Skocz do zawartości

Motocykl z silnikiem DIESLA !


Domieniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czolem!

 

A ja jestem do silnikow diesla cholernie przekonany.

Silniki te sa po prostu nie do zajechania. Pala malo, tanszej ropy. Zyc nie umierac. Moment obrotowy masz w calym zakresie obrotow.

Miodzio :D

A i basowy dzwiek wydechu - ja nic do niego nie mam :P.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesel - tak ale tylko w samochodzie, w moto nie wyobrazam sobie aby jeżdzono na ropie ;). Czujecie ten klimat- ktoś kupuje ściga z dieslem i może go ciągać góra do 6 tyś :D :twisted: :twisted: :twisted: :lol: :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz większej masy to z tego co wiem Diesle mają wieksze drgania od benzynowych... Jeśli się nie mylę to chyba w Polonezach się urywało mocowanie silnika w wersji Diesla, bo nie wytrzymywało drgań... To też może być powód, bo jak wiadomo moto są jak najbardzije odchudzone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie mi turbodiesla ze Smarta a zbuduję na nim motocykl.

Hehe, Piotrze, niedawno na DSFie (chyba) był program o motocyklu z dieslem od... smarta :D

O ile zdołałem zrozumieć to miał całkiem niezłe osiągi, bardzo konkretnie przyspieszał. Motocykl zewnętrznie bardzo przypominał małego Monstera ale chyba z Ducą miał niewiele wspólnego.

Niestety nie pamietam czy była mowa o seryjnej produkcji.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kolega Piotr ma coś do diesel'a :P ja od małego jeżdziłem tylko takimi autami i muszę powiedzieć, że czasem chciałbym mieć taki motocykl. A 'ropa' nie śmierdzi, prędzej benzyna wali jak gnojówka (szczególnie doniedawna stosowana U95) :D takie moje małe zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

A 'ropa' nie śmierdzi, prędzej benzyna wali jak gnojówka  (szczególnie doniedawna stosowana U95) :D takie moje małe zdanie

 

Benzyna i ropa smierdza podobnie. To nie ma znaczenia.

Ale niestety smrod ropy jest silniejszy, dluzej sie trzyma. Benzyna szybko paruje, a ropa nie. Jak sobie ufajdasz rece ropa, to beda Ci walic jeszcze nadtepnego dnia po trzech myciach rak.

A benzyna sama odparuje ;).

Takze smrod - fakt - jedyna duza wada ropy :P.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym poruszyć temat który daje mi troche do myślenia, otóż już kiedyś zastanawiałem sie dlaczego nie ma motocyki z silnikiem diesla? :?  

 

wydaje mi sie, że to wynika z charakerystyki pracy Diesla, oddawania momentu obrotowego, drgań. Ważną sprawą jest też dosc duża masa silników wysokpreżnych

 

kiedyś było to uzasadnione, bo te silniki miały kiepskie osiągi, ale jeżeli brać pod uwagę nowoczesne turbo diesle to sprawa jest ciekawa... Dużą zaletą takiego silnika byłoby na pewno małe spalanie, duży moment obrotowy i bardzo duże możliwości podniesienia mocy poprzez przeprogramowanie komputera. Pewnie niektórzy szeroko się uśmiechną czytając tego posta ;) , ale wydaje mi się, że nowoczesne dieselki nie odbiegają wiele o benzyniaków, więc czemu nie??? :P   :D

 

nowoczesne "dieselki" już dawno przerosły "benzyniaki" i myślę, że to do nich nalezy przyszłosc w motoryzacji. Mają przede wszystkim dużo wiekszą sprawnosc cieplną.

