Skocz do zawartości

Patenty na odkrecanie zniszczonych srubek


Piotrek_eM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

.

Olej wymienilem, robilem to pierwszy raz i bylem troche zaskoczony. Poprzedni byl gesty jak czekolada i mial prawie czarny kolor.

 

Niemozliwe! Olej spuszczany z silnika zwykle jest bezbarwny i czysciuteńki, co, nie Bullson? :)

 

A, sorki Bullsona już nie ma, For ever!

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam :flesje:

 

Była sobota. Była szkocka. Było za dużo szkockiej :bigrazz:

 

Więc postanowiliśmy wymienić olej w kumpla ZX-10R.

 

Aby było wygodniej zechcieliśmy odkręcić osłonę dolną silnika. W 10 z 2006 jest dupnie z odkręcaniem filtra oleju.

 

I takim oto sposobem kumplowi ześlizgnął się wkrętak i wyszczerbił wewnątrz śrubę :banghead: Niestety łatwo celować w śruby nie było :biggrin:

 

Teraz pytanie, jak to odkręcić?

 

Wkrętak się obraca wewnątrz. Mamy dwa pomysły, żeby naciąć śrubę pod śrubokręt płaski i próbować odkręcić, jednak istnieje obawa, bo śruba jest mocno dokręcona, jeszcze od nowości chyba nie była odkręcana, że jak zaczniemy próby odkręcania śrubokrętem płaskim, nacięcie "rozjedzie się" i będzie dupa blada.

 

A drugi to, żeby wziąć większy imbus, wklepać go młotkiem w miejsce i wtedy spróbować odkręcić.

 

Jakim Waszym zdaniem są jeszcze opcje? To jest śruba od osłony, którą się ściąga przy wymianie oleju, jest wtedy piękny dostęp do spustu i trochę mniej fajny do filtra oleju. Miło by było, gdyby można było ją odkręcać normalnie :wink:

 

Poniżej link do fotki:

 

http://img94.imageshack.us/i/pict0577gg.jpg/

 

Będę wdzięczny za jakiekolwiek konstruktywne podpowiedzi rozwiązania problemu.

 

Do tego, że po szkockiej lepiej za moto się nie brać, już wiemy :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku nie nadetniesz na śrubokręt bo śruba jest wpuszczona.

Jak tam jest dobry dostęp to ja bym wziął większe wiertło (większe od fi śruby) i rozwiercił tak żeby łebek odpadł.Jak już ściągniesz tą osłonę to wtedy śruba powinna wystawać i da się ją złapać już czyś w stylu "żabki" i poluzować. Nie wiem czy to najlepszy sposób, ale tak kiedyś uczyniłem gdy miałem identyczny problem. Jeśli już sie zdecydujesz na to co opisałem powyżej to możesz spróbować na lewych obrotach być może "zahaczy" śrubę i odkręci.

Jeszcze możesz spróbować tym samym imbusem tylko wcisnąć jeszcze mini śrubokręt miedzy ściankę imbusa i śruby, ale to denerwujący sposób.

 

ps

Operacja jest delikatna i raczej bez szkockiej :biggrin:

 

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zauważyłem że tam jest gumka. tak? Wiec sposób z wiertłem to bardziej komplikuje, bo tam jest dosyć spory rozmiar takiego wałka i dopiero gwint. Oglądnij podobną śrubę. Wtedy dobierz wiertło większe niż ten "wałek" w gumce. Po prostu zetniesz łebek i śruba zostanie w ramie, ale wtedy już jest jak to złapać.

 

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej jednak będzie spróbować tak jak mówiłeś z tym dodatkowym śrubokrętem, ewentualnie jak się nie uda to chyba wbijanie większego imbusa. Kurdę, no jest problem :banghead: Spróbuję jutro obadać.

Edytowane przez Vector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proboj torxem ale raczej na trzezwo lub tez pijesz tyle zeby rece nie lataly. Torxa trzeba wbic i pozniej dociskajac ostroznie probowac odkrecic. Imbus o numer wiekszy raczej nie wejsdzie chocbys sie skichal.

 

PS. Wqurwia mnie to ciagle logowanie i znikanie postow.

Edytowane przez ural_zgora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...