Skocz do zawartości

4umowe ostrzezenia vs. rzeczywistosc


MłodyVFR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wsk 125 pęknięty dół cylindra (niekompletny), wał co dało się ręką rozłożyć :lol: i zatarty tłok z przytartymi pierścieniami w rowkach, działała, nawet równo trzymała wolne obroty

 

suzuki 80 bez kołków ustalających na pierścieniach też dobrze jeździło

 

a moim komarem wracałem znad jeziora z trawą zamiast dętki, bo nie było, gdzie nadymać, całkiem nieźle się sprawdza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie racje, po cholerę te wszystkie serwisy , specjalistyczne narzędzia.

Wnoszę propozycje żebyście od dnia dzisiejszego Wy udzielali rad i wskazówek jak naprawić silnik.

Np pod panewki folie z czekolady, tłoka przeciecz można wystrugać z drewna dębowego.

A do silnika nalać kujawskiego z pierwszego tłoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tłoka przeciecz można wystrugać z drewna dębowego

przypomnialo mi sie :mrgreen: qmpel mechanik opowiadal, ze rozbieral sprzeta i koles mial plytki zaworowe z drewna debowego wlasnie :mrgreen: podobno byl stolarzem i wymyslil, ze teraz nic nie bedzie stukac juz :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np pod panewki folie z czekolady

w STARACH (kiedyś) podkładali papier pergaminowy :D i podobno zdrowo chodziły :D

 

A w dużych fiatach plaster słoniny i tez śmigały :P

 

Ciekawe tylko jak długo?? ;)

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel ma virażke 535 i miał jakieś stuki na sprzęgle, zdjął dekiel i chciał odkręcić kosz sprzęgła, nakrętkę chciał odkręcić w prawą stronę bo "mechanik" powiedział mu że tam jest lewy gwint. Nie mogąc odkręcić włożył z boku kosza śrubokręt i odkręcał na chama w prawą. No i pech chciał że srubokręt złamał tulejkę w koszu, na której chodzą sprężyny. Okazało się że gwint jest prawy. A mówiłem mu żeby sie sam za to nie brał jak nawet nie ma odpowiednich kluchy (oprócz tanich zestawów z marketu). I jakież było jego wkur...nie :D Kumpel nie chcąc wydawać 1000zł na nowy kosz lub 450 na używkę przykleił tą tulejkę do kosza na poxilinę :lol: To było w tą zimę, jeździ co dzień i narazie jeszcze jeździ 8O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody VFR ma dużo racji z poycji użytkownika motocykla ale nie może mieć pretensji do mechaników bo jak sam zauważył są to tylko rady i ostrzeżenia a nie polecenia lub nakazy.

Ja myślę , że to tak jak z małym dzieckiem mówisz mu nie dotykaj pieca bo gorący a on leci z łapą do pieca i chwilę później cała chałupa pełna wrzasku.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody Ty tu niepodpuszczaj ludzi :D Sam sobie niezmieniaj oleju w VFRce :lol: . Fakt, że można takie serwisowanie praktykować ale najlepiej w motocyklu którym nie mamy zamiaru długo (i daleko od domu) jeździć.

 

Z takich ciekawych historyjek" opowiadał mi koleś pracujący w serwisie samochodowym jak pryzjechał na serwis gościu jakimś dostawczym Renault. Mechanik odkręcił śrubę spustową oleju a tu nic nie leci a bagnet czarny 8O . Odkręcają miskę olejową a tam galareta. Z oleju zrobił się smar :lol: Podobno włascicel tylko dolewał oleju a niebawił się w wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś z kumplami latalismy takim gokartem z silnikiem od motopompy i jak skończył sie zupa to koles przyniósł Diesla tak chyba z 3 litry dolalismy do zbiornika i co ciekawe puki silnik był goracy to chodziło ale ja probowalismy odjarac zimnego na dieslu nastepnego dnia to już nie bardzo chciał.. :D wymiana pierscieni i nowe paliwo pomogło.. A co do samozapłonu to kumpel miał to w MZ 251 nic nie pomagało..dopiero gdy zakrecił kranik to wyjarała całe paiwo.. (zacieła sie manetka) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alez drodzy koledzy! zarowno mechanicy jak i uzytkownicy! ten temat jest po to, aby pokazac z jaka glupota mozna sie spotkac, ale z niewytlumaczalnym dla nas cudem... to dziala :mrgreen: nie chodzi mi, zeby ktos to mial praktykowac, a jedynie chce poznac granice glupoty wlascicieli, no i co najwazniejsze: granice wytrzymalosci motocykli

Mechanik odkręcił śrubę spustową oleju a tu nic nie leci a bagnet czarny  . Odkręcają miskę olejową a tam galareta. Z oleju zrobił się smar  Podobno włascicel tylko dolewał oleju a niebawił się w wymiany

to co ja opisywalem w tym aucie z przebiegiem 114tys na 1 oleju, to mechanik miske skrobal szpachelka :mrgreen: a ile przy tym klal, to lepiej nie pytac :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Sto lat temu (a dokładnie to 14 ) kupiłem nówke simsona ale po jakimś czasie wpadłem na genialny pomysł :

Co by sie stalo gdyby odpalić go do tyłu ?? ciekawe ?? no to po kumpla i na pych go do tyłu oczywiscie odpalił 8O nie miał takiej "mocy :P " na wolnych obrotach nie chciał chodzić ale dawało się jezdzić na "wstecznym" ;) Nic sie nie rozkręciło (a powinno :oops: ) a takimi drobiazgami jak stare swiece czy zła ciepłota nikt sie nie przejmowal najważniejsze zeby swieca była :o z tego co pamiętam do baku lalo sie praktycznie wszystko nitro rope spirytus troche rozmieszane z benzyną (ojciec kumpla miał w garażu skażony za pół darmo ) te silniki chodziły aż miło .Nie znam chyba nikogo kto w tamtym czasie wymieniał olej w skrzyni biegów a poziom sprawdzało sie raz na rok (chyba z nudów bo i tak było grubo poniżej ale nikt sie tym nie przejmował ) a jak padł silnik to rano robiło sie "remont kapitalny " żeby po południu z kumplami jeździć

a jak teraz cytam nie lać mixolu do paliwa (2t)bo sie zatrze to nie wiem dlaczego nam nic sie nie zacieralo (może dlatego ze mixol to był "luxus " a najczęsciej używaliśmy to co było pod reką : LUX DW hipol itp )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...