Skocz do zawartości

JAKIE MOGA BYC PRZYCZYNY ZE DYMI NA CZARNO (VIRAGO 535)


DzikoExtrem
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

Ostatnio zaobserwowalem ze przy ostrym wkrecaniu na obroty lub przyspieszaniu moje moto zaczelo dymic na czarno ale tylko z jednego wydechu z tylnego garka a przedni nie wypuszcza czarnego tylko jest oki!!

JAKA MOZE BYC TEGO PRZYCZYNA ??????

Ja po malych kombinacjach doszedlem do tego ze moze sie zalewa bo gdyby brala olej to dymil by na niebiesko. Moze wy mi cos poradzicie albo mieliscie taki przypadek i wiecie co najlepiej zrobic !!!

Pozdrawiam

;)

ps. jakies 600 km temu byla robiona regulacja gaznikow i synchronizacja moze trzeba poprawic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to wydechy w Viragu są połączone. Za silnikiem jest komora rozprężna, gdzie wchodzą rury z obu cylindrów, z niej prowadzą dwie rury wydechowe. Z wierzchu masz ładne chromowane osłony udające dwa pojedyncze wydechy. Zajrzyj pod motocykl z lewej strony, to zobaczysz. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak wlasnie chcialem przypomniec o czym napisal Hun660! nie wiem jakim sposobem dymi Ci tylko z jednego wydechu :?: moze masz cos z puszka rozprezna (nie wiem jak to sie fachowo nazywa)?

Jesli jednak jest inaczej to prosze jakiegos fachowca niech wytlumaczy czy i jak to mozliwe aby tylko jeden wydech dymil skoro w puszcze spaliny sie mieszaja :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BULLSON FOREVER
Witam

Tak wlasnie chcialem przypomniec o czym napisal Hun660! nie wiem jakim sposobem dymi Ci tylko z jednego wydechu :?: moze masz cos z puszka rozprezna (nie wiem jak to sie fachowo nazywa)?

Jesli jednak jest inaczej to prosze jakiegos fachowca niech wytlumaczy czy i jak to mozliwe aby tylko jeden wydech dymil skoro w puszcze spaliny sie mieszaja :?

moze drugi "komin" sie zatkał :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze to wina uszczelniaczy zaworowych ?

 

uszkodzone uszczelniacze zaworowe powodują dymienie na niebiesko lecz po puszczeniu gazu ewentualnie przy hamowaniu silnikiem). Czarny dym jest oznaką jak już napisali poprzednicy zbyt bogatej mieszanki.

należy sprawdzić gażniki.

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he :lol:

Jeżeli masz oryginalny tłumik to jeden wydech jest atrapą :P ten dolny właśnie.

Górny który wychodzi teoretycznie z tylnego cylindra jest właściwym wydechem dla dwóch cylindrów.

Dymienie na maksymalnych obrotach na czarno- mieszanka bogata.

Mogą być przyczyną tego zabrudzone filtry powietrza.

Czyszczenie gaźników nic tu nie da bo jak widać paliwa jest w namiarze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie informacje prawde mowiac potwierdzily sie moje przypuszczenia!!!

Dzisiaj odwiedzilem autoryzowany serwis Yamahy i powiedzieli ze "za bogata mieszanka no i swiece do wymiany" podobno katalogowo sa dwa obroty a ja ma na dwa i 1/2. W pitek jade do serwisu na mala regulacje.Mam nadzieje ze bedzie OK. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być przyczyną tego zabrudzone filtry powietrza.

Filtr byl wymieniany na jesieni i przejechalem na nim jakies 1000 km

to nie wiele jak na filtr powietrza chyba??

Jakby co to wydechy w Viragu są połączone. Za silnikiem jest komora rozprężna' date=' gdzie wchodzą rury z obu cylindrów' date=' z niej prowadzą dwie rury wydechowe. Z wierzchu masz ładne chromowane osłony udające dwa pojedyncze wydechy. Zajrzyj pod motocykl z lewej strony, to zobaczysz.[/quote'']

A co do tych wydechow to wiedzialem ze sa doprowadzone do komory w puszcze ale myslalem ze sa rozdzielane i kazdy jest osobno ale dobrze wiedziec zreszta jak bede w serwisie to jescze sie dopytam:)

moze drugi "komin" sie zatkał

a i niestety dmucha z dwuch kominow :P wiec pewnie sie nie zapchal :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja dysza składu wolnych obrotów jak sama nazwa wskazuje ustala skład mieszanki na wolnych obrotach. Iglicami ustalamy na średnich obrotach skład mieszanki.

Natomiast przy maksymalnym otwarciu przepustnic za skąd mieszanki odpowiadają dysze główne.

Nie wiem jaki był poprzedni właściciel ale mógł założyć większe dysze w celu zwiększenia osiągów.

Np na dynojet’ach na maksymalnych obrotach skład mieszanki oscyluje wokół współczynnika lambda 0,8-0,9 i silnik będzie miał delikatnie zabarwione spaliny na czarno.

 

Zbyt wysoki poziom paliwa, także będzie miał niewielki wpływ na skład mieszanki. W zasadzie najwięcej na wolnych obrotach.

A Świece nie wiem po co wymieniać, jeżeli sa w miarę nowe, w środku swojego żywota, motocykl nie przerywa , nie gubi zapłonów to nie ma sensu ich wymieniać.

Nawet jeżeli bedą miały czarny kolor to po usunięciu problemu same się oczyszcza podczas normalnej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli stawiasz Pipcyk na filtr powietrza? u mnie sprawa wyglądała podobnie. teraz obserwuję jak się zachowuje grat po wymianie filtra powietrza. przed wymianą potrafił nawet ładnie pier***nąć z tłumolka na konkretnych obrotach :P ładnieśmy z Pawłem i Idaho podskoczyli jak to usłyszeliśmy :P jak w Sylwestra :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAKIE MOGA BYC PRZYCZYNY ZE DYMI NA CZARNO

 

Moim zdaniem znaczy to, że jeszcze nie wybrali papieża :P

 

 

 

 

 

 

Sory, ale tak mi sie ostatnio wszystko kojarzy

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...