Skocz do zawartości

Patenty na odkrecanie zniszczonych srubek


Piotrek_eM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Klucz radziecki nastawny (młotek z przecinakiem) tu nie dał rady, choć korki oleju z tego mostu tak odkręciłem. Ostatecznością będzie urżnięcie tych łbów i wtedy się będę martwić jak wykręcić pozostałe przy życiu "szpilki" albo rzeźbić nowe otwory mocujące obok. Z grzaniem jest ten problem, że tam jest w środku tona smaru i simmering. Jak to się zagotuje, to klękajcie narody.

www.grzegorski.net - witrualny kącik mojego warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przysmarkam dźwignię do łba, to się zaduszę ugotowanymi smarami z wnętrza mostu.

Smarkaj stopniowo, tak, żeby się zbyt nie nagrzało. Krótki spaw i czekasz aż ostygnie a potem znowu spaw itd.

Albo puści, albo ukręcisz śrubę. Innego sposobu nie widzę.

Edytowane przez Luca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Na takie coś to ja mam patent w postaci wkrętarki udarowej. Bierzesz torxa nasadowego, wbijasz na chama, potem zakładasz na wkrętarkę, lewe obroty, bardzo mocno dociskasz i kręcisz. W 90% przypadków daje radę. 

Tutaj na zdjęciu nie jest jeszcze najgorzej. Całkiem możliwe, że wkrętarką udarową by poszło przy użyciu zwykłej imbusowej końcówki.

Oczywiście uprzednio psiknij gwint jakimś WD czy Penetrusem (ale nie łeb śruby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udar +1

Naprawdę czasem totalnie beznadziejne wypadki ratuje... 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kiler napisał:

dużym młotkiem wbić o rozmiar większego torxa i kręcić

 

 

 

Od tego bym zaczął. Nie podchodziłbym z udarem, tylko po nabiciu nie torxa, ale splina, próbował z wyczuciem odkręcić kluczem na długiej przedłużce, żeby czuć, czy odpuszcza, i żeby go przy odkręcaniu nie kolebać na boki. Potem zdałbym relację, co się stało. Ewentualnie  pw, bo jesteśmy z tego samego miasta.

Edytowane przez grizzli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić specjalne głowice na wiertarkę do wykręcania zerwanych śrub,widziałem ostatnio takie z firmy Yato. jednak to co widzę na zdjęciu to niestety taka głowica nie zda egzaminu bo nie podejdziesz..... Jedyne wyjście wiertło i rozwiercać ,jak przedmówcy radzili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, SamotnyWilk napisał:

Można kupić specjalne głowice na wiertarkę do wykręcania zerwanych śrub,widziałem ostatnio takie z firmy Yato. jednak to co widzę na zdjęciu to niestety taka głowica nie zda egzaminu bo nie podejdziesz..... Jedyne wyjście wiertło i rozwiercać ,jak przedmówcy radzili

Tylko po ch*j kombinować. Przerabiam takie tematy na warsztacie nader często, bo naprawiam stare trupy i zerwane napędy śrub to w zasadzie moje drugie imię. Nie wpuszczajcie chłopaka w maliny. Odwiercanie śruby to ostateczność.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...