Jaki silnik benzynowy rozpędzi auto ważące 1800 kg w ciagu niespełna 7 s do 100 km/h :?: Myslę, że ok. 3500 ccm. Ile spala średnio paliwa :?: Ok 15 l/100 km. Naprzeciw niego staje mercedesowski CDI 270, ok 170 KM mocy podobne osiągi, większy moment obrotowy przy nizszych obr., średnie zużycie oleju napedowego ok 8l /100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem silnik diesla by pasował do moto o przeznaczeniu turystycznym niz miejskim bo przeciez wybierając się w trase liczy sie mała awaryjność:Dz czego Diesle słyną:P

P.s A widział ktos Diesla w 2t?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

I jest jeszcze jeden problem z nowoczesnymi Dieslami- taki silnik kosztuje tyle co caly motocykl! Niestety jest duzo drozszy od silnika benzynowego. Ma bardzo zaawansowane rozwiazania techniczne, z ktorymi moglby byc problem aby to wszystko upchnac w motocyklu. A poza tym nowoczesne Diesle maja jedna wade, osiagnely tak wysoka sprawnosc ze bardzo slabo dziala ogrzewanie- i przy czym bysmy rece sobie odmrazali ?:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diesle 2T stosuje się jako silniki stacjonarne i okrętowe

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ryzy, Jaguar to niestety teraz masowka, podzespoly Forda nie robia jakos na mnie wrazenia. Jaguar z bardzo szlachetnego samochodu stal sie autem seryjnie produkowaym, bazujac na samochodach duzo tanszych. A to niestety dobrze nie wplynelo ja jego wizerunek. Dla mnie i tak najwiekszym zaskoczeniem jest Diesel w Hondzie ( przez wiele lat wzbraniali sie przed tym silnikiem, co najwyzej montujac silniki produkowane przez innych, np. Rovera)! Specjalisci od benzynowek zrobili Diesla i od razu zostal uznany najlepszym silnikiem Diesla na swiecie, to jest dopiero sztuka!Wiadomo kto robi najlepsze pojazdy na swiecie ,jak nie Japonce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem silnik Diesla w 2t został zastosowany w lokomotywach towarowych oznaczenia nie pamiętam taki silnik to fajna sprawa 2t z miska olejową:D

Wiadomo kto robi najlepsze pojazdy na swiecie ,jak nie Japonce  

Wiadomo kto robi najdroższe cześci zamienne i podzespoły jak nie japońce:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.s A widział ktos Diesla w 2t?? :D

 

W ruskich cięzarówkach Kraz montowany jest Diesel 2T

 

W mojej Alfie nie wyobrażam sobie silnika diesla (chociaż takie robią) dla mnie to tak jakby do Ferrari wsadzić diesla, no ale skoro robią juz Jaguary z dieslem.......  

koniec świata

 

a dlaczego by nie :?: Potężny moment obrotowy nowoczesnego turbodiesla daje mu siłę lokomotywy. Myślę, że i Ferrari sporo by się musiało natrudzić powiedzmy z Audi 4.0 TDI. Jeden i drugi przyspiesza do 100 w ok. 6 s

Jak wcześniej pisałem, wydaje mi się, że silniki benzynowe odejdą do lamusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz Michał, odgłos pracy silnika V6 a Alfie GTA nie da sie porównać z dieslem. Nawet mój mizerny 1.8 wkręcony na 6000obr ma przyjemny dżwięk :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

 

No ni mówiąc o amerykańskich V8 small block :D:D:D te to dopiero gadają

 

Witam

Dzwięk na pewno jest piekny takich silników ale co z praktycznością? nie wyobrażam sobie jeździć maszyną ktora pali.... naście lub więcej litrów na 100km. Wydaje mi się że trudno nam się oswoić z myślę, że mogłyby być takie motorki z dieslem, po prostu nie jesteśmy do nich przyzwyczajeni bo takich motocykli raczej nie ma na naszych ulicach. Ja zawsze byłem uprzedzony do silników diesla, mówiło sie, że są słabe głośne itd., ja również tak sądziłem. Ale teraz!!! To świetne silniki i nie miałbym nic przeciwko żeby pojawiły się w motocyklach, nie zdziwię się jak w niedalekiej przyszłości sie pojawią :P

pozdrawiam

Motorynka - Komar 50 - Jawa TS 350 x2 - Mz Etz 251e - Kawasaki zx6r 636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej pisałem, wydaje mi się, że silniki benzynowe odejdą do lamusa.

Nie tylko tobie się tak wydaje osiagami już są zblizone do benzyniaków 8 s do 100km/h to bardzo dobry wynik jak na diesla a są juz mocniejsze. Zwłaszcza że te silniki sa ekonomiczne Zresztą co chwile na reklamach widać co chwile Diesel mysle że jakieś 10 lat a Diesel bedzie wywyższał sie nad Benzynką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...