Skocz do zawartości

Mandat za wycieraczką


Rekomendowane odpowiedzi

Własnie dostałem mandat za parkowanie, a dokładniej za nie zapłacenie w parkometrze. Mozna to olac? Bo chyba nie ma takiej formy doreczenia mandatu jak wlozenie za wycieraczke, mogl przeciez wiatr zwiac albo ktos sobie wziac :banghead: Pozatym nie pokwitowałem go wiec nie wiadomo kto prowadził wtedy samochód. Mandat komisyjnie spaliłem ze złości bo w tym cholernym miescie nie ma gdzie zaparkowac. Jesli przeczyta to Damian, niech sie wypowie

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dostałem takich kilkadziesiąt... Jak dotąd nic nie zapłaciłem, a komornik do drzwi nie puka.

Bądź co bądź co najmniej kilka mandatów włożonych mi za wycieraczkę zostało dodatkowo 'doklejonych' przez deszcz... Gdyby nie znajome kolorki na papierze, to myślałbym, że to ulotka jakaś jest, bo przeczytać się tego nie dało. Wiadomo co się stało po włączeniu wycieraczek :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oglądałem jakiś czas temu program własnie na taki temat. Te mandaty można olać bo według prawa mandat musi przyjąć kierowca, nie można go wręczyć samochodowi. W programie podawali parę przykładów ludzi którzy dostali takie mandaty i nie płacili za nie a policja jest w takiej sytuacji bezradna. Więc ja bym to olał :banghead:

 

pozdrawiam

Motorynka - Komar 50 - Jawa TS 350 x2 - Mz Etz 251e - Kawasaki zx6r 636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szczecinie widziałem sytuację jak taki bileter wypisał mandat i chciał wręczyć kierowcy, który siedział w samochodzie, ten palcem pokazał mu wycieraczkę nawet szyby nie uchylił :laughing: . Pan bileter wsadził mandat za wycieraczkę i poszedł dalej.

Ja sam też kilkanaście razy znajdowałem takie bilety za wycieraczką, za każdym razem lądowały w koszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mandat komisyjnie spaliłem ze złości bo w tym cholernym miescie nie ma gdzie zaparkowac.

 

Bo do miasta to się motocyklem jeździ - wtedy nie ma problemów z parkowaniem. :banghead:

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo do miasta to się motocyklem jeździ - wtedy nie ma problemów z parkowaniem. :banghead:

 

no właśnie - jak to jest, gdy wjadę motocyklem w strefę, gdzie obowiązują np. wjazdówki. Co może straż miejska, bo gdzie mam sobie niby taką wjazdówkę wsadzić (zakładając że ją posiadam :P )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo do miasta to się motocyklem jeździ - wtedy nie ma problemów z parkowaniem. :banghead:

 

no właśnie - jak to jest, gdy wjadę motocyklem w strefę, gdzie obowiązują np. wjazdówki. Co może straż miejska, bo gdzie mam sobie niby taką wjazdówkę wsadzić (zakładając że ją posiadam :P )?

W strefie płatnego parkowania w Poznaniu motocykle parkują za darmo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo do miasta to się motocyklem jeździ - wtedy nie ma problemów z parkowaniem. :banghead:

 

no właśnie - jak to jest, gdy wjadę motocyklem w strefę, gdzie obowiązują np. wjazdówki. Co może straż miejska, bo gdzie mam sobie niby taką wjazdówkę wsadzić (zakładając że ją posiadam :P )?

W strefie płatnego parkowania w Poznaniu motocykle parkują za darmo.

 

W Warszawie też.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykle sa ustawowo zwolnione z obowiazku placenia w strefia parkowania. Nie ma wiec mozliwosci, aby legalnie pobierac w jakimkolwiek miescie za to pieniadze.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to samo dotyczy wjazdu za znak "zakaz ruchu w obu kierunkach", no wiecie taki biały okrągły z czerwoną obwódką :banghead: , i dopiskiem np. "nie dotyczy taxi, zaopatrzenia i posiadaczy identyfikatorów XYZ"? wjadę, zaparkuję w strefie gdzie takie identyfikatory obowiązują, a identyfikatora też nie mam gdzie wsadzić. Pomijam to, że go nie mam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...