Skocz do zawartości

jazda miedzy stojącymi samochodami na światłach


Rekomendowane odpowiedzi

Zdaza sie, ze ktos usunie mi sie na prawo w korku, ale to sa sporadyczne przypadki.

...oj to chyba motocyklista za kólkiem :D

...ja jak jade samochodem to zawsze zjeżdzam a motocykliści zawsze dziękują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policjant przy odrobinie "dobrej woli" może takie przeciskanie sie miedzy autami podciągnąć pod omijanie pojazdów oczekujących przed przejściem dla pieszych :D o ile dobrze pamietam jest za to przewidziane 10 pkt.

Wg cennika z www.prawko.gery.pl mamy:

"[ Wymijanie, omijanie i cofanie ]

 

Naruszenie Grzywna [w zł]

Omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu

 

500 zł.

Omijanie pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przez przejazd kolejowy w sytuacji, w której wymagało to wjechania na część jezdni przeznaczoną dla przeciwnego kierunku ruchu

 

250 zł. "

jak widac jest to dość drogi sposób na przyspieszanie przejazdu przez miasto. :twisted:

 

Jednak sam często go stosuje ;)

 

PS na stronie http://www.csp.edu.pl/wydawnictwa/dokument.doc jest kompletny cennik mandatów wraz z podstawami prawnymi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policjant przy odrobinie "dobrej woli" może takie przeciskanie sie miedzy autami podciągnąć pod omijanie pojazdów oczekujących przed przejściem dla pieszych  :D o ile dobrze pamietam jest za to przewidziane 10 pkt.

Wg cennika z www.prawko.gery.pl mamy:

"[ Wymijanie, omijanie i cofanie ]

 

Naruszenie Grzywna [w zł]  

Omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu

 

 

To dotyczy wyprzedzania na "zebrze" lub kiedy on ustepuje pierwszenstwa pieszemu ktory np wszedl na jezdnie, wtedy raczej kazdy sie tez zatrzyma.

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policjant przy odrobinie "dobrej woli" może takie przeciskanie sie miedzy autami podciągnąć pod omijanie pojazdów oczekujących przed przejściem dla pieszych  :D o ile dobrze pamietam jest za to przewidziane 10 pkt.

Wg cennika z www.prawko.gery.pl mamy:

"[ Wymijanie, omijanie i cofanie ]

 

Naruszenie Grzywna [w zł]  

Omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu

 

 

To dotyczy wyprzedzania na "zebrze" lub kiedy on ustepuje pierwszenstwa pieszemu ktory np wszedl na jezdnie, wtedy raczej kazdy sie tez zatrzyma.

 

Dlatego pisałem o "dobrej woli" policjanta ;)

Jak Pan Władza będzie chciał to moze stwierdzić , że omijałeś pojazdy, które zatrzymały sie przed przejściem prawda? nawet jeśli zatrzymały się 50-100-150m przed tym przejściem a motocyklista zatrzyma sie bezpośrednio przed przejściem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policjant przy odrobinie "dobrej woli" może takie przeciskanie sie miedzy autami podciągnąć pod omijanie pojazdów oczekujących przed przejściem dla pieszych  :D o ile dobrze pamietam jest za to przewidziane 10 pkt.

Wg cennika z www.prawko.gery.pl mamy:

"[ Wymijanie, omijanie i cofanie ]

 

Naruszenie Grzywna [w zł]  

Omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu

 

 

To dotyczy wyprzedzania na "zebrze" lub kiedy on ustepuje pierwszenstwa pieszemu ktory np wszedl na jezdnie, wtedy raczej kazdy sie tez zatrzyma.

 

Dlatego pisałem o "dobrej woli" policjanta ;)

Jak Pan Władza będzie chciał to moze stwierdzić , że omijałeś pojazdy, które zatrzymały sie przed przejściem prawda? nawet jeśli zatrzymały się 50-100-150m przed tym przejściem a motocyklista zatrzyma sie bezpośrednio przed przejściem...

 

Cos w tym jest 8)

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przepis ma rację bytu tylko wtedy, gdy w wyniku wyprzedzania najedziesz na przejście, albo wyprzedzisz auto stojące bezpośrednio przed przejściem. Każdy kolejny samochód zatrzymuje się nie po to, żeby ustąpić pierwszeństwo pieszemu, tylko żeby nie władować się w zad auta przed nim.

 

Co do wyjmowania kluczyków ze stacyjki - mocno absurdalne zdarzenie... To chyba dawno było, nie? Teraz raczej mało który by się odważył zrobić coś takiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pierdzielićie !!!!!!!!!!!!!! policjanci to bardzo mili ludzie

Pamiętam jak mnie zatrzymali ostatnio w poznaniu to powiedzieli pokaż pan papiery chyba jakieś pan ma <strasznie zdziwieni ,że stanąłem >dałem im prawko a oni a ile ma koni no to pokaż pan co to potrafi tylko się nie wyje.. dałem takiego czadu, że przez 5 minut ruch był wstrzymany

P.S stanąłem tylko dlatego, że codziennie śmigam tędy do pracy teraz jak jadę to z daleka wyciągają łapę nie po łapówkę tylko z pozdrowieniami pozdrawiam wszystkich fajnych policjantów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na upartego pewnie można by się przyczepić do lawirowania między katamaranami, ale w końcu jednoślady są m.in. po to, żeby nie każdy musiał bezsensownie tkwić w korku, i panowie władzowie raczej zdają sobie z tego sprawę.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram przedmówcę. przecież każdy pojazd ma swoje przeznaczenie! a bzyki storzono po to żeby szybko i sprawnie poruszać się (i na drodze i w mieście).

Niektórzy policjanci są naprawde wporzo! Przecież wszędzie są ludzie i ludziska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez tak naprawde to nie stwarza zadnego zagrozenia

Oj nie do konca sie z Toba zgodze. Kumpel (motocyklista zreszta), mial taki przypadek: jechal puszka z kolezanka. Zatrzymal sie na swiatlach na lewym pasie, byl duzy korek. Pasazerka otworzyla drzwi po cos tam i wtedy w te drzwi przyp**przyl rozpedzony motocyklista.

Mozna przejezdzac, byle ostroznie.

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...