Skocz do zawartości

Czyszczenie (nie smarowanie!) łańcucha


Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie taką naftę można tanio nabyć? Bo w internecie jak patrzę na ceny to taka nafta kosztuje ok 10zł za pół litra... Szczerze powiedziawszy to jak mam dać 10 zł za naftę, to za 17 zł już mam spray do czyszczenia i profesjonalnie wyczyści bez jakiejkolwiek szkody dla łańcucha.

Kupował już ktoś spray do czyszczenia łańcucha w lidlu? Nie niszczy o-ringów? Bo kiedyś widziałem taki za 6 albo 8 zł...

Trzymam kciuki za Daniego Pedrosę i Mavericka Vinalesa w klasie MotoGP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smar oraz czysciwo w sprayu kosztuje okolo 50 zl starczylo mi na dwa sezony , wiec nie widze problemu wydac te 50 zl bo przy kosztach calej exploatacji to poprostu smieszne pieniadze a jak kogos nie stac na takie srodki to niech kupi sobie skuter albo rower .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie ludzie.... Po co te złośliwe komentarze? Stać mnie na naftę za 10 zł bez przesady, ale łańcuch już prawie do wymiany (kończy się zakres regulacji), a pomyślałem sobie że gdybym go czyścił to przedłużę jego żywotność i nie będę musiał tak szybko wymieniać - to po pierwsze. Druga sprawa to chciałem się dowiedzieć jak pielęgnować nowy łańcuch jak najtańszym kosztem, żeby jego zużycie nie postępowało tak szybko

 

Smar oraz czysciwo w sprayu kosztuje okolo 50 zl starczylo mi na dwa sezony , wiec nie widze problemu wydac te 50 zl bo przy kosztach calej exploatacji to poprostu smieszne pieniadze a jak kogos nie stac na takie srodki to niech kupi sobie skuter albo rower .

 

To kolega chyba dużo nie jeździ skoro spray starczył tobie na dwa sezony. Miałem kupione kiedyś same czyściwo do łańcucha w sprayu i starczyło mi na 3/4 sezonu.

Tak czy inaczej - wszystko już teraz wiem i mój wątek w tym temacie uważam za zakończony.

Edytowane przez PeterQ

Trzymam kciuki za Daniego Pedrosę i Mavericka Vinalesa w klasie MotoGP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy duzo jezdze to zalezy wiadomo od wolnego czasu ale te 10 tys sie zrobi .

A druga sprawa ze nie leje tego na pałe tylko na kazde ogniwo mala ilosc by wniklo w ogniwa a nie w posadzke , tak samo z czyszczeniem najpierw szmatka potem szczotka i na koncu odtluscic .

Znam takich co potrafia na jedno czyszczenie lancucha urzyc 500 ml odtluszczacza i wszystko plywa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja tam obstawiam ze lancuch to sie bardziej zużywa od przedniej zębatki, a nie od jego czyszczenia czy nie czyszczenia.

Wymienialem caly naped, a nie dawno samą przednia zębatkę, stara okazala się powycinana, a zęby pokrzywione, reszta napedu w bdb stanie.

Strony internetowe i aplikacje www: www.seeyou.net.pl

Automatyzacja produkcji, kartoniarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam obstawiam ze lancuch to sie bardziej zużywa od przedniej zębatki, a nie od jego czyszczenia czy nie czyszczenia.

Wymienialem caly naped, a nie dawno samą przednia zębatkę, stara okazala się powycinana, a zęby pokrzywione, reszta napedu w bdb stanie.

 

 

Możesz robić co chcesz ze swoim motocyklem ale nie powinieneś pisać o takich podmiankach na forum motocykli z wyjątkiem Szkockiego Forum Oszczędnych Motocyklistów :biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Możesz robić co chcesz ze swoim motocyklem ale nie powinieneś pisać o takich podmiankach na forum motocykli z wyjątkiem Szkockiego Forum Oszczędnych Motocyklistów :biggrin:

 

Spoko, moja opinia, każdy niech robi to co uważa za słuszne.

Strony internetowe i aplikacje www: www.seeyou.net.pl

Automatyzacja produkcji, kartoniarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...