesz posłużyć się imadłem (ja tak skracałem do swojej etz): wkładasz między szczęki imadła po kolei: tulejkę, łancuch, kawałek druta ok. 1cm (np. gwóźdź, tylko nie za miękki!). Ustawiasz te 3 rzeczy tak, aby były w jednej linii - jak zaczniesz to ściskać w imadle, to drut wypchnie sworznia do tulei.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zębatka po tak trótkim czasie stała się okrągła, to wyobraź sobie jakie było tam tarcie, a co za tym idzie co działo się z łożyskiem na wałku zdawczym. Przez te 300KM dostało bardziej pod dupie, niż podczas całej swojej egzystencji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że dostało w dupę, to nie przeczę :),

ale bez absurdów o śmierci połowy moto...

wymieniłem napęd na nowy i spoko,

a co do wałka, to o wiele bardziej się niszczy przy zbyt napiętym łańcuchu, niż przy czymś takim....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam odkopuje ten temat poniewaz potzrebuje zeby ktos mi wytlumaczyl jak skrocic nowy lancuch, bo kupilem 140-ogniwowy wiec bedzie za dlugi. I jaki powinien byc luz tego lancucha??? w jakim ustawieniu wahacza powinno sie mierzyc ten luz????

 

Podaj dokładnie co to za sprzęt to sprawdzę jutro w katalogu ilość ogniw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam odkopuje ten temat poniewaz potzrebuje zeby ktos mi wytlumaczyl jak skrocic nowy lancuch, bo kupilem 140-ogniwowy wiec bedzie za dlugi. I jaki powinien byc luz tego lancucha??? w jakim ustawieniu wahacza powinno sie mierzyc ten luz????

 

Podaj dokładnie co to za sprzęt to sprawdzę jutro w katalogu ilość ogniw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...